כל מה שחשוב ויפה
שחר אבנט, שבוע האופנה תל אביב
שחר אבנט, שבוע האופנה תל אביב. צילום: גיל חיון

פרס מפעל חיים בשבוע האופנה תל אביב 2021 לדורין פרנקפורט

פורטפוליו News: שבוע האופנה תל אביב 2021 שמציין עשור לקיומו, ישודר בערוץ 13 בחול המועד פסח עם למעלה מ־40 מעצבי אופנה ובשיתוף פעולה עם חברת קורנית דיגיטל. פרס מפעל חיים יוענק לדורין פרנקפורט

שבוע האופנה תל אביב 2021 שמציין עשור לקיומו, יעניק פרס מפעל חיים לדורין פרנקפורט. כפי שפורסם לראשונה על ידי איתי יעקב ב־ynet – פרנקפורט, שהקימה יחד עם שותפתה מרגיט סגל את החברה שנושאת את שמה לפני כארבעה עשורים, נבחרה לקבל את הפרס בזכות ארבעה עשורים של עשייה והקפדה על יצור מקומי, תוך כדי שהיא ממשיכה ומביעה ללא סייג את עמדתה החברתית והפוליטית.

דורין פרנקפורט

דורין פרנקפורט. צילום: אוהד רומנו

״חשבתי שתצוגה היא הזכייה ולא התכוננתי עם מילים״, אומרת פרנקפורט עם היוודע הזכייה. ״הוקרה לעשייה היא לא דבר של מה בכך ולי יש שותפה לדרך כבר 37 שנה, מרגיט, משפחה תומכת שאין שניה לה, וצוות שעובד לצידנו שנים ארוכות, שמאמין באג׳נדה ובסגנון חיים לא פשוטים כלל.

״זו משימה לא פשוטה לעצב ולייצר בארץ מורכבת כמו שלנו. אשמח להיות כאן ביום שמנהיגי המדינה יבינו שתעשיית עיצוב קטנה ובלתי מזהמת היא לא רק הגשמה לעשרות יוצרים מוכשרים, אלא גם פרנסה מכבדת לעשרות אלפי אנשים בקהילה, וערך מוסף במדינה נאורה״.

בראיון עם פרנקפורט שפרסמנו בחודש שעבר אמרה פרנקפורט ״40 שנה אני מייצרת, ארבע קולקציות בכל שנה, כל קולקציה ברוח ובאווירה שונה, קולקציה גרוזינית או קולקציה בהשראה של הציירת אביבה אורי, לכל קולקציה מעצבים ומייצרים בדים באופן אקסקלוסיבי.

״הדפסתי בהודו, בגרוזיה ובארץ. הדפסתי וייצרתי בדים והדפסים של חברות שכבר לא קיימות יותר. מקורות ההשראה שלי הם תמיד מקומיים, אני לא מאמינה בטרנדים בינלאומיים.

״מה שמטריד אותי בימים אלו, הוא שאוכל להחזיר לעבודה את כל עשרות העובדים שלנו שנמצאים בחל״ת. אני לא מוטרדת מכלום בהבט האישי: אני מפרנסת עשרות בתי אב בישראל ואני מאוד מודאגת שלא נוכל לחזור למה שהיה כאן לפני. יש לי אחריות כלפי האנשים האלו שעובדים איתי כבר עשרות שנים״. 

שבוע האופנה קורנית תל אביב

בשל מגבלות הקורונה יעבור ״שבוע האופנה קורנית תל אביב 2021 למתכונת טלוויזיונית וישודר בתאריכים 28.3-1.4 (חול המועד פסח) בערוץ רשת 13. השנה מציין שבוע האופנה עשור לקיומו ויחד עם למעלה מ־40 מעצבי אופנה מובילים ייערך בסימן הקיימות ובשיתוף פעולה מלא עם חברת קורנית דיגיטל, המספקת פתרונות דיגיטליים חדשניים לייצור טקסטיל.

ערב הפתיחה ישודר בהנחייתם של רייף והדוגמנית בר רפאלי, שבשנים קודמות נעדרה מהמסלול של שבוע האופנה הישראלי. כל תכני שבוע האופנה תל אביב 2021 יהיו זמינים ברשת 13 וכן ישודרו בערוץ האופנה הישראלי ב־HOT וב־yes.

בר רפאלי ומוטי רייף

בר רפאלי ומוטי רייף. צילום: מרק סגל

ויוי בלאיש, שבוע האופנה תל אביב

ויוי בלאיש, שבוע האופנה תל אביב. צילום: IDOCVM

birds

בין המשתתפים והמציגים בשבוע האופנה: ויוי בלאיש בשיתוף פעולה מלא עם חברת קורנית דיגיטל, דרור קונטנטו, דורין פרנקפורט, ששון קדם, טובה׳לה, אלון ליבנה, שי שלום, רונן חן, אלמביקה, משכית, בננהוט – נטע אלחימסטר ונועה בני, עידן לרוס, שחר אבנט, ענבל דרור, אפרת קליג ורונית רפאל, טבע נאות, היליארי, נדב רוזנברג northern star, שלומית אזרד, מעוז דהאן Nouveauriche , חנה בן סימון CB Fashion, אסיה, לארה רוסנובסקי, איטה פישר, המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר בשיתוף פעולה עם קורנית דיגיטל, וחממת מפעל הפיס Up Coming Designers.

״האופנה הישראלית היא חלק בלתי נפרד מחיינו, והחיבור הזה מהווה חיבוק ערכי של תמיכה והערכה לענף האופנה, לכל השותפים ביצירה המורכבת, ולכל אחד מהצופים״, אומר רייף. ״גם השנה שבוע האופנה ימשיך את הדרך החשובה ביצירת וקידום המודעות, השיח והאופנה תחת נושא ׳שינוי אידיאל היופי׳, בהשתתפות דוגמניות ודוגמנים בכל המידות, בכל הגילאים, הגבהים, המגדרים והדתות. אנו נמשיך ונפעל למען יצירת השינוי שבו אנו מאמינים, כי האופנה שייכת לכולם״.

ביתו של שבוע האופנה יהיה השנה מוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב, שיעניק את שטחיו המלאים לטובת שבוע האופנה. שטחיו החיצונים ואולמות התצוגה של המוזיאון, שבימים אלו מתקיימת בו הביאנלה הראשונה לאומנות ולעיצוב של תל אביב, ישמשו כלוקיישנים לצילומי כל תצוגות האופנה במשך כל השבוע.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יצחק שכטר IFT האגודה הישראלית לאופנה וטקסטיל

    כל הכבוד למוטי רייף ממשיך מסורת שבוע האופנה הישראלית זאת השנה ה 10
    הצלחה לכל המשתתפים ותודה לחברת קורנית על החסות .ברכות לדורין פרנקפורט על בחירתה
    למעצבת העל של ישראל כחול/לבן ..אנו אתכם האגודה הישראלית לאופנה וטקסטיל IFT

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden