כל מה שחשוב ויפה
דניאל רולידר. צילום: אירית רותם

מה קורה // דניאל רולידר

דניאל רולידר חי על קו ניו יורק - קריית טבעון, ובין לבין עובד על פרויקטי צילום בצרפת ובאיים הקנריים. בגלריה צ׳לסי בתל אביב הוא מציג תערוכה ראשונה של צילומי נוף, האהבה הראשונה שלו

מי?

דניאל רולידר, בן 23, גר בקרית טבעון ובניו־יורק.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווק

מה בצלחת?

ה־כ־ל. חוץ מקוקוס.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלו אני מציג בחנות־גלריה צ׳לסי בתל אביב (מקווה ישראל 22). זו התערוכה הראשונה שלי שכוללת גוף עבודות שמוקדש כולו לטבע, לנופים ולקשר של האדם עם הטבע שסביבו. בתחילת דרכי כצלם, לפני תשע שנים, צילומי נוף היו האהבה הכי גדולה שלי, ומשם התחלתי והתקדמתי לצילום הדוקומנטרי שאני עושה היום.

בשנה האחרונה למדתי במסלול לצילום דוקומנטרי ב־ICP בניו יורק, וזאת הפעם הראשונה שקיבלתי חינוך פורמלי בצילום. עד כה הצגתי בעיקר את העבודות שלי על הילדות בשכונת שיכון אלה בקרית טבעון, שהוצגו בין היתר במוזיאון העיר חיפה, בגלריה לאמנות ישראלית בטבעון וביריד בין־לאומי בגואנגז׳ו, סין, ואני שמח להציג הפעם משהו שונה. בתערוכה הנוכחית מוצגות עבודות שצולמו בטווח של שבע שנים מפרויקטים שונים בארצות־הברית, בצרפת, בלנזרוטה (האיים הקנרים) וכמובן בארץ.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

נכנסתי לסניף של סטארבאקס במנהטן עשר דקות אחרי שקניה ווסט היה שם. זה הרגע שהייתי הכי קרוב לפגוש מפורסם, או לפחות לדעת איך הוא אוהב את הפרפוצ׳ינו שלו.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

במחשבה ראשונה, אומר שלהמשיך לעבוד על הפרויקט שלי על החקלאות באיים הקנרים, שהתחלתי לפני שנתיים ורחוק מלהיות גמור. במחשבה רחוקה יותר, פרויקט החלומות שלי הוא ליצור בארץ מוסד שיוקדש כולו לתרבות הצילום. יש כאן כל כך הרבה נושאים שחשוב לתעד וסיפורים לספר, וכל כך הרבה צלמים מוכשרים, ויש פער בין הפוטנציאל הגלום לבין תרבות צריכת הצילום בישראל.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

הייתי רוצה להקים מוסד שיראה עד כמה תיעוד יכול לעורר שינוי, מקום שייתן במה לאמנים צעירים, שייערב את הקהילה בפעילויות שונות, יהיה מקום לשיח ודיאלוג, ומקום שבמקביל להכרה בהיסטוריה העשירה של צילום בארץ ובעולם – גם יהיה מודע למגמות חדשות, לדרכים לשלב בין אומנויות שונות, ולשאלה ״איפה נהיה מחר?״.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

חולצה בחמישה שקלים בדקטלון בסין.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. דן ענברי

    אהבתי את דוגמית עבודותיו של דניאל רולידר. צילום העדר הרועה כשברקע הוד ההרים עם פסגות מושלגות, המיס אותי.
    גם הקומפוזיציה החד פעמית של מטוס הכיבוי והעיר תחתיו אפופת עשן מגיעה, לדעתי לרמה אומנותית גבוהה.
    מאחל לצלם הצעיר הצלחה רבה בהמשך דרכו לגאוות המשפחה ולתפארת מדינת ישראל.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden