כל מה שחשוב ויפה

בדק בית של יובל עציוני

פורטפוליו News: התערוכה ״בדק בית״ של מעצבת הטקסטיל יובל עציוני תיפתח ביום חמישי 2.6 בגלריה פריסקופ בתל אביב. אוצר: ישעיהו איש גבאי

יובל עציוני בודקת ביצירתה את המתרחש בצומת שבה נפגשים מלאכת מחשבת מסורתית, עולם העיצוב העכשווי וקודים תרבותיים של קיום מתוך תבונה ולימוד. עציוני תציג בתערוכה קבוצת עבודות בעלת ערכים סדרתיים, כלומר, מכנים משותפים על צירי החומר, הטכנולוגיה, המבנה והצללית. כל האוביקטים מקיימים דיאלוג עם ממדי הגוף ועם צלמו, וכבר אמרו חז״ל: ״היוצר בצלמו הוא יוצר״.

יובל עציוני-0058

יובל עציוני. צילומים: רן ארדה

קבוצת האוביקטים מתפתחת מתוך חפצים יומיומיים, נמצאים ושכיחים, שמתוך מחזור חייהם נדחקו וכמעט נשכחו. עציוני מאמצת אותם אל תוך מסכת יצירתה מתוך קשב והתבוננות בתולדותיהם ובכך מוסיפה נדבך לסיפור חייהם. האוביקטים מתעוררים ומתחדשים ובכך מאפשרים לצופה לזהות את מקורם וללמוד מאחריתם. בחירתה של עציוני היא בידני – בבלתי אמצעי. בחירה זו מאפשרת קיום הרמוני בכפיפה אחת בין החושי – רגשי לבין המושכל – רעיוני. אופן פעולה זה מאפשר מזיגה של הבטים ספרותיים פואטיים עם סוגיות היסטוריות תיאורטיות.

יובל עציוני מעצבת יוצרת בטקסטיל ומרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר. עבודותיה הוצגו בתערוכות מקצועיות, בגלריות שונות, בכנס קיימות באשדוד ובמוזיאון ארץ ישראל בתערוכה ״ארוגים בתודעה״ (2014). עציוני בוגרת לימודי תואר שני בחוג לאורינות חזותית בסמינר הקיבוצים, בעלת תואר ראשון בעיצוב טקסטיל משנקר ובוגרת לימודי הוראת אמנות במכון לאמנות במכללת אורנים.

יובל עציוני-0020 יובל עציוני-0023

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden