כל מה שחשוב ויפה

שבוע האיור 2014: עוד חודשיים!

עד לא מזמן, אם מישהו היה אומר לי שבשבוע האחרון של מאי אני אאצור שלוש תערוכות איור – במוזיאון ארץ ישראל ובבית האמנים בתל אביב, ובמוזיאון העיצוב חולון – הייתי אומר לו ״כן, בטח״, וממשיך הלאה בלי לחשוב פעמיים.

אם מישהו היה אומר לי שבשבוע האחרון של מאי יתקיימו במקביל לתערוכות האלו גם שש תערוכות איור מקוריות של שש אקדמיות לעיצוב – שנקר, בצלאל, מנשר, ויצו חיפה, מכון טכנולוגי חולון ומכון אבני – הייתי חושב שהוא חולם בהקיץ.

ואם מישהו היה אומר שבנוסף לכך יצטרפו לחגיגת האיור הזאת גופים נוספים כמו פסטיבל הסופרים הבינלאומי, אורבן סקצ׳רס, בית בנימיני, בעלי מלאכה ועוד (ועוד) – ושהכל ייערך בשיתוף עיריית תל אביב – זה כבר בכלל היה נשמע לי כמו פנטזיה.

אבל – ולמרות שאף אחד לא אמר לי – כל זה הולך לקרות.

ומה שהכי מוצא חן בעיני בכל הסיפור הזה: בכלל לא תכננתי שהוא יקרה. מי שקצת עוקב יודע שכל זה התחיל בכך שאמרתי שאני אעשה תערוכת איור נחמדה בבית האמנים ושאני אתעד את המפגשים שלי בבלוג. מפה לשם כבר נפגשתי עם יותר מ-80 מאיירים, הוצאתי קול קורא, וקיבלתי כל כך כך הרבה עבודות שהבנתי שיש פה הרבה יותר ממה שאני יכול להציג. ואז אמרתי לעצמי, אולי עוד אנשים ירצו לעשות משהו במקביל. בלי מאסטר-פלאן, בלי תוכנית עסקית, בלי שיש לי מושג למה אני מכניס את עצמי – שלחתי מיילים לכמה אנשים שחשבתי שזה יעניין אותם ושאלתי אותם אם רוצים לארגן תערוכה במקביל.

לשמחתי כולם אמרו כן.

ככה ישר, בלי לשאול יותר מדי שאלות, בלי לדעת יותר מדי פרטים. ההתגייסות הייתה כל כך מקסימה ונדיבה ורחבה, מה שרק העיד על הצורך ועל הרצון (ועל האמון). ואני אמרתי לעצמי כל הזמן – זה יקרה, גם אם אף אחד לא יתן לזה חסות, גם אם מישהו יגיד שזה לא מעניין אותו. במקרה הגרוע יהיה עמוד בפורטפוליו שיגיד מה קורה בכל מקום. אבל אז הגעתי עם זה לעיריית תל אביב, ולשמחתי גם שם הבינו את הפוטנציאל. וכך, העיריה נרתמה למהלך, מה שאומר שיהיה פרסום, ושיהיו מפות שנחלק בכל העיר עם פירוט של כל התערוכת והמפגשים והאירועים, ויהיה מיניסייט ועוד כל מיני הפתעות.

ומה שהכי נחמד – כמו שיש לעיריה את אירועי ״אוהבים אמנות עשוים אמנות״, לנו יהיה את אוהבים אמנות עושים איור. תודו שזה מעולה.

עוד חודשיים! (אני עדין לא מעכל את זה)

לצערי אני עוד לא לגמרי יכול לפרט מה יקרה בכל מקום, מעבר למה שכבר פורסם, למרות שאני מת כבר לספר מה יקרה בתערוכה של שנקר, ומי יציג בבצלאל, ומה הקונספט של מנשר ושל ויצו חיפה, ומה מתכנן המכון הטכנולוגי חולון, ומה בלי נדר יקרה גם עם מכון אבני. אני כן יכול לספר שבשבועות הקרובים אני אתחיל לספר קצת יותר, כל פעם על תערוכה אחרת, על מיזם אחר, על אירוע אחר.

יש עוד הרבה תוכניות, ויש עוד המון דברים שאני יודע שלא יוכלו לקרות השנה, אבל אני גם יכול לספר שכל מה שיורד מהפרק בגלל שיקולי לוחות זמנים, נכנס למסמך שהכותרת שלו שבוע האיור 2015! שאפתני? לגמרי. ריאלי? אני מקווה שכן.

בינתיים יש צוות שכולל מנהלת פרויקט, יחסי ציבור ואסטרטגיה, וממש עכשיו אנחנו נכנסים לשלבים אחרונים של הפקה. אמרתי את זה בעבר ולא הספקתי לחזור לכולם: אם יש לכם רעיונות למיזמים נוספים שאפשר להרים בזמן הקרוב או מעוניינים לעזור בהפקה, בסרגל העליון של האתר יש כפתור צרו קשר. מצד שמאל שלו יש אייקון של כרוכית שלחיצה עליו תפתח את תוכנת המייל שלכם. וממש פה למטה אפשר גם להשאיר תגובה.

עוד עדכונים – בהמשך.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

7 תגובות על הכתבה

 1. me

  האם תוכל לפרט בשביל המאיירים – במה אפשר להשתתף? איפה ניתן להציג ? חוץ מהקטגוריות שפירסמת ב"קול הקורא" (דברים שפורסמו בחו"ל/איור למוצרי תרבות שונים)

  1. yuval saar

   אין כרגע משהו פתוח. במידה ויהיה, אפרסם פה בפורטפוליו, כדאי לעקוב

 2. רוני להב

  נשמע כמו עוד אירוע ליקוקי תחת

 3. אורן בן

  היי יובל נשמע מדהים מדהים מתי זה קורה?

  1. yuval saar

   אין כרגע משהו פתוח. אם יהיה נפרסם פה, שווה לעקוב

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden