כל מה שחשוב ויפה
נגה פרחי. צילום: רום טוויזר

חוזרים לגלריות: מה קורה // נגה פרחי

נגה פרחי מציגה ציורי צללים על קירות גלריה רו ארט, בתערוכה ״שאטל״, שבה שרשרת אמנים מגיבים זה לעבודתה של זו בתהליך מתגלגל של עבודות שנעשו בגלריה (ובבידוד)

מי? 

נגה פרחי, בת 32, תל אביב.
אתראינסטגרםפייסבוק 

סטטוס זוגי?

בזוגיות מאושרת עם נסיך חיי.

מה בצלחת?

פירות העונה.

צלם צל. צילומים: מ״ל

צפרירים, מתוך פרויקט הגמר. צילום: מיכאל שבדרון

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם? 

בתערוכה ״שאטל״ בגלריה רו ארט, שנפתחה אתמול (חמישי, 8.5) בעיכוב של חודשיים, אני מציגה שתי עבודות מיצב של רישומי צללים. התערוכה היא חלק מפרויקט מתגלגל של יצירה מיוחדת למקום שאצרה מאיה במברגר, אוצרת הגלריה, ויחד איתי מציגים עידו גורדון, דוד דובשני, יואב פיש, דאנה טנהאוזר ומיה פרי.

רישומי הצללים שלי התחילו כתיעוד של נוכחות פיזית בחלל, בהמשך נבעו מתוך הרישום עצמו, ולבסוף התחברו אל צילם האמיתי של פסלים ואלמנטים שמיקמתי לצידם. אני הייתי השנייה ברצף המוזמנים ב״שאטל״, מהלך אוצרותי של מאיה, שלפי הכללים שקבעה, התערוכה נוצרת בדרך של תגובת שרשרת: כל אמן יוצר בחלל הגלריה במשך שבוע ומוסיף על עבודתם של קודמיו, וכך נרקמת והולכת התערוכה. בעבודות שלי יש התייחסות פורמליסטית וכוריאוגרפית לתנועה שמזמין המיצב של עידו, ששהה לפני בחלל.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

העיסוק בגוף, בעדותו, בריקון ובהפשטה שלו, מלווה ומעניין אותי מאז תערוכת הסיום של לימודי בבצלאל. שם ציירתי את בבואת צילי שהתפרסה על גבי הרצפה, הקירות ותקרת הגלריה, לצד קליפות נשלים ועורות מקועקעים שיצרתי. מספר ציורי קעקועים שלי מוצגים בתערוכה במסעדת TYO באוצרותן של איריס ריבקינד בן צור ועומר שני בן שחר, שעתידה להיפתח בקרוב. עבודות נוספות עתידות להיות מוצגות בקרוב, אך עדיין קיימת אי ודאות עקב המשבר. אני מקווה ומאחלת שנתאושש במהרה, stay tuned.


חוזרים לגלריות >> נגה פרחי בגלריה רו־ארט  •  דליה גל סברדלין בבית האמנים  •  מורן קליגר בגלריה נגא  •  כתר פלסטיק לבן בגלריה זוזו  •  ליעד שמיר ארבל בבית האמנים  •  מיכל שכנאי יעקבי בגלריה לאמנות בטבעון  •  רוני פקר בגלריה אלמסן


איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה? 

אם אפשר לבחור לעצמי מפגש שכזה, הייתי שמחה לביקור סטודיו ולאיזה קומזיץ על שפת הים עם קאתרין בראדפור, אמנית שהציור שלה מרגש אותי מאוד.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו? 

הפנטזיה הכי קסומה שלי היא בכלל לטפח גן גדול, בוסתן עצי פרי ופסלים, פרחים ומטפסים. מבוך אורגני, שבמרכזו בריכת צמחי מים וסלעים מכוסי טחב. לפני שהקורונה הכתה בנו החל להירקם שיתוף פעולה עם חבר לקראת תערוכה זוגית עתידית. אנחנו חולמים גדול, אז יש לנו מה לעשות עם כמה עשרות (צנועות) של אלפי שקלים.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

טייץ. טוב גם לאימונים, גם לריקודים.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden