כל מה שחשוב ויפה
צילומים: Jan Willem Kaldenbach

מילאנו 2019 // ברנוביץ קרוננברג

אירנה קרוננברג ואלון ברנוביץ שוזרים את העבר בעתיד ומזקקים זהות חדשה להווה, דרך סדרת רהיטים בהשראת ספת הצ׳סטרפילד האיקונית

מי

אירנה קרוננברג ואלון ברנוביץ חיברו בין משרדיהם בשנת 2001. במהלך השנים המשרד המשותף הפך למוביל בתחומו בזכות עיצוב מלונות, מסעדות, חללים ציבוריים ומסחריים בארץ ובעולם. בחללים שאנו מעצבים נשזרים סיפוריה של העיר והזיכרון הקולקטיבי של תושביה, תוך מתן מענה לצרכים של הערים הקוסמופוליטיות של המאה ה־21.
אתר

צילום: שרון דרבי

מה

כיסא בהשראת ספת הצ׳סטרפילד, שנוצר בשיתוף פעולה עם חברת Lensvelt ההולנדית. לנסבלט מגדירה את עצמה כ־Non-Design Furniture Label, מתייחסת לעצמה בהומור ואחראית לכמה קלאסיקות ריהוט עכשוויות. הכיסא – הבן הבכור במשפחה שתכלול גם כורסא, ספה וכיסא בר, כולם בהשראת הצ׳סטרפילד – נחשף לראשונה בתצוגה השנתית של החברה בשבוע העיצוב, תחת השם ALL NEW.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

השנה פנה האנס לנסבלט, בעל החברה, למספר מעצבים שבעיניו מהווים מובילי דעה בתחום הלייפסטייל, וביקש מהם לעצב פריט לקולקציית רהיטים חדשה שתציג עיצוב מקסימליסטי יחסית למינימליזם המאפיין את החברה. עם זאת, היה חשוב לו לשמור על קו הפונקציונלי והנגיש המאפיין את לנסוולט, גם בעיצוב הכיסא החדש.

לפני

תהליך העבודה שלנו התחיל במאה ה־19, שם נולדה ספת הצ׳סטרפילד המקורית. זיקקנו את המקורות לכדי זהות חדשה, עם ניחוחות מאוד ברורים של העבר. לתהליך הזה אנחנו קוראים Dig Into The Future, ובמהלכו אנחנו חוזרים אחורה כדי להתקדם ולהגיע למקום חדש. לאורך כל התהליך הרגשנו כמו בתוך משחק שמלא בשמחת יצירה וקלילות רבה. זו דרך נפלאה ליצור כל דבר.

היינו סקרנים מאוד לקראת התערוכה. אנחנו מעצבים מוצרים כל הזמן כחלק מפרויקטים רחבי יריעה, אך הפעם היתה לנו התנסות שונה בעיצוב מוצר העומד בפני עצמו, שימצא את מקומו בחללים שונים שאין לנו יד בעיצובם. מאוד מרגש להיות בצד המציג ולא רק הצופה בשבוע העיצוב, בפעם הראשונה. קיווינו להצליח לחוות את כל ההתרחשויות בעיר בין שלל אירועי ההשקה של הכיסא.

צריך לדעת לקרוא בין השורות, שם נמצא העתיד – מגמות, טכנולוגיה, חומרים, טאלנטים, שותפויות חדשות והמון חומר למחשבה. יש הרגשה כללית של תעוזה והשראה בכל פינה

במילאנו

הכיסא הושק כחלק מתערוכה שלמה של לנסבלט שבה הופיעו לראשונה רהיטים וגופי תאורה חדשים נוספים, בחלל המרשים של Ventura Centrale. שבוע העיצוב, ותערוכת הריהוט במרכזו, הוא התערוכה השנתית החשובה ביותר בעולם העיצוב. צריך לדעת לקרוא בין השורות, שם נמצא העתיד – מגמות, טכנולוגיה, חומרים, טאלנטים, שותפויות חדשות והמון חומר למחשבה.

בכל שנה התערוכות המוצגות בשבוע העיצוב במילאנו מפתיעות ומסקרנות מחדש. יש הרגשה כללית של תעוזה והשראה בכל פינה, הסיבוב בעיר הוא כמו פסטיבל. למרות לוח הזמנים הצפוף סביב השקת הכיסא, הצלחנו השנה לבקר בשתי תערוכות שהשאירו עלינו את חותמן. Breeze of Light של Daikin וננדו הציגה פרשנות פואטית ממש של רוח באמצעות תאורה. מציאות מוקצנת המעריכה מחדש את מערכת היחסים בין האדם והטבע ומציעה דרכים חדשות להטמיע תופעה טבעית בחיי היום־יום, גם אם אנחנו מרוחקים מהטבע, ומספקת מבט בוחן על עתיד האנושות כולה אם לא נשמור על הכוכב שעליו אנו חיים.

בתערוכה Bodies in Motion של Humanscale בשיתוף המגזין Dezeen, ראינו מיצג החוקר את גבולות הביטוי העצמי. תוכנה שהונדסה במיוחד עבור המיצג סרקה את תנועות הגוף שלנו בזמן אמת ושיקפה אותן באמצעות 15 מקרני אור ממונעים, שעקבו אחרי חלקי גופנו בעודנו זזים ורוקדים לצלילי מוזיקה בועטת. התוצאה היתה קרני אור על מסך ענק, ששיקפו את קצב תנועתנו וביטאו אותנו בדרך חדשה.

חודשיים אחרי

חודשיים עברו מאז הושק הכיסא ואנחנו עדיין מתרגשים מכל תמונה שלו שעולה ברשת, מכל צילום של כתבה ששולחים לנו חברים ומתרגשים יחד איתנו. זו בהחלט חוויה מיוחדת במינה שרק פתחה את התיאבון שלנו להמשיך לפתח את שאר חברי המשפחה של הכיסא.

מגיע להאנס ולכל הצוות שלו בלנסבלט שאפו גדול מכל הלב. לא מזמן האנס פרסם בעמודי הרשתות החברתיות שהכיסא שלנו היה המיצב המצולם ביותר בתערוכה שלו. בין כל התגובות החיוביות והמתרשמות שקיבלנו במהלך השבוע ואחריו, כיף לשמוע שלא רק אנחנו התאהבנו בכיסא הזה, אלא גם האורחים שביקרו בתערוכה.

מילאנו 2019 >>> ברנוביץ + קרוננברג >>> גל בולקא ואורי שיפרין ענבי >>> דני מו >>> Toi et Moi >>> לורין באשא >>> עמליה שם טוב >>> קוצ׳יק אמיתי >>> שחר ליבנה >>> Wood N Carbon Crafts

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden