כל מה שחשוב ויפה
קארן דולב. צילום: אורי וויינשטיין
קארן דולב. צילום: אורי וויינשטיין

מה קורה // קארן דולב

בתערוכת יחיד בחלל בסטודיו מציגה קארן דולב עבודות על נייר בפחם, פסטל וגירים. בחודש הבא היא תשתתף בביאנלה לרישום בירושלים, שם תציג עבודות שהיא נשבעת שיש להן ריח

מי?

קארן דולב, בת 28, גרה בתל אביב.
אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם אורי, פלוס אהרן התחש.

מה בצלחת?

הכל מהכל.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

תערוכת היחיד שלי ״רפאים״ (אוצר: עידו גורדון) מוצגת עד ה־15.10 בחלל בסטודיו בתל אביב. בתערוכה אני מציגה מנעד רחב של עבודות נייר משלוש השנים האחרונות. אפשר למצוא שם חלון כחול, ענן וירח, מטבח, שטן, והרבה אור; רישומים על ניירות דקים בפחם, פסטל וגירים.

אני אחת מהמקימות של החלל ואצרתי את התערוכה הקודמת ״פוגרום״. התערוכה שלי עומדת על הפרק כבר זמן מה וסופסוף יוצאת לאוויר העולם. זה כל מה שאני יכולה לספר, תצטרכו להגיע ולראות את השאר בעצמכם.

מראות הצבה. צילומים: מ״ל

מראות הצבה. צילומים: מ״ל

בחודש נובמבר אשתתף בביאנלה השמינית לרישום בבית האמנים ירושלים (אוצרת: אירית הדר). אציג שם סדרת רישומים שעבדתי עליה במשך כמעט שנתיים, בשם ״עצים זעירים״ (Little Trees). הסדרה כוללת את מגוון הניחוחות של מטהר האוויר האיקוני לרכב וביניהם: Vaniila Pride, Fresh Shave, Peachy Peach ועוד.

עבדתי על הסדרה בזמן הסגרים של הקורונה. הייתי מגיעה לסטודיו ומבלה ימים שלמים בהתאמה של צבעים, כותרות וריחות. מי שראה את העבודות יכול להישבע שיש להן ריח.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה? 

בתקופה שבה עבדתי במרכז לאמנות עכשווית תל אביב (CCA) פגשתי אמנים מכל העולם שהציגו שם. זכורה לי במיוחד דווקא הרצאה שנתנו המייסדים של Three Star Books על הוצאת ספרי האמן שלהם, והפרויקט היפהפה הזה שעשו עם סיימון פוג׳יווארה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו? 

התחלתי לאחרונה להדפיס רישומים שלי על בד והכיוון הזה מאוד מסקרן אותי. יש לי ויז׳ן של חלל ענק עם המון חלונות, אולי אפילו תעשייתי, מלא מתקרה עד רצפה בבדים מודפסים חצי שקופים, תלויים במעין מבוך ספרילי. זה פרויקט מעט יקר ומורכב טכנית, אבל אני מאוד מקווה שיום אחד הוא יתממש.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

קניתי באתונה שני זוגות נעליים מדהימות של קמפר (אני מעריצה שרופה).


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden