כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

ענבר חסון. צילומים: יפעת זוהר

מה קורה // ענבר חסון

ענבר חסון מתגוררת באמסטרדם, חולמת ליזום פרויקט פירמידה ענק של יוצרי אמנות שיציירו בהמשכים ובתגובה זה לזה - כמו ״רכילות״ מתגלגלת. בינתיים היא מציגה תערוכת יחיד ראשונה (בארץ) בגלריית מלון דיאגילב בתל אביב

מי?

ענבר חסון, 45, חיה ועובדת באמסטרדם, בוגרת האקדמיה Wackers באמסטרדם. בימים אלו מציגה תערוכת יחיד ראשונה בארץ.
אתר / אינסטגרם / פייסבוק

סטטוס זוגי?

נשואה לאריאל ואמא לדניאל ותמרה המקסימים.

מה בצלחת?

Vegetarian friendly. מבשלת כל יום (בהולנד) הכי טעים בבית.

ענבר חסון בדיאגילב. צילומים: יפעת זוהר

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

״מציאות מקוטעת״, תערוכת יחיד שלי שאצר אילן ויזגן בגלריית מלון דיאגילב בתל אביב. התערוכה היא חלק מסדרה שנקראת ״Planted״, סדרת עבודות שבהן אני שותלת פורטרטים ודימויים שציירתי בעבר לתוך קולאז׳ של מציאות מפוברקת חדשה. בתערוכה מוצגות עבודות גדולות ממדים לצד הדפסים קטנים של עבודות דיגיטליות.

חוץ מזה אני משתתפת בתערוכת המכירה השנתית ״נקודות זכות״ של הרוח הישראלית, שמתקיימת במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. אני שמחה על ההזדמנות להשתתף לצד אמנים נהדרים, ותיקים וצעירים, בתערוכה שאצרו שולמית נוס ו־ורה פילפול.

בימים אלו אני עובדת ביחד עם אמנים זרים החיים בהולנד לקראת תערוכה בנושא זרות, שייכות, זהות – ״So close so far״. ולמי שמגיע לאמסטרדם ומתגעגע לקפה נס פושט – אני תמיד שמחה לארח אצלי בסטודיו.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

בשנים האחרונות זכיתי להנחייה (חוצת יבשות) של האמן הישראלי נחום טבת, שבין היתר היה ראש התכנית לתואר שני באמנויות בבצלאל. בהיותי בוגרת בית ספר קלאסי מסורתי לציור פיגורטיבי, נחום היווה בעבורי גשר לעולם הקונספט והאמנות העכשווית. בנוסף להנחיה המקצועית, שהייתה קריטית להתפתחות שלי כציירת, אני אסירת תודה לרוח הגבית מבית.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף את צריכה כדי לממן אותו?

בנסיעה עם חברים־ציירים למיורקה שוב התעוררה אצלי ההשתאות מכך שכולנו יצאנו בבוקר וציירנו את אותו הנוף אך חזרנו בסופו של יום כל אחד והנוף שלו. אני חולמת על פרויקט שבו כמו במשחק פירמידה, כמו ברכילות (תכונה שזוכה לעדנה אצל יובל נח הררי וחוקרים אחרים), אמן יקבל דימוי מאמן אחר (אנונימי), יצור עבודה חדשה מתוך ההתרשמות שלו מהעבודה שלפניו, ויעביר הלאה את עבודתו לאמן שלישי וכן הלאה – כך שבסופו של תהליך תפרש רשת ענק דינמית של רכילות אנושית מבורכת.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

שמלה יד שנייה של המעצב והאמן אזדין אלאייה (Azzedine Alaia).


רוצות להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden