כל מה שחשוב ויפה

טלי דביר לבנת // מרדנות פינת השראה

טלי דביר לבנת מתארת בספר ״מרדנות פינת השראה״ מפגש בין עולם שמקפיד על חוקים, לילדה אחת שעומדת באומץ ובוחרת בעולם מהפכני בעקבות הלא נודע

ויז׳ואלים היו שפה מדוברת עבורי מילדות. בהמשך מצאתי את עצמי בוחרת בה כדרך ביטוי נהירה וממוקדת להעביר את המתודוליה או ״השכבות״ שיש לי בראש. את משרד הפרסום שלי, One, הקמתי בגיל 23 עם חזון וחלום ליצור מתוך השראה. היום, אחרי יותר מעשור, אני גאה שהמשרד הפך לישות מקורית ומשגשגת בענף הפרסום בישראל. יזמתי את יום ההשראה הבינלאומי ובימים אלו אני פועלת להקמת רשת מוזיאוני השראה.

כשהפכתי לאמא זה הפך מורכב יותר: במטרה לייצר שיח ערכי בבית הלכה למעשה, יצאתי למסע להנגשת המתודולגיה שלי לילדיי. כך נולד הספר ״מַרְדָנוּת פִּנַּת הַשְׁרָאָה״: עלילת הספר נרקמה לפני השינה, כשהבית מתכסה בשמיכה ונרגע. בין פיהוק לחיוך, נולדו דמויות כובשות, מתוך הרצון שלי לתת לילדיי צידה לדרך וכלים להתמודד עם חוסר ודאות לצד יצירת הזדמנויות.

בסיפורנו, ילדה מציירת ציור ונרגשת להראותו לצוות הגן שמזעיף פנים ואומר ״אסור אסור לצאת מהקווים״. הספר מתאר מפגש בין עולם ישן שמקפיד על חוקים, לבין ילדה אחת שעומדת באומץ ובוחרת בעולם מהפכני בעקבות הלא נודע – כי אצלה זה הגיוני. מחוץ לשבילים המסומנים הקוראים פוגשים עולמות של השראה ויצירה ונכבשים בקסם המרדני והמעורר.

הספר מעביר הלאה את ההשראה ומעשיר בחשיבה פתוחה ללא תקרות. כתבתי אותו בהומור מתוך הרצון לראות את ילדיי חושבים בצורה יצירתית, ובעלי יכולת התבוננות רחבה על מקורות ההשראה והדמיון שלהם. כאמא חשוב לי לגשר את הפער בין העידן הישן, של גבולות וחוקים, לבין העידן החדש שמזמן הזדמנויות לצד חשיבה שונה.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

כפרסומאית ואשת קריאייטיב אני מובילה אסטרטגיות פורצות דרך ביצירתם של מהלכים שיווקיים ופרסומיים, מלאי השראה. אני נחשפת לתמורות ושינויים בעידן החדש ולעיתים מבלבל בו אנו חיים. אני נפגשת מדי יום עם אנשים שהיצירתיות שלהם בשילוב עם דמיון שאין לו קווים או מגבלות מייצרים מציאות שרק לפני רגע נראתה בלתי אפשרית. השיח על השראה, יצירה והיותנו ״אומת סטארט־אפ״ חי ובועט בסביבה העסקית, אך פחות זוכה לחשיבה בספרי הילדים.

לכן, בתהליך היצירה בחרתי בדמויות שונות, אחרות, דימויים מוזרים שזזים אחרת. מערוך פרפר, חילזון עם שיריון קינמון, תמנון פורח ועוד. לאחר שעיצבנו את הדמויות עשיתי ״מיני קבוצת מיקוד״ של ילדיי וילדים של חבריי, קראנו את הספר והסתכלנו על שלל הדמויות. התגובות המופתעות סחפו אותי: יהב אמרה על חילזון העוגיה ״איכס! שלא יאכלו אותו בטעות״. חייכתי, שמחה שמתהפכת קצת הבטן, כמו שוקולד מתוק מלוח, כך המסע שלנו בעקבות הלא נודע בעידן החדש.

חשוב לי שהספר יראה אור מכיוון שהוא משקף חשיבה פתוחה ומאפשר לדמיון להתעורר לחיים. הספר משנה את השפה הישנה שבה יש רק דרך אחת ״לחבר בין הנקודות״ או את הדרך ״הנכונה״ לצבוע מבלי לצאת מהקווים.

מרדנות פינת השראה | טלי דביר לבנת
זמין לרכישה בהדסטארט עד 30.1
עיצוב גרפי: אנה סונצוב, תהילה פלגי, אלכסנדרה טרשין, טלי דביר לבנת
אנימציה: מיטב שלו


מדור הגשות כולל חומרים שהתקבלו במערכת פורטפוליו. שלחו לנו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

3 תגובות על הכתבה

 1. אורית גולדמן

  ממגנט

 2. יערה

  אהבתי מאוד מזכיר את עליסה בארץ הפלאות מפתיע ומרתק. שאפו

 3. דניאלה

  קניתי
  יצירתי ופתוח כיאה למסר

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden