כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים ב־28 בינואר 2018 - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

קול קורא להגשת הצעות לביאנלה השלישית לנייר

פורטפוליו News: בתחילת שנת 2017 תתקיים הביאנלה השלישית לנייר במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב, שתבקש למקד את תשומת הלב על הנייר כחומר בעל תכונות ייחודיות ומגוונות, ותציג עבודות חדשות בלבד שהחומר המרכזי והמהותי בהן הוא נייר (בניגוד לעבודות בהן הנייר מהווה מצע). אוצרת: ענת גטניו
מתוך הביאנלה ה-1 לנייר, 2008, מוזיאון ארץ ישראל. צילום: ליאוניד פדרול

מתוך הביאנלה ה-1 לנייר, 2008, מוזיאון ארץ ישראל. צילום: ליאוניד פדרול

השדה הרעיוני המשותף לתערוכה יהיה: מצבי קיצון. כחומר, הנייר מגלם בתוכו טווח רחב של תכונות מובנות, המאפשרות ליוצר להשתמש בהן ולהביא את הנייר למצבי קיצון מפתיעים ומופלאים. בעבודות נייר רבות אפשר לראות מצבים חומריים וצורניים שונים ומנוגדים: דו-ממד ותלת-ממד, רכות וקושי, שקיפות ואטימות, סטטיות ותנועה, קושי וגמישות, וכדומה. תכונות מנוגדות אלה מייצגות מצבי קצה אליהם ניתן להגיע בעבודה עם הנייר, תוך שימוש מושכל בתכונות האימננטיות של החומר ובמגוון טכניקות המאפשרות להקצין תכונות אלה.

התערוכה תתמקד בעבודות שתהיה בהן מתיחה של גבולות ותכונות החומר והמדיום. עבודות שיאתגרו את חומר הנייר מכל היבט, כגון: קנה-מידה (מיצבי ענק או עבודות מיניאטוריות); מצבים חומריים שונים (שקיפות מוקצנת או אטימות, טקסטורה של נייר או "התחפשות" לחומר אחר, רכות או קושי וכן הלאה); הקצנת תכונות הנייר באמצעות מניפולציות טכניות (משטוח לתלת-מימד, מסטטי לדינמי וכן הלאה) – היבטים אשר יגלמו מצבי קיצון.

לביאנלה תתקבלנה הצעות מאמנים ומעצבים ישראלים, בין אם הם אמני נייר מובהקים ובין אם הם אמנים פלסטיים או מעצבים העובדים במדיומים שונים ומגוונים. התערוכה תציג מנעד רחב של שפות אמנותיות וטכניקות בעבודות נייר, ותהיה פתוחה להתנסויות אמנותיות מגוונות, זאת במידה והעבודות יעמדו בקריטריונים של איכות אמנותית, הן במישור הצורני והן במישור הקונספטואלי. התערוכה תציג אמנים ותיקים העוסקים זה זמן רב בתחום הנייר לצד אמנים צעירים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם האמנות והעיצוב.

הנחיות להגשת ההצעות:

 • פרטים אישיים: שם מלא (בעברית ובאנגלית), כתובת הסטודיו, כתובת אתר אינטרנט (אם יש), כתובת דואר אלקטרוני, מספר טלפון נייד.
 • קורות חיים מפורטים. חובה לכלול פרטים לגבי השכלה גבוהה, השכלה מקצועית,
 • וניסיון מקצועי רלוונטי ומעודכן.
 • תערוכות: פירוט תערוכות יחיד או תערוכות קבוצתיות נבחרות (כולל ציון שנים).

ההצעה:

 • טקסט קצר (חצי עמוד) המציג את עבודתך כיוצר באופן כללי.
 • חובה לצרף לטקסט צילומי עבודות המייצגות את היצירה שלך בתחום הנייר.
 • קישור לאתר אינטרנט (אם יש).

הצעת עבודה לביאנלה:

 • תיאור מילולי של העבודה המוצעת (חצי עמוד)
 • הדגמה וויזואלית מלאה, כולל הדגמת פרטים.
 • ההצעה צריכה להבהיר את הרעיון ואת האופן בו הוא מתורגם לחומר ולשפה אמנותית.
 • ההדגמות הוויזואליות יכולות להיות ברמת סקיצה בעזרת: צילום, רישום, שרטוט, דגם, צילום יצירה קודמת המסבירה את הכיוון, או בכל דרך אשר תבהיר צורנית את ההצעה.
 • הצעות למיצבים חובה ללוות בשרטוט ובצילומים של דגם המדמה את המיצב.
 • אין אפשרות להגיש הצעה באופן מילולי בלבד.

אופן ההגשה:

 • ההצעה תוגש למייל הביאנלה באמצעות מצגת מצורפת.
 • יש לכלול את כל חלקי ההצעה (טקסט ואמצעים וויזואליים) בקובץ אחד בלבד.
 • אין לשלוח תמונות בנפרד.

כתובת המייל של הביאנלה לנייר: paperbiennale2017@gmail.com
מועד אחרון להגשת ההצעה: 31 בינואר 2016

ההצעות יבחנו כולן, ובמידה וימצאו מתאימות, יחל דיאלוג אישי בין אוצרת התערוכה לבין האמן/ית לגבי ההצעה, פיתוחה והמשך העבודה לקראת הביאנלה. כל התכתבות עתידית בעניין הביאנלה תיעשה דרך כתובת המייל של הביאנלה בלבד.

3 תגובות על הכתבה

 1. גיא ברכה

  אשמח לקבל חומרים וקול קורא על תערוכות להגשה

  בתודה ברכה גיא

  1. yuvalsaar

   ברכה שלום. פשוט צריך לעקוב אחרי הפרסומים בפורטפוליו, אין לנו חומרים אחרים מעבר לכך

 2. רינת יצחק

  צהריים טובים, אני מחפשת חמר באינטרנט לגבי הביאנלה הראשונה והשניה שהיתה כדי לראות את העבודות שהוצגו,אך לא מוצאת, אשמח אם תוכלי בבקשה לשלוח לי לינקים או קטלוג של הביאנלה הקודמים, כדי ללמוד והכיר חומרים קודמים.
  תודה רבה ומחכה לתגובה בהקדם, ולדעת האם העבודות שלי יכולות להתאים ולהגיש בזמן.
  בברכה רינת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden