כל מה שחשוב ויפה

גיא גולדשטיין הוא הזוכה הראשון בפרס קשת לאמנות עכשווית

פורטפוליו News: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית הכריז על הזוכה הראשון בפרס קשת לאמנות עכשווית, פרס חדש מייסודה של משפחת בר-גיל אבידן. הזוכה הראשון בפרס קשת לשנת 2016 הוא האמן גיא גולדשטיין. קרן הפרס עומדת על מיליון ש״ח ומהקרן יופקו תערוכה וקטלוג אחת לשנתיים, לאורך 10 שנים
גיא גולדשטיין. צילום: אמנדה הסטהבה

גיא גולדשטיין. צילום: אמנדה הסטהבה

פרס קשת לאמנות עכשווית נועד להרחיב ולהעמיק את התמיכה בשדה האמנות הישראלי ולבנות דיאלוג משמעותי בין אמן/ית ישראלי/ת (עד גיל 45) לבין אוצר בין־לאומי, שיוביל לתערוכת יחיד מלווה בקטלוג שתוצג במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית ובמוזיאון בחו״ל. ועדה מקצועית בחרה את עשרת האמנים המועמדים הסופיים לפרס, המוענק השנה לראשונה. חברי הוועדה: גב׳ קרן בר־גיל יוזמת ותורמת הפרס; האוצר יונה פישר; האמן פרופ׳ יצחק ליבנה; האמנית זויה צ׳רקסקי; והחוקרת־אוצרת ד״ר יעל גילעת. ד״ר איה לוריא, המנהלת והאוצרת הראשית של מוזיאון הרצליה, משמשת יו״ר הועדה ואוצרת מלווה לפרויקט.

גיא גולדשטיין, Partitura for Blue Noise

גיא גולדשטיין, Partitura for Blue Noise

לואיס גראוצ׳וס, האוצר ראשי ומנהל המוזיאון לאמנות עכשווית באוסטין טקסס, משמש השנה כאוצר האורח של פרס קשת. גראוצ׳וס הגיע לארץ וערך סבב ביקורי סטודיו עם עשרת המועמדים לפרס ומפגשים חוזרים עם חלק מהמועמדים, ולבסוף בחר באמן גיא גולדשטיין ובפרויקט שהוצע על ידו. האוצר האורח מבקש להביא לידי ביטוי את יכולותיו הבינתחומיות של גולדשטיין, כאמן סאונד ומיצב, העוסק בסוגיות של פוליטיקה, תרבות, זהות והיסטוריה. ״פרס קשת״, ישמש בעבור האמן הזוכה הזדמנות לעבודה אישית מול אוצר בין־לאומי. תערוכת הפרס של הזוכה הראשון, האמן גיא גולדשטיין, שיאצור גראוצ׳וס, תיפתח במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בספטמבר 2017. מוזיאון ״קונטמפוררי אוסטין״ יציג את התערוכה בחלל מרכזי, במהלך שנת 2018.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden