כל מה שחשוב ויפה
רוני אלמגור. צילומים: מ״ל

מה קורה // רוני אלמגור

השתקפויות בחלונות ראווה, גריד ציורים ושכבות מרובות, משתלבות בפירוק ובהרכבה מחדש של הציור, בתערוכת היחיד של רוני אלמגור בגלריה טובה אוסמן

מי?

רוני אלמגור, ציירת, בת 30, חיה ויוצרת בנווה שרת, תל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי

נשואה באושר לאמיר ויש לנו ארנב ושרקנית.

מה בצלחת?

מפרום של סבתולי.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

ביום רביעי נפתחה (אחרי המתנה ארוכה) תערוכת היחיד שלי פילידה בגלריה טובה אוסמן הוותיקה בתל אביב. זו תערוכת יחיד שנייה שלי מאז סיום לימודי האמנות בבצלאל, ואני מרגישה שהיא מהווה ציון דרך משמעותי עבורי. בתערוכה מוצגים ציורי שמן על בד בגדלים שונים ומיצב חלון ראווה, שהוא סוג של הגשמת חלום.

 

בדומה לעבודות קודמות, אני ממשיכה לעסוק במדיום הציור ולהגיב אליו, כחומר, כמצע דו־ממדי וכמרחב המקיים תנועה והתרחשות בין אלמנטים, ללא כל עיסוק בפרספקטיבה. בד הציור מתנהג כמרחב שבו אני בוחנת תנועות ודימויים דרך פעולות של ״עריכה״, המצאת קומפוזיציות והנכחת הפעולה הציורית ואופן הנחת השכבות. לפעולות האלו לרוב נלווית ג׳סטת צבע או דימוי, המשטיח מחדש את פני השטח הציורי. בציורים מתקיימים המעברים בין ה״סדר״ הציורי, הצורני ומשיכת המכחול המוקפדת, לבין פירוקו של אותו הסדר, שפיכת צבע חופשית או ציור דימוי על דימוי.

ההשראה הראשונית לציורים שלי התחילה מחלונות ראווה והשתקפות הפנים והחוץ בהם. מזה כמה שנים שיש לי חלום לעשות עבודה על מצע שקוף גדול ממדים, שתתנהג כמו ״קיר השראה״ שיהיה בו גודש של דימויים, צורות וציורים אינטואיטיביים. בדיעבד אני מבינה שהגשמתי את זה במיצב שעשיתי בחלון הראווה של הגלריה, קולאז׳ המכיל 100 חלקים של מפל חלבי, שגזרתי והדבקתי, ומאחוריו מוצבת העבודה שלי ״שחיינים״.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

במהלך הקמת המיצב אנשים עצרו להתבונן בתהליך ובמיצב שנבנה לאט, חלקם ניגשו אלי לשוחח ולהכיר אותי ואת עשייתי, חלקם שיתפו אותי במה הם רואים בחלון ומה ״תפס להם את העין״. האינטראקציה והעניין שהחלון עורר בעוברי אורח ריגשה אותי, אני חושבת שזה גם הדבר שהעבודות שלי שואפות לקיים באיזשהו אופן – להפגיש את הצופה עם דימוי מוכר או מהדהד כמוכר, עם מראה או זיכרון של דבר מה, לגרום לו לעצור, להתבונן, לשהות אל מול ציור.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

האמן יהושע (שוקי) בורקובסקי הוא אחד מהמרצים שליוו אותי במהלך התואר בבצלאל. באחת משיחותנו על התבוננות בציור, הוא השאיל לי לקרוא את ספר השירים ״הבט״ של ישראל אלירז ובו שירים קצרים שנכתבו בהשראת ציוריו של שוקי. לאחר ששכחתי להחזיר לו את הספר, הוא הרשה לי לשמור אותו אצלי ועד היום הוא אצלי בספריה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

הפרויקט הבא שאני חולמת עליו הוא ליצור גוף ציורים גדול על קנבסים זהים בגודלם, שיוצגו כולם ביחד כגריד לאורכו ולרוחבו של קיר אחד שלם ויידמו בתכונותיהם למסכים או לחלונות קטנים.

מהו פריט הלבוש האחרון שקנית?

נעלי סאמפל של Jeffrey Campbell משופרא עודפים, דיזנגוף.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. דליה צמח

    רוני מוכשרת ענקית, וואו צפוי לך עתיד מזהיר

  2. מירי אבוש

    רוני ציירת גדולה מוכשרת מאד ויצירתית מצפה חה עתיד ענק יישר כוח

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden