כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל

מגזין אסקוייר: שעון של איתי נוי ברשימת 10 שעוני היוקרה הטובים של 2015

פורטפוליו News: שעון PART TIME של איתי נוי הוכרז במגזין ESQUIRE לאחד מעשרת שעוני היוקרה הטובים בעולם לשנת 2015

Itay Noy PART TIME 1

PART TIME בנוי ממנגנון עם לוח דינמי המיוצר על ידי נוי בסטודיו שלו ביפו. כל חלון מציג מידע חלקי לגבי מצבי הזמן ביום וביחד הם מרכיבים תמונה שלמה. השעון מחולק לשניים: צד שמאל בשעון מציג את שעות היום משש בבוקר עד לשש בערב, וכולל מצג שמש, כשצד ימין חבוי באותן שעות. לסרוגין הם מתחלפים כאשר צד ימין מציג את שעות הערב והלילה כולל מצג ירח. כך, בזמן שצד אחד ״ער״ הצד השני ״ישן״ והם עובדים במשמרות של 12 שעות. השעון ממוספר ומיוצר במהדורה מוגבלת של 24 העתקים. מחיר כל שעון: 4,800$.

נוי הוא בוגר המחלקה לצורפות ואביזרי אופנה בבצלאל  (שם הוא גם מלמד) ובוגר התואר השני באקדמיה לעיצוב באיינדהובן, הולנד. בנימוקי השופטים לזכייתו בפרס אנדי בשנת 2007 כתבה נירית נלסון, יו״ר ועדת הפרס באותה שנה: ״השעונים שלו, נוסף על מורכבותם האסתטית, יודעים לספר לנו רבות על הזמן ועל האופן שאנו חווים אותו. עבודותיו מעוררות המחשבה הן יצירות מופת שעתידות להזין את השיח בתחומן״.

Itay Noy PART TIME 2

בשנת 2011, כשזכה בפרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט, נימקו השופטים את זכייתו בכך ש״עבודותיו של איתי נוי ממולחות ודורשות יכולת ביצוע ושליטה טכנית גבוהה במלאכת עיצוב השעונים. נוי הציג בסדרות השעונים שלו גוף עבודות רהוט הן בפן הרעיוני והן בפן הביצועי״.

במרץ 2016 יציג נוי את סדרת השעונים החדשה שלו בתערוכת השעונים בבאזל שוויץ.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. רואי

    כבוד!

    עבודה מדהימה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden