כל מה שחשוב ויפה

דהיום / Up (To) Date - בבית בנימיני

פורטפוליו News: התואר השני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, התמחות ״אודות עיצוב״, מציג את תערוכת הבוגרים בבית בנימיני בתל אביב – תערוכת בוגרים ותערוכת מעבדות מחקר – החל מיום חמישי ה-13/2. אוצרים: גלית שבו, אייל אליאב, רועי וספי-ינאי, יהונתן הופ.

דניאלה זילברשטיין

רועי וספי ינאי

דהיום- Up (To) Date, מציעה עדכון למרחב הפנימי, המתחייב מההתפתחות הטכנולוגית המואצת והשפעתה על החברה ככלל, ועל פעולת המעצבים בתוכה בפרט. התערוכה מייצגת את רוח הזמן בתרבות שמשאביה משתנים בכל רגע, וחושפת את פוטנציאל התגובה שלנו לעולם מרושת ולתפיסות וטכנולוגיות חדשות, כמו קוד פתוח והדפסה תלת ממדית. בדרכם הייחודית מציגים המשתתפים חשיבה מחודשת על אודות תהליכי פיתוח, דפוסי צריכה, ייצור והפצה. העבודות הן בבחינת מסקנות ביניים שהתקבלו בהשפעת המהפכה הדיגיטלית ובצל המשבר הכלכלי העולמי.

מציגים: אמיר צובל, אבי אור, דנה בן שלום, יפעת הולנדר – אמר, איתי לניאדו, ג'בום ג'ונג, יהונתן הופ, מעיין לויצקי-רוזנברג, מיכל לובל-קורן, מיכאל צינזובסקי, מירי מזרחי, נאורה ציגלר, שלי שמחה, תמרה בן ארצי, ודים פרוקופייב, יעל הולנדר, ירון הירש.

יונתן הופ

יונתן הופ

התערוכה בוגרים דהיום של מסלול ״אודות עיצוב״ בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי מציגה 9 פרויקטים, המשקפים את סדר היום האישי של כל אחד מבוגרי המסלול הטריים. רועי וספי-ינאי, אילן בנעים ויריב גולדפרב פועלים במרחב העירוני. וספי-ינאי מציג ״מלכודות דימוי״ שבהן ציפור מפעילה מצלמה, ודימויה נלכד ומונצח כשהיא ממשיכה במעופה. בנעים מתייחס לחזיתות בניינים כאל קנבס – תשתית לדיאלוג מתמשך עם קהל, וגולדפרב פועל בעיר מתוך תסכול של יוצר. יעל ברנע גבעוני ויהונתן הופ פועלים בשדה החומר. ברנע מעניקה חיים שניים לחומר מוכר – אלומיניום, והופ בוחן את הדינמיקה בין עולם הקרמיקה ובין עולם העיצוב התעשייתי על ידי שילוב שיטות חקירה, תכנון וייצור משני התחומים. יעל סבן פרקש ודניאלה זילברשטיין עוסקות בזיכרון. סבן פרקש בוחנת את המטען הגנטי של החפץ, משומר או משובש, ואת תפקידו בהעברת ידע מדור לדור. זילברשטיין מעלה את זיכרונותיו של אביה. באמצעות רידוד לוח כסף עד לשלב שבו החל להתפורר, היא יצרה חורים בחומר, כמו בזיכרון שעמו ניסתה להתמודד. לעומת מורן שור, העוסקת בפיתוח אפליקציה, תחום חדש ועדכני, ודים פרוקופייב מבקש לפתוח שדה חדש בתחום בן אלפי שנים – ייצור גבינות. תשוקתו לשלוט בעובש, מהאורגניזמים העתיקים ביותר שמלווים את האנושות, מציפה שאלות ומתחים באשר לאחריותו של המעצב כיום כבורא וכיצרן אינדיבידואל.

מציגים: יריב גולדפרב, יונתן הופ, יעל סבן פרקש, יעל ברנע גבעוני, דניאלה זילברשטיין, רועי וספי-ינאי, ודים פרופוקייב, אילן בנעים, מורן שור.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. שמרית

    תודה, פספסתי את התערוכה בירושלים אז יש עוד הזדמנות 🙂 הקרדיט בתמונה הראשונה צריך להיות לרועי וספי ינאי, לא?

    1. yuval saar

      צודקת, אכן של רועי, שיניתי. תודה על תשומת הלב

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden