כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

יערה אורן (צילומים מ״ל)

יערה אורן זכתה בפרס מוזס לציור 2018

פורטפוליו News: יערה אורן, זוכת הפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לאמנים צעירים, המוענק בשיתוף בית האמנים ירושלים. ״מציירת את שכונת שפירא מזווית אנושית״

האמנית יערה אורן היא הזוכה בפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2018. הפרס הושק ב־2007 והוא מוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים. הזכייה כוללת מענק כספי בסך 10,000 שקל ותערוכת יחיד של אורן, שתיפתח בבית האמנים ירושלים ב־20 באוקטובר 2018.

בנימוקי הבחירה כתבו חברות ועדת השיפוט, דגנית ברסט, זויה צ׳רקסקי ונטעלי שלוסר: ״יערה אורן, יצרה גוף עבודות מרשים ואינטנסיבי, שאינו שוקט על שמריו, מתפתח כל הזמן ומעיד על כשרון גדול.  בעבודותיה יש ביטוי אתי ואסתטי למקום והזמן. זה ציור המוזן מהמראות בסביבה היומיומית והמאולתרת בה יערה חיה ועובדת – בשולי העיר, בדרום תל אביב בשכונת שפירא, על בתיה, חצרותיה ותושביה. עם כל הווירטואוזיות והמורכבות הניכרת בציוריה, יערה בוחרת בציור שהוא קומוניקטיבי, אסתטי ומענג. ציור שאינו מפנה עורף לצופה. היא אינה מקדשת את האוונגרד אלא את האנושי. בשנתיים האחרונות יצרה יערה אורן עבודות בהן שדה הציור כמו נפרם ונעשה מורכב יותר, הדימויים מרומזים והשלם מפלרטט עם הפרגמנט. אלו ציורים חושניים, משחקיים ומלאי חיוניות, המעידים גם על המחויבות והיצירתיות של האמנית ומבטיחים עתיד מלא הפתעות״.

אורן נולדה בישראל בשנת 1982, למדה תואר ראשון בחינוך ואמנות במדרשה לאמנות, בית ברל. הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות, בחממת האמנים של יריד צבע טרי (2012) ועוד.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden