כל מה שחשוב ויפה

הווירוסים של שבוע העיצוב חולון: התוכנית המלאה

שבוע העיצוב חולון 2015
פורטפוליו מלווה את פעילות הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון
והפעם: התוכנית המלאה של פעילויות הפקולטה במוזיאון העיצוב וברחבת המדיטק


זה כבר ממש מעבר לפינה: בשבועות האחרונים פורטפוליו ליווה את ההכנות של הסטודנטים בפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון, לשבוע העיצוב חולון שיתקיים בחול המועד פסח בין התאריכים 5-9/4. בין שלל הירידים, הסדנאות, האירועים והתערוכות, אנחנו ממליצים לשים לב למה שקורה במוזיאון העיצוב – בתוכו ומסביבו – ובמיוחד לוירוסים של הסטודנטים, שיעסקו בהקשרים הרחבים של מושג ההאקינג. הנה תוכנית המלאה, חג שמח!

פנים המוזיאון 

שילוט אלטרנטיבי: יצירת שפה גרפית המתייחסת לאיבזור הקיים במוזיאון ומתווספת אליו, באופן שמעורר הומור, הסתכלות חדשה על דימויים ומחשבות על טריגר לעיצוב.

מדרגות נאות: שימוש בדופן הקדמית של גרמי מדרגות לתעתוע אופטי, היוצרת מרחב חדש.

מדרגות

עיר על מעקה: תליית אלמנטים של עיר על המעקה ההיקפי. הריבוי ושימוש במאות בתים, עצים, מכוניות ואופניים יוצרים עיר מגוונת הנרקמת מעצמה. הרעיון מתקשר למנעולים המופיעים על גבי גדרות במקומות שונים באירופה, המסמנים שמי ששם אותם היה במקום.

תערוכה וירטואלית: שיבוץ תערוכה בחלל המרכזי, שחיה וקיימת רק בממד הווירטואלי.

MockUp10

מיכאל קונונוסקי, צוללות מבטון

צוללות: מבט לפרויקט הגמר של מיכאל קונונסקי, סטודנט שנה ד׳ במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון, העוסק בהתאמת הבטון לטכנולוגיית הרוטציה, באמצעות פיתוח תערובת בטון ייעודית ומחקר טכנולוגי הנעשה בשיתוף פעולה עם החברות המובילות בתחום. הבטון הוא חומר הבניה הנפוץ בעולם. הוא נתפש כחומר כבד, חזק, קר ואפור, בעוד שרוטציה – טכנלוגיית ייצור בפלסטיק – מאפשרת יצירת מוצרים קליפתיים וחלולים. בזכות השימוש ברוטציה, הבטון מקבל תכונות חדשות ומפתיעות שעד כה היו זרות לו – קלות משקל, יכולת ציפה, נפחיות ופני שטח ייחודיים. מיצב זה כולל צוללות בטון שנעשו במסגרת הפרוייקט. הצוללות צפות על פני המים בשל היותן חלולות, אטומות ובעלות עובי דופן של 1-2 מ׳׳מ.

ygoldberg5

סוכריות על מקל: הצצה לפרויקט הגמר של יעקב גולדברג, סטודנט שנה ד׳ במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון. הפרויקט עוסק בבחינת הסוכריה כמוצר תעשיתי ובוחן את ההקשרים, הצורניות וזכרון הילדות של כל אחד מאיתנו.

line

רחבת המוזיאון והמדיטק

קול קורא: מתקן צינורות המעביר סאונד בין שתי נקודות נסתרות ברחבת המוזיאון. המשחק מאפשר אינטראקציה בין שני אנשים ומרחיב את גבולות מעבר הסאונד המוכרות.

מסלול ריצה: התערבות במסלול הריצה במתחם המדיטק, הבא לאתגר את הרצים ולייצר שינוי במסלול הקבוע.

אוסף אטבים

חלונות אוספים: הפיכת החלונות הפונים לרחבת המדיטק לגלריה אלטרנטיבית שתציג אוספים פרטיים של אנשים שונים. המיצב מתייחס לתצוגת אוסף של מוזיאון – שהיא תנאי למוזיאון לפי חוק המוזיאונים – ובכך מאפשר לאספנים להציג את האוספים שלהם.

וירוסון מפורק-שלם: מה שרואים מכאן לא רואים משם. משחקיות הבאה לשים דגש על זוויות הסתכלות.

שלטי חניה: האקינג לתהליך בחירת חניה. טייק אוף על שלטי החניה השמורים המוכרים: הפעם ישנם קריטריונים חדשים לבחירת חניה.

תערוכת וישר: תערוכת גלויות שתוצג על גבי השמשות של רכבי המבקרים. התערוכה מגיבה לחלוקת פליירים על גבי שמשת המכונית, אך הפעם הפליירים, שלרוב מציגים תוכן שיווקי זול, נעשו ע״י אמנים, מעצבים ומאיירים, במיוחד בעבור שבוע העיצוב, הודפסו בסדרות קטנות, ומהווים אוסף חד פעמי שמחולק במתנה למבקרים.

מסגרות: מסגרות שתוחמות נקודה בחלל ומייצרות תמונת נוף חדשה ביחד עם המבקרים.

שבשבות: האקינג לבאנרים ברחבת הכניסה למוזיאון והפיכתם מדגלים גרפיים לאובייקטים תלת ממדיים המונעים ע״י הרוח.

line

אירועים ופעילויות

Design Hub: אירוע עיצוב בנושא האקינג, שיפגיש על במה אחת שבעה מעצבים מתחומי העיצוב התעשייתי, האמנות, הטיפוגרפיה, הטקסטיל והאדריכלות, שיעסקו בהתערבות במרחב הפיסי ובמרחבי הסייבר, ויסתיים בהופעה.

פוסטר_רוחבי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden