כל מה שחשוב ויפה

תואר שני חדש בשנקר בעיצוב פנים, מבנה וסביבה

פורטפוליו News: תכנית חדשה לתואר שני בעיצוב פנים, מבנה וסביבה תיפתח בשנקר. במרכז התכנית תפעל מעבדה המיועדת לפיתוח פרויקט אישי יישומי או מחקרי. בראש התכנית תכהן פרופ׳ יעל מוריה, העומדת גם בראש התכנית לתואר הראשון

פרופ׳ יעל מוריה

בשנים האחרונות גוברת ההכרה של ארגונים ציבוריים ושל חברות פרטיות בכך שלידע מעשי בעיצוב, יחד עם הבנה מעמיקה של האתגרים החברתיים והכלכליים של זמננו ומיומנויות טכנולוגיות מתקדמת, יש ערך יוצא דופן. מי שמצליח להציע שירות רב־תחומי יכול להוביל תהליכי ניהול, מחקר ופיתוח, לא רק במשרדי אדריכלות, עיצוב ותכנון, אלא גם בעבור מגוון רחב של ארגונים שעוסקים במרחב בהבטים שונים, בהם חברות המתמחות בטכנולוגיה של ערים חכמות או של תחבורה, מחלקות לתכנון אסטרטגי ברשויות המקומיות, במשרדי ממשלה ובארגונים חברתיים.

במטרה להכשיר מעצבים רב־תחומיים, התכנית לתואר שני בעיצוב פנים, מבנה וסביבה בשנקר תשלב חקירה משותפת של עיצוב, חברה וטכנולוגיה. במרכזה ניצב עיסוק ביצירת סביבות חיים חדשות, בקשר שבין האדם וסביבות חייו, בחשיבה ביקורתית על השפעות המהפכה הטכנולוגית על המרחב ובשינוי הנדרש בהגדרות של מקצועות העיצוב ובתפקיד המעצבים בחברה בת זמננו.

צילום: דור שרון

התכנית מיועדת לאנשי מקצוע מעולים מתחומים שונים, שלעבודתם השלכות ישירות ועקיפות על עיצוב המרחב, בהם אדריכלים, מעצבים, מתכננים ובעלי מקצועות טכנולוגיים (פיתוח תוכנה, הנדסה ועוד). בהתאמה, סגל ההוראה הרב־תחומי של התכנית מורכב מאדריכלים, מעצבים ומתכננים, יחד עם חוקרים מובילים מתחום התרבות והחברה וכאלה העוסקים בהבטים מעשיים ותאורטיים של הטכנולוגיה של המרחב.

במרכז התכנית תפעל מעבדה המיועדת לפיתוח פרויקט אישי יישומי או מחקרי. הפרויקט ישלב בין חקירה של אתגרים אקטואליים ופיתוח של פתרונות מעשיים או תיאורטיים פורצי דרך. במסגרת המעבדה יינתן ליווי אישי רב־תחומי משולב בתחומי העיצוב, התכנון, מדעי החברה, טכנולוגיה ועוד. זאת על מנת לתמוך בתהליכי היזמות והמחקר של הפרויקט האישי, ומימושו בעולם ״האמיתי״. תהליך זה נועד לפתח את יכולות הסטודנט להפוך למומחה רב־תחומי בעל ערך יחודי.

בנוסף, במסגרת התכנית ירכשו הסטודנטים מומחיות עדכנית בכלי העיצוב ובחשיבה באמצעות עיצוב, וכלים למחקר של אתגרי המרחב והחברה כיום. התכנית תקנה מיומנויות טכנולוגיות מעודכנות, כגון סריקה דיגיטלית תלת־ממדית, עיבוד ותכנון פרמטרי, הדפסה תלת־ממדית, עיצוב של מרחב וירטואלי או מרובד ועוד. בתכנית יושם דגש על פיתוח שימושים חדשניים לטכנולוגיות אלו מתוך ראיה ביקורתית.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden