כל מה שחשוב ויפה

פרופ׳ עדי שטרן ימונה לנשיא בצלאל

ועדת האיתור לנשיא בצלאל, שפעלה מזה תשעה חודשים, ולאחר שראיינה מועמדים שהציגו את מועמדותם וכן מועמדים שהוועדה פנתה אליהם, החליטה להמליץ לפני הוועד המנהל של בצלאל לבחור בפרופ׳ עדי שטרן לנשיא בצלאל. ההמלצה תובא לאישורו של הוועד המנהל בישיבתו הקרובה.

– – –

לפני שבע שנים, כשעדי שטרן מונה לעמוד בראש המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ריאיינתי אותו למוסף גלריה של עיתון הארץ. הפתיח לכתבה קוצר מסיבות כאלו ואחרות, אבל נדמה לי שהיום זו הזדמנות טובה לפרסם את הפתיח המקורי לראיון, שהיה אמור להיות זה (ואני חותם כל על מילה גם היום):

חינוך, מוטיבציה, ערכים ושליחות, הן רק חלק מאוצר המילים שבהן בוחר עדי שטרן לתאר את תפקידו החדש, ראש המחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל. התגובה המתבקשת באקלים הישראלי היא להיות ציניים ולפקפק באידיאליזם שלו, או להיות ריאליים ולא לתת לו סיכוי. אבל, בימים שבהם כל העולם מדבר על שינוי, מפתה ולו לרגע לדמיין את שטרן לא כראש מחלקה אלא כמועמד לנשיאות. כשהוא מדבר על בני אדם במקום על סטודנטים, ועל חינוך במקום על לימוד, נדמה שראשות המחלקה היא רק הצעד הראשון.

״אנחנו לא מלמדים עיצוב אלא מחנכים בני אדם בתחומי העיצוב״, הוא אומר. ״אנחנו מקבלים אנשים צעירים, בשלב מוקדם בחייהם הבוגרים, וכמחלקה הוותיקה והטובה בארץ, שנמצאת באקדמיה הלאומית, אני סבור שיש לנו את המנדט – כמו גם את החובה והאחריות -להכשיר את המעצבים שיהיו אלו שישפיעו יותר מכל אחד אחר על הסביבה החזותית בישראל״.

– – –

שטרן הוא בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל בהצטיינות ובעל תואר שני בהצטיינות בטיפוגרפיה ובעיצוב פונטים מאוניברסיטת רדינג באנגליה. הוא מעצב גרפי ומעצב פונטים, כותב ומרצה על העיצוב וההיסטוריה של האות העברית, ומתמחה בעיצוב עבור לקוחות בתחום התרבות והאמנות. בין הלקוחות שאיתם עבד נמצאים מוזיאון העיצוב חולון, מוזיאון תל אביב לאמנות, להקת המחול בת שבע, המרכז הבינתחומי הרצליה, פסטיבל ישראל, האופרה הישראלית ויד ושם.

שטרן נבחר לקחת חלק בתכנית האמנים של הקרן למצוינות בתרבות, ובעבר זכה בפרס העיצוב מטעם משרד החינוך והתרבות. עבודותיו השתתפו בתערוכות רבות בארץ ובעולם וזכו בפרסים שונים, ובהם הפרס הראשון בתחרות איגוד המעצבים הטיפוגרפים של טוקיו (יפן), פרסי כסף וארד בתחרות מועדון הארט דירקטורס של ניו יורק ואותות הצטיינות מטעם איגודים בינלאומיים לעיצוב וטיפוגרפיה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. עודד בביוף

    ברכות לרגל קבלת התפקיד החדש + בהצלחה.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden