כל מה שחשוב ויפה
מיכל ביבר. צילום: יעל ביבר
מיכל ביבר. צילום: יעל ביבר

מה קורה // מיכל ביבר

מיכל ביבר מציגה בגלריה יאיר סדרה של ציורים שעוסקים בכוחו של המקרי. היא התחילה לצייר אותם כי השתעממה בקורס אקדמי אחד, והמרצה אישר לה לצייר במקום ללמוד

מי?

מיכל ביבר, 57, גרה בתל אביב.
פייסבוק, אינסטגרם

סטטוס זוגי?

גרושה ולא בזוגיות, אם כי אשמח לתקן את זה.

מה בצלחת?

הכי אוהבת פסטה פירות ים, מולים ודגים. אני לא אוכלת חזיר, לא ממש ברור מאיזו סיבה. הנשנוש האהוב עלי הוא טחינה אתיופית מלאה, עם כפית ישר מהצנצנת.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

עד אמצע מאי אני מציגה בגלריה יאיר בתל אביב תערוכת יחיד שנקראת ״במקרה מצאתי״. היא מורכבת מסדרה של ציורים חדשים, שעוסקים בכוחו של המקרי. הציורים נוצרו כתגובה לקורס שלא הצלחתי להתחבר אליו, במסגרת לימודיי לתואר השני שסיימתי השנה.

צילומי עבודות: ולדי קוסטיצ׳ב

צילומי עבודות: ולדי קוסטיצ׳ב

birds

המרצה בקורס, ד״ר אוהד זהבי, הציע לי ברוב נדיבותו ופתיחותו לצייר בזמן השיעור. בזכות המהלך הזה נוצרה סדרת ציורים שמחברת בין התקופה שלי אחרי הלימודים בבצלאל שבה ציירתי ציור חופשי סימבוליסטי, לשנים האחרונות שבהן עסקתי גם בציור מהתבוננות.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה

לפני כמה שנים פגשתי בפריז את ליליאן קלאפיש, אחת הציירות שאני הכי אוהבת. הכרנו כשלמדתי בבצלאל יחד עם ביתה רחל. ליליאן לימדה אותי שני דברים חשובים: הראשון הוא שאת המכחולים של צבעי השמן אפשר להניח במים ללילה אם אין זמן לנקות אותם. השני הוא שכדאי לבחון ציור גם כשהוא הפוך.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

יש כמה ספרי אמן שהייתי רוצה להוציא, בראשם ספר על סירות פליטים בלב ים. הספר נעשה במקביל לתערוכת יחיד שהצגתי בבית האמנים בתל אביב ב־2019 בשם ״דברי הימים״ (אוצר: אילן ויזגן). ניסיתי לקבל תמיכה ממפעל הפיס אבל בינתיים לא הצלחתי. עלות של ספר כזה היא כ־30 אלף שקלים, והלוואי שאצליח להשיג עבורו מימון.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לכבוד אירוע הפתיחה של התערוכה קניתי תכשיט מהצורף שאני הכי אוהבת – צור אלון.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden