כל מה שחשוב ויפה
הבוילר־רום: הביתן הישראלי בבינאלה לעיצוב לונדון 2021
הבוילר־רום: הביתן הישראלי בבינאלה לעיצוב לונדון 2021

הבוילר־רום: הביתן הישראלי בבינאלה לעיצוב לונדון 2021

פורטפוליו News: סטודנטים ואדריכלים בוגרי בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב ייצגו את ישראל בביאנלה השלישית לעיצוב של לונדון, שמתוכננת להתקיים בחודש יוני תחת נושא־העל ״תהודה״

אופטימיות זהירה: הביאנלה השלישית לעיצוב בלונדון של לונדון עתידה להתקיים בתאריכים 1-21 ביוני 2021 בבית סומרסט, לאחר שנדחתה מספטמבר 2020. מעצבים, אוצרים ומוסדות עיצוב – מכ־50 מדינות, ערים וטריטוריות – יעסקו בנושא־העל ״תהודה״ (Resonance), שבחרה אוצרת הביאנלה, המעצבת הבריטית אס דבלין (Es Devlin).

לביתן הישראלי בביאנלה בחרה דבלין במיצב הבוילר־רום (The Boiler Room), הצעתם של שבעה סטודנטים ואדריכלים, בוגרי בית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב: ליאור קנטור, נועה כרמי, ליאלה סולומון, אושר לפיד, רועי לוין, אורן אלגלי, ברק ויצמן. 

במיצב יעברו המבקרים תהליך המתחיל ב״חווית קרב״ אינטנסיבית שתסתיים באקט של בחירה. המבקרים ייחשפו למנעד עצום של נושאי מחלוקת, ויקבלו את האפשרות לבטא את דעתם האישית באנונימיות וללא מאמץ, על ידי פעולה פשוטה של לחיצה על מתג, כמו אלו של דודים חשמליים. השימוש במתג דוד השמש יהדהד את חיי היום־יום של המבקרים, בעוד שהמיצב כולו יתייחס למגוון קני המידה שבהם מתרחשים תהליכים פוליטיים, תוך תרגומם לחוויה חושית וחווייתית.

הבוילר־רום: הביתן הישראלי בבינאלה לעיצוב לונדון 2021

הבוילר־רום: הדמייה של הביתן הישראלי בבינאלה לעיצוב לונדון 2021

״אנו שואפים לדמות את ההפשטה שנושאים מורכבים עוברים היום, בעודם הופכים לסלוגנים ו׳קאטצ׳־פרייזים׳״, כותבים השבעה. ״הביתן יוביל את המבקרים ממצב התחלתי של דיסאוריינטציה למצב של כוח, מצב שבו אנו יכולים בקלות לקחת חלק בשיח העולמי ו׳לחמם אותו׳. כך, אנו מבינים את האפקט המהדהד שיש לכל מעשה קטן של כל אחד ואחת מאיתנו בעולם הווירטואלי, על המתרחש סביבנו במרחב הפיזי.

״בתקופה של סערות חברתיות ופוליטיות במדינה שלנו ובעולם כולו״, הם מוסיפים, ״רצינו להגיב ולעורר שיח על המצב דרך הכלים שעומדים לרשותנו בשדות העיצוב והאדריכלות. מטרתנו לייצר מרחב אינטראקטיבי של חקר עצמאי שמזהיר מחוסר איזון ושעלול להוביל אותנו לנקודת רתיחה עולמית״.

נכון להיום, על פי המארגנים, הביאנלה לעיצוב של לונדון צפויה להתקיים כמתוכנן. הצוות הישראלי עסוק בתהליכי גיוס משאבים ונותני חסות, שיעזרו לו להוציא את התכניות לפועל. בקרוב יושק קמפיין גיוס המונים למימון הביתן, והשבעה מקווים ״להגיע לקהלים המעוניינים לתמוך בקידום וחשיפה של מעצבים צעירים ישראלים ושמאמינים ביכולת של עולם העיצוב להשפיע, או לפחות להעלות מודעות לבעיות חברתיות ופוליטיות בקנה מידה מקומי וגלובלי״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden