כל מה שחשוב ויפה
אלעד רוזן. צילומים: יח״צ

מה קורה // אלעד רוזן

אלעד רוזן חושף את תת־המודע הדיגיטלי שלו בתערוכת יחיד בגלריה רוזנפלד, ״מעין שיא בעיסוק שלי בוורטיגו תרבותי ובעודפות״

מי?

אלעד רוזן, בן 39, תל־אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

נשוי בשמחה למשוררת נעם פרתום.

מה בצלחת?

אחרי כמעט עשור של טבעונות חזרתי השנה לאכילת־כל, אז אני מתענג על כל מה שמנעתי מעצמי במשך התקופה הזו, במיוחד גבינות למיניהן.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלו מוצגת התערוכה החדשה שלי ״יותר מדי מאוחר מדי״ בגלריה רוזנפלד בתל־אביב. זו התערוכה השלישית שלי בגלריה ואני מרגיש שהיא סוג של תערוכת מפתח.

העבודות שלי עברו תהליך של פירוק והפכו לקולאז׳ים של ציורים מתקופות שונות, וההצבה בחלל כוללת חשיפה של תת־המודע הדיגיטלי של הסטודיו, בדמות ארכיון הדימויים שאספתי במהלך השנים ועלה על קירות הגלריה, מעין שיא בעיסוק שלי בשנים האחרונות בוורטיגו תרבותי ובעודפות. כמו כן, מיצב חיתוכי עץ של תותים מוצג בתערוכת הפתיחה של הגלריה העירונית החדשה בבירת התותים העולמית – רמת השרון.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

הצייר הגרמני המטורלל יונתן מזה בא לבקר בתואר השני בבצלאל כשלמדתי שם, והחלטנו שכל אחד יכין לו עבודת אמנות במתנה. המסע שלי בעקבות החומרים למתנה הוביל אותי למצוא במקרה אישה מבוגרת שנפלה בפינה מרוחקת של בית קברות בגבעתיים ולא הצליחה לקום. סיימתי את היום איתה בחדר מיון ובמקום עבודת אמנות הבאתי למזה סיפור במתנה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

יש לי פנטזיה על דיורמת ענק של סצינת קרב אפית, כשכל המשתתפים בה הם תותים. אבל זו שאלה קצת בעייתית לשאול צייר, כי פרויקט החלומות הוא תמיד פשוט לעבוד בסטודיו מבוקר ועד לילה והכסף שצריך כדי לממן אותו הוא תמיד יותר מדי ואף פעם לא מספיק.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

כנראה טי־שירט עם הדפס לימונים פראי מ־H&M שקניתי לכבוד פתיחת התערוכה הנוכחית, שבשילוב עם הקנייה הקודמת שלי – נעלי פלדיום בצהוב ניאון, זכו להצלחה מסחררת.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden