כל מה שחשוב ויפה
שארל ויינברג ושי בן עמי, Truck Tales. צילומים: מ״ל
שארל ויינברג ושי בן עמי, Truck Tales. צילומים: מ״ל

איינדהובן 2022 // שארל ויינברג ושי בן עמי

בשבוע העיצוב באיינדהובן הציגו שארל ויינברג ושי בן עמי, שחיים ולומדים בעיר, פרויקט שעוסק בהיותן של המשאיות גורם חשוב בחברה האנושית בכלל ובחיים העירוניים בפרט

מי

שארל ויינברג ושי בן עמי, אדריכלים ואמנים, סטודנטים בשנה האחרונה ללימודי תואר שני באקדמיה לעיצוב באיינדהובן. העשייה שלנו מתרכזת במפגש עם עולם התנועה והשחקנים הפעילים בו. אנחנו נהנים לשלב הומור ולהביע את המחקר שלנו בציורים, סרטים, מודלים וסטים בקנה מידה אנושי, שהופכים את הקהל לשחקנים על הבמה.

מה

בשבוע העיצוב באיינדהובן הצגנו את Truck Tales (סיפורי משאיות), סדרה של שישה מודלים צנוגרפים המשלבים ציורים ידניים. ליד המודלים הצגנו עבודת וידאו שהחייתה את המודלים בתנועה וסאונד.

כל מודל מציג חוויה אישית שהיתה לנו עם משאית. מאז שעברנו לאירופה אנחנו נמצאים הרבה בדרכים בין בלגיה להולנד, מה שהשפיע על הנושא. דרך מפגשים אלה אנחנו שואלים מהו מקומה של המשאית בחברה האנושית, ועוסקים בהיותה גורם חשוב המאפשר, לדוגמה, חיים עירוניים. לפעמים שגרתי אבסורדי ולפעמים מופרע ותיאטרלי – כל אחד מהמודלים מעלה מורכבות עכשווית ששלובה במשאית כמו זיהום, תעשיית המזון, תיירות וניכור חברתי.

לפני שבוע העיצוב

ההכנות לשבוע העיצוב לא היו רבות במיוחד. את הפרוייקט יצרנו בלוח זמנים קצר ואינטנסיבי במסגרת הלימודים במרץ האחרון, שם הוא גם זכה לחשיפה קצרה במסגרת ההגשות. היה לנו חבל לא לחשוף אותו בפני קהל גדול יותר, ולכן הגשנו את ההצעה לשבוע העיצוב ההולנדי. זו היתה הזדמנות עבורנו להרגיש קהל חדש ולהתכונן לשנה הבאה. שבה אנחנו צפויים להציג במסגרת תערוכת הבוגרים של האקדימה את פרויקט הגמר שלנו, שעליו אנו עובדים עכשיו.

birds

בזמן שבוע העיצוב

שבוע העיצוב באיינדהובן הוא האירוע המרכזי שמתרחש בעיר מדי שנה, במהלכו פוקדים את העיר כמה מאות אלפי מבקרים חובבי עיצוב ואמנות. עבורנו זה שבוע חופש מהלימודים, שזה תמיד נחמד. במהלך השבוע אנחנו לוקחים את האופניים ועוברים בין חללי התצוגה השונים. לדעתנו התערוכה השווה ביותר היא זו של בוגרי האקדמיה, עם יותר מ־200 פרויקטי גמר. מה שלדעתנו הופך אותה למיוחדת הוא העובדה שהעבודות לא ממומנות על ידי גופים חיצוניים. כל סטונדט מציג עלם תוכן ייחודי, ובסוף כולם נפגשים במקום אחד.

למי שלא מכיר, זו חוויה שעלולה להיות מעט אובר־וולמינג, לכן מומלץ לחלק את הביקור לפעמיים לפחות. ככאלה שגרים באיינדהובן, תמיד גם מצחיק אותנו לראות את היום של אחרי התערוכה. פתאום העיר מתרוקנת, הדגלים נעלמים והעיר הקטנה חוזרת להיות רגועה.

חודש אחרי

שמחנו על החוויה ועל ההזדמנות להציג בשבוע העיצוב ההולנדי. היו לנו כמה מפגשים מעניינים בתערוכה, בין היתר עם יוצרים ואוצרים. השתתפות הבאה שלנו ב־2023 כבר מתחילה לקרום עור וגידים. אנחנו מתכננים להציג מיצג שינבע מהתזה שאנחנו כותבים עכשיו. נתראה באוקטובר 2023.

שי בן עמי (מימין) ושארל ויינברג

שי בן עמי (מימין) ושארל ויינברג

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden