כל מה שחשוב ויפה

יצא לאור הספר ״תלת ממד״, המהפכה התעשייתית החדשה

פורטפוליו News: מה תייצרו אם תהיה לכם מכונה שיכולה לייצר (כמעט) הכול? ״תלת ממד״, המהפכה התעשייתית החדשה – ספר חדש מאת הוד ליפסון ומלבה קורמן, יצא לאור בעברית בהוצאת ידיעות ספרים ור. סירקיס (327 עמ' | 118 ש״ח).

תלתממד

הדפסה בתלת-ממד היא המהפכה התעשייתית החדשה – הטכנולוגיה החמה שכולם מדברים עליה. היא אמנם נמצאת עדיין בחיתוליה, אבל כבר היום ניתן למצוא מדפסות תלת-ממד בבתים, בבתי עסק, בבתי חולים, במעבדות ובמכוני מחקר. מה שנשמע בתחילה כקוריוז עתיד בשנים הקרובות לשנות לחלוטין את העולם שבו אנו חיים, לקרוא תיגר על הקשר הקיים בין יצרנים לצרכנים ולקבוע חוקים חדשים לזירות המסחר ולעולם הצריכה. כיצד עובדות מדפסות תלת-ממד, מה הן מסוגלות לעשות ומה הם הסיכויים והסיכונים הטמונים בשימוש בהן? וכיצד ייראה העולם שבו כל אדם, בכל מקום, יוכל – בלחיצת כפתור – לייצר כל דבר העולה בדעתו?

בספר סקירה של הטכניקות השונות של הדפסה בתלת-ממד וסיפורים של האנשים שפיתחו אותן ושמשתמשים בהן: חוקרים ומהנדסים, מעצבי מוצרים ומורים בבתי ספר, עסקים הנותנים שירותי הדפסה ועסקים הנעזרים בהם. מאות שעות של ראיונות, סביב כדור הארץ, הושקעו בהכנת הספר, ובהן התבהרו הסיכויים והסיכונים של ההווה ושל העתיד של הדפסה בתלת-ממד.

הוד ליפסון הוא בוגר הטכניון, ששרת כקצין בחיל הים. כיום הוא פרופסור באוניברסיטת קורנל, חוקר ומרצה מבוקש בנושאים הקשורים בהדפסה בתלת-ממד, חומרים דיגיטליים ורובוטים חכמים. המעבדה שלו בקורנל היא חלוצה במחקר של טכנולוגיות הדפסה בתלת-ממד, עיצוב מוצרים, אינטליגנציה מלאכותית וחומרים מתוחכמים. מלבה קורמן היא מחברת ומנתחת מערכות טכנולוגיות, הכותבת בשפה בהירה וקולחת, על נושאים פורצי דרך. ספרם זה מבוסס על ניסיונם האישי ועל ראיונות עם המוחות המובילים בעולם בתחום ההדפסה בתלת-ממד, והוא מיועד לכל מי שמעוניין להבין טוב יותר את העתיד, שמתחיל כבר עכשיו. 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden