כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

אבנר אברהמי. צבא הטרקוטה של הפסיכולוגים השולחניים (צילומים מ״ל)

עבודה בעיניים // אבנר אברהמי

אבנר אברהמי  (א.א. אונגר) חושף לראשונה את צבא הפסיכולוגים השולחניים במיצב פופ־אפ בליברה לופט, בסוף השבוע הקרוב. ״בעקבות הבנת חשיבותה של תנומעת ההינהון לציוויליזציה האנושית״

הפרטים הטכניים

״צבא הטרקוטה של הפסיכולוגים השולחניים״ (The Terracotta Desk Therapists Army) יוצג בליברה LOFT, שלושה ימים – 11־13 באפריל.

מי אני

אבנר אברהמי, (א.א. אונגר) יליד 1953, בוגר בצלאל, המחלקה לעיצוב גרפי (1981), מאז שנות ה־80 עיתונאי ועורך בקול ישראל, ״כותרת ראשית״,  מעריב, מעצב, מאייר, עורך המגזין האישי ״יעקב״, שותף במדור ״הדרך אל האושר״ עם דודו גבע, עיתונאי ב״הארץ״ ועורך ״מוסף הארץ״ עם אודי אשרי ושותף במדור ״מצב משפחתי״ עם הצלמת רלי אברהמי. מקים את האתר shvoong.com לתמצות הידע האנושי (2005), שותף בחברת הטכנולוגיה spotad בתחום טכנולגיית הפרסום הדיגיטלי.

העבודה

״צבא הפסיכולוגים השולחניים״ נולד בהשראת צבא חיילי הטרקוטה בשיאן, סין, בעקבות התבוננות בסדרות טלוויזיה והבנת התנועה הבסיסית של ההנהון וחשיבותה בתקשורת הבין־אישית ותולדות הציוויליזציה האנושית. בתחילה, יצרתי פסל מחימר ובהמשך חיפשתי מקום ליציקת פסלונים ברשת. מצאתי לאחר חיפושים ממושכים מפעל בסין, ובחליפת מיילים שארכה כשנתיים, שבמהלכן שיגרתי שרטוטים והם השיבו בדגמים מפלסטיק נוצר ״הפסיכולוג השולחני״ בצבעו הטרקוטי – חום אדמה. דא עקא, את מנגנון הנידנוד הסינים (שלי) לא ידעו להפיק (לא מצאתי לצערי את הסינים שיודעים, ויש כאלה כמובן). לפיכך ייבאתי לארץ 800 פסלונים (כמות מינימלית) כשהראשים מופרדים מהגוף ופתחתי בבית בית מלאכה ליצירת מנגנון נידנוד לצבא שהגיע.

עבודות קודמות שלי תמיד עסקו בחיבורים לחיים בנאליים. בין היתר הדפסתי ״פתק החלפה״ אוניברסלי להחלפת כל דבר (כולל חיים של אחרים), או ערכת 2 כדורי טניס לחברים, בני המחזור שלי, שהגיעו לגיל 60 והם במרחק הליכה מההליכון.

תעבירו את זה הלאה

אשמח אם תהיה אוניברסיטה שתזמין ״פסיכולוג שולחני״ מהנהן בגובה 10 מטרים ותציב אותו בלובי של החוג לפסיכולוגיה. אשמח גם אם אמצא קורת גג לצבא הפסיכולוגים לתצוגה מתמדת, עם מנגנון קבוע שיגרום לראשים לנוע בלי דחיפה.

פלוס אחד

ויקיפדיה, המהדורה המודפסת.

אבנר אברהמי. ויקיפדיה, המהדורה המודפסת

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden