כל מה שחשוב ויפה

״יהודה הימית״: זוכת פרס רפפורט, עלמה יצחקי, במוזיאון תל אביב

פורטפוליו News: ״יהודה הימית״, תערוכת היחיד של עלמה יצחקי, זוכת פרס רפפורט לאמן ישראלי צעיר 2014, תיפתח ב-20/10 במוזיאון תל אביב. אוצרת: נועה רוזנברג.

יצירתה של עלמה יצחקי, הנטועה בנוף האנושי והחומרי של דרום תל-אביב, בוחנת את המרחב הגיאופוליטי מבעד לשגרת היומיום. ציוריה לוכדים רגעים של הפוגה או הסטה קלה בשגרה זו – מפגש אינטימי על אי תנועה, תפילה במוסך, מנוחה בחצר אחורית, נסיעה אקסטטית על אופניים.

עלמה יצחקי, מחוז תל אביב. צילום: אלעד שריג

עלמה יצחקי, מחוז תל אביב. צילום: אלעד שריג

למרות ההתמקדות בחולף ובמינורי, הקומפוזיציות של יצחקי נבנות בקפידה בסטודיו תוך אימוץ של מחוות ומוסכמות מתולדות האמנות, כך שהשיטוט במרחב העירוני וחקירת המרחב האשלייתי של בד הציור מתמזגים זה בזה. יצחקי היא ״ציירת חברה״ בעלת קול ייחודי ובולט, המשקף פן מהלך הרוח של בני דורה.

יצחקי (נ. 1984), ילידת תל-אביב, היא בוגרת המדרשה לאמנות (2005) והתוכנית ללימודי המשך במדרשה לאמנות, בית ברל (2012). עבודתה הוצגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם וזכתה בפרסים חשובים, ביניהם פרס הציור ע״ש אסנת מוזס לאמן ישראלי צעיר (2012), ולאחרונה פרס רפפורט לאמן ישראלי צעיר (2014).

עלמה יצחקי, בלומפילד. צילום: אלעד שריג

עלמה יצחקי, בלומפילד. צילום: אלעד שריג

לצד פעילותה כאמנית, יצחקי היא בוגרת התוכנית הבין-תחומית למצטיינים ע״ש עדי לאוטמן (2008), בעלת תואר שני בפילוסופיה (2011) מאוניברסיטת תל-אביב, ומרצה במחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר, בית הספר הגבוה להנדסה ועיצוב. כתביה נוגעים במחשבה הפסיכואנליטית, ועבודת הדוקטור שבכתיבתה היא עוסקת כיום מנתחת מודלים של פעולה פוליטית באמנות עכשווית. יצחקי גם מתרגמת מצרפתית, ובקרוב יראה אור ספר שני בתרגומה בהוצאת רסלינג.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden