כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // במאי הסרט על דיוויד בואי בישראל ואלבום חדש לאורי קצנשטיין ז״ל

הבמאי ברט מורגן בישראל: מפגש והקרנות סרטים בסינמטק תל אביב; אלבום חדש לאורי קצנשטיין: השקה בחנות התקליטים חולית; יש אנשים שמדברים ככה: יונתן שגיב ועודד וולקשטיין בארטפורט; יפן והיהודים – הסיפור המלא: יום עיון במוזיאון טיקוטין

הבמאי ברט מורגן בישראל // מפגש והקרנות סרטים בסינמטק תל אביב

ברט מורגן, אחד מהבמאים המרתקים של הקולנוע הדוקומנטרי האמריקאי, יגיע ארצה כאורח בית הספר לקולנוע ע״ש טיש באוניברסיטת תל אביב, ויתארח ביומיים (29-30.1) של הקרנות ומפגשים בסינמטק תל אביב. היום (ראשון) יהיה מורגן נוכח בהקרנת סרטו קוביין: Montage of Heck – מסע סוער, חושפני ונוקב בדרך החתחתים שהיו חייו הקצרים והטרגיים של קורט קוביין. בתום ההקרנה תתקיים שיחה בהנחיית אוהד לנדסמן. למחרת תתקיים הקרנת סרטו החדש דיוויד בואי: Moonage Daydream – מסע קולנועי חוויתי החוקר את פועלו, חזונו והמוזיקה של אחד האמנים החשובים ביותר בתרבות הפופולרית.

דיוויד בואי, Moonage Daydream. צילום: Neon

דיוויד בואי, Moonage Daydream. צילום: Neon

קורט קוביין, Montage of Heck. צילום: HBO

קורט קוביין, Montage of Heck. צילום: HBO


יש אנשים שמדברים ככה // יונתן שגיב ועודד וולקשטיין בארטפורט

הסופר יונתן שגיב והסופר, עורך ומתרגם עודד וולקשטיין יתארחו ביום שלישי (31.1) בארטפורט לשיחה על קול וזהות. השיחה תתקיים בעקבות ספרו החדש של שגיב, ״יש אנשים שמדברים ככה״, והמפגש יתקיים במסגרת התערוכה ״צבא של מאה שרירים״ של אפי ואמיר שמוצגת במקום.

בתערוכה מספרים אפי ואמיר את הסיפורים של מי שזהותם פורקה למנגנון הקולי שלהם, ורודדה לכדי צליל יחיד שהם יכולים או לא יכולים להפיק, ועל הדרך בה המערכת מסתכלת עליהם. בספר, הנפתח ביום שבו איבד את קולו, מתחקה שגיב אחר הקול שנאלם ומתגלה במהלך המסע לשיקומו כקופסה שחורה של מחיקות, צלקות והשתקות. בעוד שהממואר של שגיב ותערוכתם של אפי ואמיר התגבשו ונוצרו ללא שום קשר ביניהם הרי שיצירות אלו שיצאו באותו זמן מהדהדות זו את זו בשירטוטם את היחסים המורכבים בין קול, דיבור וזהות.

יונתן שגיב , יש אנשים שמדברים ככה. הוצאת כתר

יונתן שגיב, יש אנשים שמדברים ככה. הוצאת כתר

אפי ואמיר בארטפורט. צילומי הצבה: טל ניסים

אפי ואמיר בארטפורט. צילומי הצבה: טל ניסים


אלבום חדש לאורי קצנשטיין // השקה בחנות התקליטים חולית

אלבום חדש מעבודות הסאונד של אורי קצנשטיין יושק ביום שישי (3.2) בשעה 12:00 בחנות התקליטים חולית בתל אביב, בהשתתפות אהד פישוף וישי אדר. האלבום, Uri Katzenstein – Audio Works, יושק במסגרת הלייבל החדש של המדיטק והמרכז לאמנות דיגיטלית ובשיתוף הלייבל הבינלאומי Black Truffle, מהלייבלים המשפיעים בתחום המוזיקה הניסיונית והמודרנית. הוא ייצא על גבי תקליט כפול ובכל השירותים הדיגיטליים, וכולל קטעים ניסיוניים שלא נשמעו עד כה, שחושפים את קצנשטיין כמוזיקאי ייחודי עם גוף עבודה מרשים לאורך ארבעה עשורים של הקלטות.

אלבום חדש לאורי קצנשטיין. צילום: המרכז לאמנות דיגיטלית

אלבום חדש לאורי קצנשטיין. צילום: המרכז לאמנות דיגיטלית


birds

יפן והיהודים – הסיפור המלא // יום עיון במוזיאון טיקוטין

מוזיאון טיקוטין בחיפה יארח ביום שלישי (31.1) יום עיון בהשתתפות אורחים מיפן. האירוע יתקיים בארגון משותף של שגרירות יפן בישראל, אגודת הידידות ולשכת המסחר ישראל יפן ומוזיאוני חיפה, ויציין 70 שנה ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל ליפן, בהשראתה של התערוכה שמוצגת בימים אלה במוזיאון – ״מנהרת זמן – יפן והיהודים״. באירוע ישתתפו שגריר יפן בישראל, מומחים לתקופת השואה ומלחמת העולם השנייה ואורחים נוספים.

טאצואו מיאג׳ימה במוזיאון טיקוטין

טאצואו מיאג׳ימה במוזיאון טיקוטין

יאסוי נאקאג׳י

יאסוי נאקאג׳י

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden