כל מה שחשוב ויפה
עדי נס, ללא כותרת (יעקב ועשיו) בבית חנקין

חוזרים לגלריות: הרשימה המשותפת // 14.5.2020

מאיה שמעוני בסדנאות האמנים בת״א; ארוחת חג בבית חנקין; לי ברבו בגלריה P8; היאם מוסטפה במכללת לוינסקי

ארוחה משפחתית בכפר יהושע

עם פתיחתו המחודשת של בית חנקין בכפר יהושע הוחלט להאריך את הצגת התערוכה ״ארוחת חג״ עד 30.6. התערוכה, שנפתחה לקראת חג הפסח בשיתוף הגלריה לאמנות ברמות מנשה, עוסקת בהתכנסות סביב שולחן האוכל. ימי הסגר והריחוק החברתי־משפחתי בעת משבר הקורונה העניקו לה משמעות נוספת. האמנים המשתתפים: אמירה זיאן, עדי נס, גליה גור זאב, דבורה מורג, מירב הימן, מיכאל ליאני ופרויקט צילום משפחות מכפר יהושע. אוצרות: אורנה אתקין רביב, נטע הבר.

דבורה מורג וגליה גור זאב בבית חנקין. צילום: מ״ל

האגף למבצעי תודעה של מאיה שמעוני

הגלריה בסדנאות האמנים בתל אביב תיפתח ב־19.5 במעונה החדש, ברחוב התבור 32, עם תערוכת יחיד לאמנית מאיה שמעוני, ״האגף למבצעי תודעה״ (ללא אירוע פתיחה). התערוכה עוסקת באינפורמציה ויזואלית ובאופני הניתוח שלה.

התבוננות מרחוק, מעקב וחשדנות מובנית הם הבסיס לנקודת המבט של שירותי ביון באשר הם. אותו מידע שמשמש בסיס לפעילות פיזית במקומות שונים, הוא גם נקודת מוצא חזותית לקשרים בין רבדים של נוכחות פיזית ותודעתית. היכרות מחייבת תקשורת אישית, שמחירה עשוי יכול להיות כבד, אבל זו כנראה הדרך היחידה לביסוס יחסי אמון. הציורים בתערוכה נעים בין מבטים מן החוץ – מבנים, צמחיה ובני אדם נטולי זהות – לפעולה מתוך לב ההקשרים התרבותיים, שהם תוצרי אותם מקומות ואנשים.

מאיה שמעוני בסדנאות האמנים. צילום: אלעד שריג


חוזרים לגלריות >> נגה פרחי בגלריה רו־ארט  •  דליה גל סברדלין בבית האמנים  •  מורן קליגר בגלריה נגא  •  כתר פלסטיק לבן בגלריה זוזו  •  ליעד שמיר ארבל בבית האמנים  •  מיכל שכנאי יעקבי בגלריה לאמנות בטבעון  •  רוני פקר בגלריה אלמסן


לי ברבו בגלריה P8

לי ברבו בגלריה P8

גלריה P8  תיפתח מחדש ביום רביעי ה־20.5, עם תערוכת יחיד של לי ברבו ״חור גדול באמצע״ (אוצרת: איריס פשדצקי). ברבו יוצאת למסע בעקבות נדוניה מסתורית שמעולם לא מומשה, ובה כלי מיטה רקומים בעבודת יד, של אישה מבוגרת מארץ רחוקה, שלא התחתנה מעולם. באמצעות צילום וסטופ מושן היא חוקרת את סיפורה של הנדוניה ואת המטען התרבותי המתלווה למעברים בין דורות ומדינות.

ברבו היא סוציולוגית של חפצים, טקסטיל וזיכרונות, שאותם היא חוקרת כמסמכים תרבותיים. התערוכה מסווגת זיכרונות לנושאים ובוחנת אותם תחת זכוכית מגדלת: מה רלוונטי? מה יכול להישאר? איזה זיכרון יוצר מציאות לא רצויה? מה אנחנו שומרות ומה אנחנו בוחרות להשאיר מאחור?
נעילה: שבת, 13.6.

היאם מוסטפה בגלריה במכללת לוינסקי

״נשים מאחורי הפרגוד״ במכללת לוינסקי

היאם מוסטפה מציגה בגלריה של מכללת לוינסקי לחינוך את התערוכה ״נשים מאחורי הפרגוד״, העוסקת  בהתמודדות שלה, כבת  הדור הצעיר בחברה הדרוזית, עם המסורת והמנהגים שבתוכם היא חיה ועליהם גדלה. היא מתמקדת ביחסה של החברה המסורתית לאישה, בשורת דיוקנאות שבהם הפנים כמעט ולא נראים, ובמקומם מופיעים בדים ואריגים. הבד העוטף את הפנים והגוף ממלא את מקום הגוף האנושי הנעדר. במשיכות מכחול אקספרסיביות היא מבטאת דיאלוג בין הפיזי למטפיזי, בין הפנים והחוץ, בין הנראה והנסתר. 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. נירה כלב

    מזכיר לי טליטות.

  2. נירה כלב

    גם הסעודה של עדי מאוד ציורית אולי אפילו עושה חשק לצייר אותה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden