כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // קולנוע נודד ושיעורי יוגה בחללי תצוגה

מפגשים והרצאות בזום, צפייה ביתית בסרטי אמנות, פעילויות הפוגה לילדים ולמבוגרים ועוד כמה אירועים שמתקיים במהלך השבוע הקרוב - פיזית או באופן מקוון

מפגשים והרצאות בזום // מוזיאון ארץ ישראל

לצד פתיחת תערוכות המוזיאון לקהל ללא תשלום במתכונת חלקית, ממשיך מוזיאון ארץ ישראל לערוך סדרה של מפגשים אינטראקטיבים והרצאות בזום לילדים ולמבוגרים, ללא תשלום. במהלך השבוע הקרוב. ביום ראשון (5.11) תתקיים הרצאה מקוונת בנושא ״עזה: עיר נמל בראי הארכיאולוגיה״ שיעביר ד״ר אלי כהן־ששון אוצר לאתנוגרפיה וביתן אדם ועמלו במוזיאון; ביום שני (6.11) תתקיים סדנת אמן עם תמר אור במסגרתה יוכלו הורים וילדים מאזניים אישיים מחומרים ביתיים; ביום שלישי (7.11) יתקיים ״מסע באיים הוורודים״ עם האמנים אלון שיקאר ורינת יצחק במסגרת סדרת המפגשים עם אמני הביאנלה לאמנויות ועיצוב; וביום חמישי (9.11) תתקיים פעילות זום לילדים שבה יוכלו לגלות את סודות הקניות של פעם.

תאילנד, הביאנלה לאומנויות. צילום: אבי אמסלם

ויפו סריבילאסה, תאילנד, הביאנלה לאומנויות. צילום: אבי אמסלם

צילום: נועם קורטלר, טבע מקומי

צילום: נועם קורטלר, טבע מקומי


קולנוע בירושלים, בדרכים ובבית // בית הספר סם שפיגל

סם שפיגל, בית הספר לקולנוע וטלוויזיה, מפעיל בימי המלחמה בתי קולנוע בירושלים, בדרכים ובבית, עם הקרנות סרטים לכל המשפחה, קולנוע נודד ברחבי הארץ, הקרנות באולמות הקולנוע החדשים של ביה״ס בירושלים וצפייה ביתית. הקולנוע פתח את האולמות החדשים שלו במרכז העיר ירושלים ומזמין כל מי שחפץ (בהרשמה מראש) להקרנות סרטים וקלאסיקות קולנועיות אהובות לילדים, נוער ומבוגרים.

בנוסף, מקיים קולנוע סם שפיגל בדרכים הקרנות ושיחות עם יוצרי קולנוע ואזרחים שפונו מיישובי הדרום והצפון, על מנת להעניק להם רגעים של הפוגה וקצת אוויר לנשימה. הקולנוע הנודד מופעל מדי ערב במרכזים ובבתי המלון ברחבי הארץ, הודות להתנדבות של סטודנטים ובוגרי ביה״ס, אליהם הצטרפו גם מתנדבים מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. עבור התושבים בבית פתח בית הספר VOD עם סרטי הסטודנטים מכל השנים לצפייה חינמית.

קולנוע סם שפיגל. צילום: מל

קולנוע סם שפיגל. צילום: מל


birds

סרטי תרבות ואמנות // פסטיבל אפוס

אפוס, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות, מציע צפיה חינמית במבחר סרטים שהועלו במיוחד לאתר של הפסטיבל. בין סרטי האמנות הועלו סרטים על פרנסיס בייקון, בסקיאט, בוטרו ונוספים וכן סרטים מקטגוריות נוספות. הצפייה חופשית וללא הגבלה.

בוטרו. צילום: אפוס

בוטרו. צילום: אפוס

בסקיאט. צילום: אפוס

בסקיאט, Rage to Riches. צילום: אפוס


יוגה, טקסטיל ואיור // פעילויות בבית ליבלינג

בית ליבלינג ממשיך לקיים פעילויות למבוגרים ולילדים (במקום יש מרחב מוגן). בין הפעילויות שיתקיימו במהלך השבוע הקרוב אפשר למצוא תרגול יוגה בחלל תערוכת הקבע; סדנת מיחדוש טקסטיל; ״תיבת תעודה״ – מפגש ראשון בסדרה בקפה לב עם המאייר דין לנר; סטודיו פתוח למבוגרים ולילדים על בסיס מרחב לימוד חופשי בהנחיית צוות של אמנים.ות; מפגשים להכרת פרקטיקות מעולמות העיצוב והאמנות ועוד.

סטודיו פתוח בבית ליבלינג. צילום: יעל שמידט

סטודיו פתוח בבית ליבלינג. צילום: יעל שמידט

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden