כל מה שחשוב ויפה

נשף המסיכות של סטודיו מג׳נטה

פורטפוליו News: לכבוד חג הפורים אלנה לרמן מסטודיו מג׳נטה עיצבה מסיכות, שכמו כל המוצרים של הסטודיו גם הן נעשו בטכניקה ידנית: הן צוירו בצבעי עפרון על נייר, בגודל אחד לאחד, ולאחר מכן הודפסו ונחתכו בלייזר. את המסיכות אפשר לרכוש בחנות אסופה ובגלריית פרימיטיב בתל-אביב יפו, במחיר של 30 ש״ח למסיכה.

12s

לכבוד פורים אנחנו מאפשרים לעצמנו ללבוש פנים של מישהו אחר, לשחק במשחק תפקידים קטן. אפשר להפוך להיות מי שרוצים; דמות מוכרת, בעל-חיים, או דימוי שלקוח מעולם הספרות והתרבות שלנו. בחרנו ליצור דמויות מומצאות לחלוטין שנמצאות על הגבול שבין פני אדם אמיתי לפנים ביזאריות ותיאטרליות, מתוך המחשבה שדווקא פנים שנראים עדיין כמו פני אדם אנושי ותוויהם מעוותים ומוקצנים מעט – עשויים להיות הכי מתעתעים ומפחידים.

magenta5 magenta4 magenta6

כל אחת מהמסיכות חושפת חלק קטן מהפנים של החובש אותן – פעם האף, פעם האוזן, פעם הפה, פעם רק העיניים ופעם כל הסנטר. חלקי הפנים החשופים מתמזגים בדימוי המצויר והופכים את הדמות הגרוטסקית לחיה ונושמת. למסיכות מימד נחשק ומושך – צבעוניותן רוויה, תוי פניהן לא ריאליסטיים. יש להן גם מימד דוחה ומבלבל – מראן לא מקובל: במקום ללבוש את פניו של מי שתמיד חלמנו להיות – אנחנו נשארים עצמנו, ומאפשרים לצדדים המשונים והדחוקים של אישיותנו לצוף ולהיראות.

magenta10a

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden