כל מה שחשוב ויפה
לב של מאיה ארזי ברשת סטורי. צילומים: אורית פניני

הלב של מאיה ארזי ב־story שרונה

הפקה מיוחדת לפורטפוליו: פרויקט ״לב״ של מאיה ארזי מגיע לתחנה השלישית שלו ברשת story. עשרות ג׳ינסים משומשים של המותג השוודי Nudie קיבלו חיים חדשים ויושקו ביום רביעי (25.4) בסניף שרונה של הרשת

אחרי שני פרויקטים שנוצרו בשיתוף רשת קום איל פו ומותג האופנה דניאלה להבי, המעצבת מאיה ארזי לוקחת צעד נוסף קדימה את ״לב״, פרויקט האופנה שהקימה לפני חמש שנים, ומשלבת בו גם פן חברתי. לשם כך היא החליטה לשתף פעולה עם עמותת ״הופכות את היוצרות״ ועם מותג הג׳ינסים השוודי Nudie.

״ניסיתי להבין איך אני יוצרת מעגל של עשייה מקיימת גם סביבתית וגם חברתית, והבנתי שרשת story היא שותף מושלם״, מספרת ארזי. ״אני אקבל מהם עודפים טקסטיליים, ואעצב אותם כך שהם יקבלו חיים חדשים״. ב־story התלהבו מיד מהרעיון והציעו להתמקד במותג הג׳ינס השוודי Nudie, שהערכים הבסיסיים שלו הם מותג שלא מתפשר ולא מנסה לרצות צרכים של אף שוק או טרנד; שלא מזיק לסביבה; ושמקדש זכויות אדם ושוויון.

״ב־Nudie מאמינים שלג׳ינס שלהם מגיעים חיים ארוכים ככל האפשר, ולכן אם הם נקרעים אפשר להביא אותם לחנות ולתקן אותם ללא תשלום. חלק מהג׳ינסים מגיעים עם קרעים שנוצרו עם הזמן, משימוש, אבל כמו שכולם יודעים, כיום כבר לא מתקנים בגדים: יותר קל פשוט להעביר הלאה ולרכוש ג׳ינס חדש״.

ארזי קיבלה ג׳ינסים משומשים והחלה לחקור את מסורת התיקונים, שהולכת ונעלמת מיום ליום. אז היא נתקלה במושג ״בורו״, המונח היפני לתיקונים בתפירה, בעיקר של בדים שעברו צביעת אינדיגו, הצבע המקורי של הג׳ינס. זה גרם לה לחשוב איך היא יוצרת תיקונים לג׳ינס כך שהפגם יהפוך לייחוד של הבגד. ״חשבתי גם על גזרות כמו קימונו ומכנסי ׳שק׳ מתרבויות המזרח, כהשפעות שבאות לידי ביטוי בעיצובים החדשים שלי. הג׳ינסים של Nudie עשויים מחומרים משובחים שהם רק משתפרים עם הזמן, וזה היה תענוג לעבוד איתם כחומר גלם״.

את הג׳ינסים המשומשים שקיבלה ארזי גזרה, פירקה, הרכיבה, עיצבה, שיחקה ויצרה מהם עיצובים חדשים ביחד עם המתפרה של ״הופכות את היוצרות״ – עמותה המכשירה ומעסיקה נשים שיצאו ממעגל הזנות בישראל, כך שנוצר מעגל מקיים. הדגמים החדשים שנוצרו הם סדרות של פריטי one of a kind, כשכל פריט שונה בצבעוניות ובמידה, מכיוון שבמקור מדובר באוסף מגוון ואקראי של ג׳ינסים שעברו מסע משותף עם מי שלבש אותם, ועכשיו מקבלים הזדמנות חוזרת, במופע חדש.

הפריטים כוללים מכנסים קצרים, ג׳קט קימונו, מכנסי ״שק״, ג׳קט קצר, תיק פאוץ׳, מכנסים מחולקים. כך, שני ג׳ינסים במידות קטנות הפכו לג׳ינס במידה גדולה יותר, ג׳ינס במידה גדולה פורק וחובר מחדש, כיסים אחוריים הפכו לכיס לטלפון הנייד בפאוץ׳, ושני זוגות מכנסיים התחברו לג׳קט קימונו. התוצאה מתאפיינת באסתטיקה מפתיעה שמהדהדת את המסע שעבר פריט הלבוש מהרגע שבו הוא יצא משערי המפעל באיטליה ועד החיים החדשים שקיבל בתל אביב.

ערב ההשקה של המכירה יתקיים ביום רביעי 25.4 בשעה 20:00 בסניף שרונה של רשת story.
המכירה תימשך לאחר מכן במשך סוף השבוע 26-28.4.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden