כל מה שחשוב ויפה

שבוע העיצוב טוקיו 2013: זמר פלד

חמישה מעצבים צעירים הציגו בשבוע העיצוב של טוקיו, שהתקיים בתאריכים 26/10-4/11/2013. החמישה מגיעים מתחומים שונים – עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, עיצוב קרמי ועיצוב אופנה. חלק מהעבודות נוצרו במיוחד לשבוע העיצוב, חלק אחר הוצג לא מזמן בתערוכות הבוגרים שהתקיימו בארץ בקיץ האחרון. שלושה מהם, בוגרי בצלאל – שירה קרתעודד גוב וזמר פלד – השתתפו בתחרות בפרס אסיה למעצבים עד גיל 30, שכללה 30 מעצבים שנבחרו מתוך 2,000 בסך הכל. קרת וגוב עלו לגמר ואילו פלד זכתה לבסוף בפרס TDW corporate award. השניים האחרים – נורית בן שטרית וליאת ברנדל-גילאון – ייצגו את בתי הספר שבהם למדו עד לאחרונה: ויצו חיפה ושנקר. במהלך השבוע יתפרסם בפורטפוליו פרויקט מיוחד, שבמהלכו יוצג בכל יום אחד המעצבים לצד העבודה שהציג בשבוע העיצוב.

מי אני

זמר פלד, בת 30, בוגרת המחלקה לקרמיקה וזכוכית בצלאל (2009) ותואר שני מההמחלקה לקרמיקה וזכוכית ב-RCA, לונדון (2012).

 ZemerPeled

מה הצגתי

בשנים האחרונות אני מתעסקת בפיסול, מיצבים ועובדת בעיקר עם החומר הקרמי. ההזמנה מיפן להכין עבודה חדשה הדליקה אותי לגמרי כי אחרי כמה שנים של עבודות המתייחסות לעשייה עכשווית וחיפוש שפה אישית וחומרית, פתאום קרץ לי להתעסק בתקופה איקונית בהיסטורית הפורצלן היפני. את ההשראה לעבודה שאבתי מהתבוננות על צלחות איגזרה (Igaezara) עשויות פורצלן עם עיטורי כחול לבן, שיוצרו באריטה בתחילת המאה ה-19. סוג זה של כלים יועד לשימוש יום יומי לאנשי יפן ובשונה מרוב הפורצלן שיוצר באריטה הם לא יוצאו מחוץ לאי.

כלי איגזרה נחשבים לסוג ב' של כלי הפורצלן כחול הלבן וזאת בדיוק הסיבה שהם כל כך מעניינים אותי. הסתכלתי בעיקר על דימויי פרחים וטבע המצויירים על כלים ומשם נולדה העבודה לתערוכה. הפסלים עשויים אלפי שברי פורצלן הצבועים בקובלט, והמחקר וההתעסקות בשברים הוא המשך ישיר לעבודת הגמר שלי ברויאל קולג שם הצגתי את המיצב ״I'm wolking in a forest of shards״.

Zemer_Peled_1 Zemer_Peled_2

התגובות שקיבלתי

התגובות היו מאוד חיוביות וקיבלתי כמה פניות בנוגע לתערוכות עתידיות ביפן. אני מאוד מקווה שייצא מזה משהו כי טוקיו פשוט עיר מטריפה והייתי מאוד רוצה לחזור לשם בעתיד. בנוסף, על העבודה שהצגתי ביריד זכיתי בפרס TDW corporate award.

 Zemer_Peled_8 Zemer_Peled_3.

תכניות לעתיד

לפני כחודש התחלתי שהות אמן של שנתיים בארה"ב במקום מדהים במונטנה: The Archie Bray Foundation for the Ceramic Arts. הוזמנתי להציג שתי תערוכות יחיד חדשות בקיץ הקרוב בארה"ב, ממש בימים אלו נסגרים ענינים אחרונים אז לצערי אני לא יכולה לפרסם עדיין פרטים… בנוסף אני משתתפת במספר פרוייקטים ותערוכות קבוצתיות במסגרת שהות האמן.

לקריאה נוספת

נורית בן שטרית | ליאת ברנדל-גילאון | עודד גוב | שירה קרת

Zemer_Peled_10

 Zemer_Peled_9 Zemer_Peled_11

Zemer_Peled_12

לקריאה נוספת על המציגים האחרים בשבוע העיצוב טוקיו 2013:

נורית בן שטריתליאת ברנדל-גילאוןעודד גובשירה קרת | זמר פלד

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden