כל מה שחשוב ויפה
רועי מגדסי, Sandbox. צילומים: איה וינד

מילאנו 2020 // רועי מגדסי

השבוע היה אמור להתקיים שבוע העיצוב של מילאנו - אירוע הפסגה של עולם העיצוב - שבוטל עקב מגיפת הקורונה. רועי מגדסי מספר על הספריה שהיה אמור להציג, שנולדה מההרגשה שלעתים אוביקטים המוצגים על מדף ״הולכים לאיבוד״ 

בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל. אחרי הלימודים עבדתי במשך שלוש שנים כמעצב מוצר בסטודיו Tena. בשנים האחרונות מעצב עצמאי, יוצר בעיקר ריהוט ותאורה, ובמקביל מעצב UX/UI ב־Pic-Time.

אתר / אינסטגרם

רועי מגדסי. צילום: מל

מה הכנתי למילאנו

עבדתי על קולקציה רחבה בשם Contour, שהייתה אמורה להיות מוצגת בתערוכת המעצבים הצעירים, Salone Satellite. הקולקציה הכוללת ריהוט, תאורה ואקססוריז מאופיינת בצורות גיאומטריות פשוטות והבעה גרפית חזקה. במשך כמעט כשנה עבדתי על תהליך הפיתוח, שכלל רעיונות רבים שנזנחו בדרך, אין־ספור מודלים ועיצוב חלל התצוגה. ההודעה על הדחיה, ובהמשך על ביטול התערוכה, תפסה אותי אחרי תקופה אינטנסיבית מאוד של ייצור האובייקטים הסופיים, ממש בסגירות האחרונות, ולפני הצילומים של רובם.

הספקתי לצלם את Sandbox, ספרייה שנולדה מההרגשה שלעתים אוביקטים המוצגים על מדף ״הולכים לאיבוד״ בין שאר האלמנטים המקיפים אותם ולא מקבלים את הבמה המגיעה להם. ספריה זו מציעה פתרון (עם קצת הומור) להבלטת כל חפץ, או קבוצת חפצים, בצורה מודולרית וייחודית – מבחינת אור, צבע וקומפוזיציה.

בילדותי, ארגז החול היה אזור משחק שבגבולותיו (ולעתים גם מחוץ להם) אין־סוף אפשרויות. בהשראתו, הספרייה כוללת מסגרת עץ מרכזית, שאליה מתווספים מדפים פתוחים בצורות שונות, הניתנים לסידור באין־ספור דרכים. כל וריאציה יוצרת חללים חדשים בין הגופים ומגדילה את האפשרויות עוד יותר.

מה עכשיו

גם בימים רגילים אני עובד חלקית מהבית, ככה שאפשר להגיד שהגעתי מוכן לתקופה הזו (: חוץ מפיתוח פיזי של מוצרים אני משתדל להתקדם כרגיל. בינתיים אני חושב איך ומתי להציג את הפרויקטים שהיו מיועדים לתערוכה במילאנו. במקביל אני עובד על פרויקטים חדשים, הכוללים מספר תהליכי פיתוח עבור חברות אירופאיות.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

נשארים בבית

החיים ברוטינה קבועה בבית דווקא מאפשרים להיכנס לרצף עבודה על תרגילים ניסיוניים. בין אם מדובר ברישום, או עבודה עם חומר – במשך 10-20 דקות בכל יום, בלי לחשוב יותר מדי, פשוט לשבת וליצור באופן כמעט מדיטטיבי. ואם בכל זאת נגררים לטלוויזיה, הסרטים הדוקומנטריים של הבמאי Gary Hustwit: בכל שבוע עולה אחד מסרטיו המעולים לצפייה בחינם (וגם לאחר מכן במחיר סמלי). מומלץ מאוד.


עיצובים קודמים של מגדסי. צילום: תמוז רחמן

צילום: עידו אדן

צילום: Northern

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden