כל מה שחשוב ויפה
שחר לבנה, New Material Award. צילום: מ״ל

מילאנו 2019 // שחר ליבנה

על הקו בין איינדהובן למילאנו, שחר ליבנה מציגה עור ביולוגי המבוסס על מוצרי לוואי של תעשיית הבשר, ומבקרת את המציגים שמכוונים את עבודתם לאינסטגרם

מי

שחר ליבנה, בוגרת תואר ראשון בעיצוב באקדמיה לעיצוב באיינדהובן (2017), בעלת סטודיו לעיצוב חומרי קונספטואלי.
אתר / אינסטגרם

שחר לבנה. צילום: Charlotte Kin

The Meat Factory. צילום: מ״ל

מה

השתתפתי בשתי תערוכות: אחת כפיינליסטית בתחרות New Material Award עם הפרויקט Metamorphism, והשנייה במיזם Ventura Future כחלק מתערוכה העוסקת ב־Biodesign, שבה הצגתי עור ביולוגי המבוסס על מוצרי לוואי של תעשיית הבשר.

•  רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

לפני

זאת השנה השנייה שלי בוונטורה, אז הכרתי את הצוות והמקצועיות שלהם היטב, ידעתי שדברים ילכו נפלא. התערוכה השנייה אורגנה על­­­­ ידי ה־New Institute בהולנד, לכן יכולתי לנסוע בראש שקט. לעומת השנה שעברה שהייתה כאוטית וגדושה מדי בהכנות, השנה נהניתי מאוד, פגשתי אנשים מעניינים ואפילו הספקתי לראות קצת מהיריד (:

The Meat Factory. צילום: מ״ל

צילום: Alan Boom

במילאנו

רוב הזמן עמדתי ליד הפרויקט של העור הביולוגי, כי הוא חדש יותר ופחות מוכר מהפרויקט השני שלי. המשתתפים האחרים בוונטורה מגובשים כקהילה כבר מהשנה שעברה, ביניהם כמה בוגרים שלמדו איתי, לכן תמיד כיף להציג איתם. ניסיתי לקחת דברים באיזי כי אי אפשר לראות הכל. בעיקר ראיתי את העבודות של המציגים איתי ואת Ventura Centrale.

אתה מגיע לשני עולמות שונים: העיר מילאנו שאתה חווה כתייר, ומצד שני עולם העיצוב שמשתלט על העיר עם מסיבות ואירועי פתיחה שבהם כולם מכירים את כולם

לתחושתי, המיצגים עוצבו וכווננו בשביל אינסטגרם, וזה קצת עצוב. האווירה במילאנו במהלך שבוע העיצוב מאוד שונה משבועות עיצוב אחרים. התחושה היא שהמקומיים פחות מעורבים ותערוכות הלווין (שבהן אני בדרך כלל משתתפת) נערכות בשביל אנשים חיצוניים. זה מעניין, כי אתה מגיע לשני עולמות שונים: העיר מילאנו שאתה חווה כתייר, ומצד שני עולם העיצוב שמשתלט על העיר עם מסיבות ואירועי פתיחה שבהם כולם מכירים את כולם. כאילו שבוע העיצוב במילאנו מתנהל כשכבה נפרדת, בהשוואה לשבוע העיצוב ההולנדי, שמרגיש יותר מקומי.

חודשיים אחרי

בגלל ששבוע העיצוב במילאנו מאוד רווי, אין לי ציפיות משמעותיות לקבל שם הצעות פורצות דרך לקריירה, אבל תמיד טוב להכיר אנשים מכל העולם העוסקים באותו תחום. אולי בעתיד יהיו שיתופי פעולה מעניינים.

מילאנו 2019 >>> ברנוביץ + קרוננברג >>> גל בולקא ואורי שיפרין ענבי >>> דני מו >>> Toi et Moi >>> לורין באשא >>> עמליה שם טוב >>> קוצ׳יק אמיתי >>> שחר ליבנה >>> Wood N Carbon Crafts

New Material Award. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden