כל מה שחשוב ויפה
עבודה של TAG#. צילום: מ״ל

סיכום 2019: הכתבות הנקראות ביותר באמנות

מוזיאון פופ־אפ, אייל אסולין מרגיז את משפחת דנציגר, ארץ חדשה של תמר הירשפלד, הביאנלה בוונציה, איריס נשר צילמה את ארי ישן במוזיאונים > הכתבות הנקראות באמנות ב־2019 בפורטפוליו
 1. 1. העם עם הנדל״ן: מוזיאון פופ־אפ לפני פינוי־בינוי

חגית פלג רותם • יום רביעי, 3 באפריל 2019

ביום הבחירות הראשון של 2019 – אי שם באפריל – 90 אמני רחוב השתלטו על בניין בתל אביב שעמד לקראת הריסה, והפכו אותו למוזיאון פופ־אפ לשבוע אחד. האוצרת יערה זקס רתמה ליוזמה את האמנים ואת היזמים, והבטיחה שהרעיון של ה־POP-UP MUSEUM TLV הוא לייצר פלטפורמה שתחזור על עצמה כשלוש פעמים בשנה (אז עוד לא ידענו שגם הבחירות יחזרו שלוש פעמים בשנה). ואכן, השבוע נפתחת היוזמה השנייה של הקבוצה.

לכתבה המלאה >>


 1. אייל אסולין והפסל ״מוטי״ במוזיאון MACT ,שווייץ. צילום מ״ל

  2. לך הביתה ״מוטי״? אייל אסולין מרגיז את יורשי דנציגר

חגית פלג רותם • יום שישי, 25 באוקטובר 2019

הפסל ״מוטי״ של אייל אסולין מצטט את ״נמרוד״ האייקוני של יצחק דנציגר ומחולל מהומה של קולות בעד ונגד ניכוס, ציטוט והתכתבות באמנות באותה עת קארה ווקר בטייט מודרן מצטטת מזרקה ויקטוריאנית ומנכסת את האמנות לתזכורת על עוולות הקולוניאליזם והעבדות, קהינדה ויילי מציב בטיימס סקוור פסל גיבור שחור על סוס – כתזכורת לדיכוי וגזל החירות של השחורים בארצות הברית. עולם האמנות מנסה לספר ״היסטוריה מסוג חדש״.

לכתבה המלאה >>


 1. תמר הירשפלד, ארץ חדשה. צילומים: מ״ל

  3. ארץ חדשה // ״המטריקס״ גרסת הירשפלד, 2019

יובל סער • יום חמישי, 6 ביוני 2019

״ארץ חדשה״, תערוכת היחיד של תמר הירשפלד, חנכה את ביתן הלנה רובינשטיין כ״מוזיאון לילה״, והציגה כאוס מתוכנן, עם ״קריצה לשלמה ארצי ולאלטנוילנד של הרצל״. ״מציאות מאובנת ששקעה וקרסה לתוך עצמה. הווה שהפך להיות עבר. בדיוק המקום בין הציפייה שלנו לפגוש ארץ חדשה, פנטזיה עתידנית, לבין הגילוי של השקיעה של אותה ארץ. זה בדיוק זה. הישן־חדש הזה, עבר־עתיד־הווה. המבט הכפול של איך האמנית מסתכלת עלינו ועל המציאות עצמה״, אומרת האוצרת ענת דנון סיון.

לכתבה המלאה >>


• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>


 1. אופרה על חוף הים בביתן של ליטא, הביאנלה בוונציה 2019

  4. הביאנלה בוונציה: 10 ביתנים נבחרים ועוד 1 משלנו

ענבל סיני • יום רביעי, 5 ביוני 2019

ונציה 2019: הביתן של גאנה מדגיש את החירות בעזרת שורת אמנים־כוכבים, איראן מנסה לשדר שמחת חיים, ישראל מנסה לטפל ברעות חולות וליטא מעלה מופע אופרה בבגדי ים לקראת סוף העולם. הביאנלה ה־58 לאמנות בוונציה סיפקה מראה פנורמית של עולם אמנות שמחפש את עצמו.

לכתבה המלאה >>


 1. איריס נשר, מחוץ לזמן. מוזיאון הרצליה

  5. ארי ישן במוזיאונים. וישן. וישן. וישן

יובל סער • יום שני, 23 בדצמבר 2019

איריס נשר צילמה את בנה, ארי, עוצם עיניים ומשים עצמו ישן במוזיאונים. שנה לאחר מותו בעקבות תאונת פגע וברח, היא מציגה את הצילומים במוזיאון הרצליה בתערוכה מחוץ לזמן. התוצאה פואטית ומרגשת, ומצליחה להתעלות מעל הפן המציצני. למרות זאת, חלק מעוצמת העבודה טמון בהיכרות התקשורתית של הצופה עם הנער, שמהשינה הזו לא יתעורר. 

לכתבה המלאה >>


 1. לקריאה נוספת: הכתבות הנקראות של 2019

  איור ואנימציה  •  אדריכלות ועיצוב פנים  •  אופנה
  אמנות  •  דיגיטל  •  חדשות  •  עיצוב  •  תקשורת חזותית


*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden