כל מה שחשוב ויפה

ערב פרפורמנס בקו 16

פורטפוליו News: פרפורמנס משותף של האמנים מישל פלטניק ודן אלון יתקיים ביום ה׳ 4.5 בגלריה קו 16. אוצרות: קרני ברזילי ורויטל משעלי

האמנים מישל פלטניק ודן אלון יציגו בערב פרפורמנס משותף שאצרו קרני ברזילי ורויטל משעלי בגלריה קו 16 ביום ה׳, 4.5. במרכז הפרפורמנס, שהציגו השניים לראשונה בגלריית c1 בברלין, נמצאת המלחמה על שלל הביטויים הנגזרים ממנה – תעשיית הנשק, כוח, יחסי כוח, כסף, ניצול, ארגון וסדר.

הקונפליקט בין תעשייה וכסף למלחמה ואלימות הוא אלמנט שכיח במציאות הישראלית, ושני האמנים – פלטניק בתחום הניו מדיה ואלון בתחום הציור – מבקשים להביא קונפליקט זה לידי ביטוי ויזואלי־תנועתי, המבטא את האירוניה הגלומה במלחמה כמרחב כוחני ונתעב, שהוא בו זמנית גם אסתטי.

 

המופע של מישל פלטניק מבוסס מולטי מדיה; פלטניק עונד חיישנים אשר מחוללים סאונד בהתאם לתנועות גופו, ומייצרים בו קטיעות, מיזוגים ותחביר מחודש. התנועות מאזכרות ריקוד מלחמה, המקבל ממד חזותי בדמות הקרנה של גלי הקול על הקיר. קטעי הסאונד המתערבלים בשל תנועתו של פלטניק מקורם במסד נתונים שאסף וערך, המבוסס על סרטים הנוגעים לתעשיית הנשק והמלחמה וכן ליצירות מחול העוסקות בנושאים אלו.

אלון מגיב בציור לתנועתו של פלטניק, כאשר הוא יושב אל מול שולחן עבודה ומצייר על גבי מסך מחשב דימויים המושפעים ומתייחסים ישירות לסרטים שנמצאים באותו מאגר. כך נוצר למעשה מעגל סגור, המשקף את יחסי חזק/חלש המצויים בבסיס כל תעשיית מלחמה, ואת הממד הביורוקרטי הנלווה לה. הציור נעשה בlive  בגלריה, ומוקרן ממסך המחשב עליו עובד אלון אל הקיר.

היצירה היא מופע מתמשך, ללא התחלה אמצע וסוף, היא מייצרת ״לחץ ריתמי״ ויחסי כוחות בחלל עצמו, כתוצאה מהדיאלוג בין שני האמנים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden