כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מתוך לוקאלי מאת איריס ארז. צילום: נטשה שחנס

בת ים ניו יורק: אנדרה לפקי מ־NYU ירצה במרכז לכוריאוגרפיה ״כלים״

פורטפוליו News: אנדרה לפקי, חוקר מחול וראש המחלקה למופע באוניברסיטת ניו יורק יעביר הרצאות וסמינרים במרכז כלים לכוריאוגרפיה בבת ים

מרכז כלים לכוריאוגרפיה בבת ים מארח השבוע, לראשונה בישראל, את החוקר והאוצר פרופסור אנדרה לפקי (André Lepecki), ראש המחלקה ללימודי מופע באוניברסיטת ניו יורק, ואחד מגדולי התיאורטיקנים בתחומי הבמה והקשר שבין תרבות ופוליטיקה.

במסגרת ביקורו לפקי ינחה שני סמינרים מקצועיים סגורים, המיועדים ליוצרי מחול, לחוקרים ולאוצרים; וירצה בהרצאה פתוחה לקהל הרחב (בתשלום) שתתקיים ביום ה׳ 21.2. בשבת (23.2) ישתתף בפאנל מול קהל (בהרשמה מראש) בהנחיית דנה יהלומי ובהשתתפות דפנה בן־שאול ורן בראון, במסגרתו ייבחנו עבודות שעוסקות בפוליטיקה המקומית והעכשווית. לאחר הפאנל יוצג המופע ״לוקאלי״ של איריס ארז.

אנדרה לפקי. צילום: מאלטה סטיגארד, ריטפלד אקדמי

לפקי נחשב למי שמוביל מזה למעלה מעשור את תחומי המחקר, האוצרות והיצירה של המופע בכלל, ושל המחול בפרט. בשנת 2006 ראה אור ספרו הראשון של לפקי, ״מיצוי מחול״ (תורגם לעברית בהוצאת אסיה, 2013). הספר בחן את עבודתם של כוריאוגרפים עכשוויים באירופה ובארצות הברית מאז תחילת שנות התשעים. במחקר רחב יריעה ויוצא דופן, ניסח לפקי באופן ברור את הקשר שמקיימות זו עם זו אמנות המופע, האמנויות החזותיות, והתיאוריה הביקורתית בשלושים השנים האחרונות, והקשר ההדוק בינן לבין הפוליטיקה העכשווית, ונחשב לפורץ דרך באופן הקריאה של כוריאוגרפיה ואמנות.

עבודתו השפיעה באופן ניכר על שדה התרבות העולמי, בנוכחות בולטת של מחול עכשווי בגלריות ובחללים המוזיאליים המובילים בעולם, והשפיעה על הגישה האוצרותית של מנהלי פסטיבלים נחשבים, ועל השיח אודות יצירה ומחקר של מחול.

מרכז כלים הוא בית למחול עכשווי, ומקום למחשבה, נסיינות, יזמות ואימון בכוריאוגרפיה. כלים מונע מתוך רצון לחקור ולפתח את הקשרים בין יוצר/ת, יצירה, קהל וקהילה, ומקדם עשייה אמנותית ומחקר בתיאוריות ובפרקטיקות כוריאוגרפיות.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden