כל מה שחשוב ויפה

שבוע האיור חוזר לתל אביב

שבוע האיור חוזר לתל אביב ויתקיים בפעם השנייה בתחילת חודש ספטמבר. עשרות תערוכות, סדנאות, אירועי חוצות, ירידי מכירה ומפגשים עם מאיירים יתקיימו במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעירית תל-אביב – יפו, ובחסות של חברת Wix. השנה יוצגו האירועים והתערוכות לראשונה באתר שבוע האיור, שעוצב ונבנה על ידי סטודיו Wix, בשיתוף המאייר אלון ברייאר. בנוסף, מבקרי שבוע האיור יוזמנו ליהנות משרותי המוניות של חברת UBER. יזם ואוצר ראשי: יובל סער – פורטפוליו.

שבוע האיור, שהתקיים לראשונה באביב 2014, סחף אליו אלפי מבקרים ועשרות מקומות בילוי, גופי תרבות ומוזיאונים. שבוע האיור 2105 יתקיים ברחבי תל אביב במשך עשרה ימים (ושני סופי שבוע) בין ה–12-3 בספטמבר 2015. באירוע, שכבר הופך למסורת, יתקיימו השנה 40 תערוכות, ולצידן אירועים ומפגשים פתוחים להשתתפות הקהל הרחב (ברובם ללא תשלום). ההתרחשויות, שמושתתות כולן על איור ישראלי מקורי, מציעות חגיגה של תרבות חזותית, ומעניקות לתחום את הבמה, החשיפה, וההכרה הראויות לו, כעולם של יצירה המקיף אותנו בחיי היום יום, שמתקיים על התפר שבין העיצוב המסחרי לבין האמנות הקונספטואלית.

לצד התערוכות יתקיימו מגוון מפגשי פורטפוליו לייב, פעילויות איור קבוצתי בחוצות ובחללי התצוגה, אירועי שיח גלריה והקראת סיפורים – וההשתתפות במרבית האירועים פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום. בנוסף הקהל הרחב מוזמן להשתתף בסדנאות דפוס, ביצירת מתנות מאוירות לחג, וליהנות ממכירות של מוצרי נייר, ריהוט, טי שירטים מאוירים ועוד, בהם גם מוצרים חדשים שהוכנו במיוחד לרגל האירוע.

נועה שניר, מתוך התערוכה ״אהובותיו של הירשל הורוביץ״ בסיפור פשוט

נועה שניר, מתוך התערוכה ״אהובותיו של הירשל הורוביץ״ בחנות הספרים סיפור פשוט

דן אלון, מתוך התערוכה ״חמש כוכבים סובנירז״ בחממה לאמנות דיגיטלית, מלון רויאל ביץ׳ תל אביב

דן אלון, מתוך התערוכה ״חמש כוכבים סובנירז״ בחממה לאמנות דיגיטלית, מלון רויאל ביץ׳ תל אביב

יובל סער, האוצר הראשי והיזם של שבוע האיור, והעורך של מגזין העיצוב והתרבות המקוון פורטפוליו, מספר: ״שבוע האיור, שהפך למסורת, יצר פלטפורמה לתצוגת איור שלא הייתה קיימת בעבר. את ההצלחה של שבוע האיור והשפעתו על היצירה בתחום בארץ אפשר לראות בתערוכות שיתקיימו השנה: אני שמח במיוחד על עשרות ההתארגנויות הספונטניות של מאיירים ומאיירות, שהבינו את הפוטנציאל הגלום בבמה זו, ונענו לקול הקורא שהוצאנו בתחילת השנה.

״רוב העבודות שמוצגות השנה בשבוע האיור הן עבודות איור חדשות ומקוריות שנוצרו במיוחד לרגל האירוע. מאיירים ותיקים, צעירים ובעלי שם עולמי עסקו בעבודותיהם בשאלות של מגדר, זהות מינית, זוגיות, משפחה, ילדות וטכנולוגיה, ובחנו את גבולות מושג האיור. מספר רב של תערוכות יעניקו פרשנות חזותית חדשה לסיפורי ילדים ומבוגרים, וחלקן אף יציגו סיפורים חזותיים מקוריים. לשמחתי הצטרפו לאירוע גם גלריות אמנות עצמאיות כמו חנינא, בנימין, משונע, החנות, אלפרד ועוד, שמרחיבות את המנעד של האיור לעבר הפן האמנותי. בהזמנות זו חשוב לצין שהתכניות לשבוע האיור 2016 כבר נרקמות, והוא יתקיים באותה תקופה בשנה הבאה״.

לירון כהן, מתוך התערוכה ״החיים עצמם״ בבית האמנים

לירון כהן, מתוך התערוכה ״החיים עצמם״ בבית האמנים

אסף בן ארוש, מתוך התערוכה ״סנדלים באורגון״ במנשר

אסף בן ארוש, מתוך התערוכה ״סנדלים באורגון״ במנשר

צלילית בן נבט, מנהלת מחלקת אמנויות בעיריית תל אביב יפו: ״אוהבים אמנות עושים אמנות הם אירועי אמנות חזותית המתקיימים מידי שנה על ידי המחלקה לאמנויות בעירייה. כמפעל אמנותי ששם דגש על התפתחות היצירה העכשווית, עידוד ומינוף יוזמות חדשות באמנות, אנו שמחים לקיים שוב את שבוע האיור והפעם במתכונת מורחבת, ולאפשר לציבור הרחב מפגש בלתי אמצעי עם תחום יצירה ייחודי זה.

״אופי האירועים, תוכנם ומתכונתם משתנה משנה לשנה, מתוך ערנות והקשבה לשיח האמנותי העצמאי ולתהליכים המתחוללים בשדה האמנות לצד תהליכי פיתוח עירוניים, המשתנים גם הם במהירות. ברוח זו גם שבוע האיור התרחב וכולל מגוון מקומות ואירועים עשיר כולל: גלריות, מרכזי תרבות, בתי ספר, חנויות, בתי קפה וברים הפזורים ברחבי העיר. ׳אוהבים אמנות עושים איור׳ הוא האירוע השני השנה של אירועי ׳אוהבים אמנות׳ ומתקיים במתכונת דומה הכוללת מפגשי אמן, סדנאות יצירה וסיורים ייחודים״.

ליאורה גרוסמן, מתוך התערוכה ״בובה עם סדק״ בבית הבראה לצעצועים בנמל יפו

ליאורה גרוסמן, מתוך התערוכה ״בובה עם סדק״ בבית הבראה לצעצועים בנמל יפו

שרון טרגל, מתוך התערוכה ״החלון״ בגבירול

שרון טרגל, מתוך התערוכה ״החלון״ בגבירול

הקהל הרחב מוזמן להתעדכן באירועי שבוע האיור באתר שהוקם על גבי הפלטפורמה של חברת Wix, שצוות הסטודיו שלה בשיתוף המאייר אלון ברייאר אחראים על עיצוב כל החומרים החזותיים של שבוע האיור. מומלץ להתעדכן בזמן אמת במועדי האירועים, המפגשים והסדנאות בשל שינויים ותוספות שצפויים להתרחש בזמן אמת.

מבקרי שבוע האיור מוזמנים ליהנות משרותי המוניות של חברת UBER – באמצעות הקישור הבא – שמעניקה הטבה בסך של 60 ש״ח, בימים שבין 12-3 בספטמבר. ההטבה מיועדת למשתמשים חדשים בלבד, וניתן לממשה בהזנת הקוד illuweek15 באפליקציית הסמארטפון של החברה. UBER תעניק הנחה נוספת למבקרים בשבוע האיור, במהלך שני סופי השבוע בהם הוא יתקיים. פרטים נוספים יתפרסמו באתר שבוע האיור.

יהונתן ריינר, מתוך התערוכה ״Colonial Beauty״ בגלריה פריסקופ

יהונתן ריינר, מתוך התערוכה ״Colonial Beauty״ בגלריה פריסקופ

facebook_490

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. מורדי

    מדהים איך דווקא תחום כזה מופרע והזוי (בקטע טוב כן?) כמו איור נשאר תקוע בארץ אי שם בשלהי שנות ה-80. יש כל כך הרבה סגנונות חדשים ומעניינים שם בחוץ…

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden