כל מה שחשוב ויפה

המחלקה להנדסת פלסטיקה בשנקר ומעצב הטקסטיל הבינלאומי צורי גואטה יפתחו יחד טכנולוגיה חדשה לעיצוב טקסטיל

שנקר, בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב, חתם אתמול על מסמך הבנות לשיתוף פעולה עם מעצב הטקסטיל צורי גואטה. היוזמה לשיתוף הפעולה נולדה במפגש בין גואטה לבין פרופסור חנה דודיוק, ראש המחלקה להנדסת פלסטיקה ופולימרים בשנקר, ומטרתו היא פיתוח של טכנולוגיה חדשנית לעיצוב טקסטיל באמצעות שימוש בפולימרים סיליקונים.

גואטה, 42, סיים את לימודיו במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר בשנת 1996. הוא עבר לפריז, שם שיתף פעולה עם מעצבי על דוגמת ז'אן פול גוטייה, כריסטיאן לקרואה ומרק ג'ייקובס. בשנים האחרונות זכה לשבחים רבים ולפרסום עולמי בזכות העצובים החדשניים של אביזרים ותכשיטים שפיתח, שמשלבים בין סיבים טבעיים לבין פולימרים סינתטיים. בשנה שעברה זכה בפרס האנדי על עבודתו החדשנית, והציג את עבודותיו במוזיאון תל אביב. הקשר בין גואטה לבין פרופסור דודיוק, מומחית עולמית לפיתוח פולימרים, נוצר כשדודיוק התבקשה לכתוב מאמר לקטלוג שליווה את התערוכה במוזיאון תל אביב, ואחת ממטרות ביקורו הנוכחי בישראל היא קידום שיתוף פעולה יצירתי עם המחלקה לפלסטיקה בשנקר.

"הכיוון העיקרי שאותו אנחנו רוצים לבדוק כעת", הסבירה פרופסור דודיוק בעקבות חתימת מזכר ההבנות, "הוא מציאת דרכים לשילוב חלקיקי ננו בתוך הסיליקון, באופן שיקנה לחומר ברק ויכולת מיוחדת להחזר אור בתאורות שונות, וכן פיתוח של שיטות הקשיה באמצעות הקרנת אור. שיטות אלו נועדו להאריך את פרק הזמן שלוקח לטקסטיל רווי הסיליקון להתקשות, ובכך לאפשר למעצב פרק זמן ארוך יותר לתהליך העיצוב. אפשר לומר שהטכנולוגיה שאנחנו שואפים לפתח תאפשר למעצב לפסל בבד".

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden