כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מוזיאון הפופ־אפ בקצנלסון, בתמונה: Itay Style. צילומים: מ״ל

9 תגובות על הכתבה

 1. נאורה יערי

  כמה שאת צודקת.

 2. גלית

  אני רואה די הרבה אמנות ואמנית חובבת בעצמי. לגלריות שהצעת לבקר בהן יש שתי בעיות: 80 אחוז תערוכות לא מוצלחות. אמנות בינונית בהשוואה גלובלית. לאנשים מתוך השדה קשה לראות את זה וזאת העבודה שלהם, אבל למה שהקהל הרחב ילך? אם היו פה תערוכות כמו בניו יורק למשל היו באים יותר. עוד בעיה: הן לא נגישות תחבורתית ביחס לאטרקציות אחרות, למעט אולי קריית המלאכה בשבת לבעלי רכב. הן מתאימות בעיקר לתל אביבים עם קורקינט. עוד בעיה – את הפופ אפ מפרסמים ואת הגלריות לא. נגיד אנשים מוכנים לתחבורה לא נוחה ולאמנות בינונית, איך הם ילכו למקום שהם לא יודעים שהוא קיים?

 3. יעל

  מסכימה, ודווקא בשבילי התגלית בכתבה שיש תורים ארוכים גרמה לי לוותר על המחשבה לקפוץ לשם מחר. תורים זה לא אטרקטיבי ולא יחסי ציבור בשבילי, אלא סתם עונש.
  כמו שנאמר בתגובה הקודמת – אם יהיה אתר מרוכז של גלריות ואילו תערוכות יש בכל אחת, והכוונה לאתר כלל ארצי, יותר אנשים יגיעו. לאנשים שמגיעים מחוץ לתל אביב נוח להגיע לאתר אחד שהוא בניין מלא תערוכות וחינמי, מאשר להתפרש על פני כל רחבי העיר לגלריות קטנטנות. והיח"צ האינטנסיבי עושה את שלו – על הבניין הזה שמעתי, על תערוכות אחרות בארץ בחודשים האחרונים (וחינמיות) לא. עוד רעיון: לפני שנה יצאתי ליום מרוכז של מוזיאונים וגלריות בעיר גדולה כלשהי באסיה. יש בה מדי חודש יום ובו אתרי תרבות בכל רחבי העיר פתוחים חינם באופן מלא או חלקי, כולל אירועי תרבות חינמיים או בתשלום סימלי, והכל מפורט באתר נוח. זה מביא קהל, אבל לא במאסה לא נעימה וצפופה כמו שקורה ביום מוזיאונים יחיד בשנה בתל אביב, אלא מדי חודש.

 4. נעמה

  כתבה נהדרת

 5. רינה ברנע

  לצערי זאת הנורמה כיום לבא לצלם ולהצטלם ולא להנות מהאמנות וכך מתחנכים גם הילדים

 6. פופי

  זה נפלא שיש אמנות ושיש מיזמים נפלאים כאלו, אבל זה פשוט נראה פתטי ועצוב שאנשים עמדו ברחוב ככה בגשם בשביל להצטלם, שיטת העדר הנוראית חוגגת וחבל ועצוב, "נוקיה" "קיסריה", לעמוד בתור שעה בשביל פרייצל, ניו יורק כבר כאן

 7. Hagit Peleg Rotem

  בעיניי זה דווקא מקסים שאנשים עומדים וממתינים בכיף ובסבלנות, בלי לפחד מהגשם. מניסיוני מתורים באירועי אמנות אחרים, זה גם זמן איכות לשיחות וצחוקים, והזמן עובר מהר. וזה לא רק בשביל להצטלם – הצילום הוא חלק מהחוויה ואין מה ללעוג לכך, או לבקר את אופן הצפייה ורכישת ההרגלים לצריכת תרבות. בעולם שבו הכל נעשה במיידי, כן, מצטלמים והולכים, ומפנים מקום למי שממתינים אחרינו בתור. זה לא אומר שלא חושבים על זה אחר כך. להיפך, זה נשאר איתנו

 8. ליאה

  כל מילה בסלע!

 9. גרטל

  נהנתי לקרוא
  אוהבת את הגישה החיובית-ביקורתית-מפרגנת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden