כל מה שחשוב ויפה
שרית שני חי, סיקס סנסס שחרות
שרית שני חי, סיקס סנסס שחרות. צילומים: רוני כנעני

שרית שני חי מועמדת לסטודיו השנה 2021 של dezeen

פורטפוליו News: סטודיו שרית חי נכלל ברשימת המועמדים הסופיים לפרס סטודיו השנה 2021 של מגזין העיצוב והאדריכלות dezeen, בקטגוריית עיצוב הפנים

השג בינלאומי מרשים למעצבת שרית שני חי: הסטודיו שהקימה לפני 25 שנה נכלל ברשימת המועמדים הסופיים לפרס סטודיו השנה של מגזין העיצוב והאדריכלות dezeen לשנת 2021, בקטגוריית עיצוב הפנים. הסטודיו נבחר ביחד עם ארבעה סטודיואים נוספים מהלסינקי (פינלנד), ניו יורק (ארצות הברית) ופוקוקה (יפן), מתוך למעלה מ־4,700 משתתפים, שפעילים בתחום למעלה מעשר שנים ב־87 מדינות.

״הגשנו לתחרות מספר פרויקטים מובחרים, שיצאו לפועל בשנה האחרונה״, מספרת שני חי, ״ושמייצגים את פעילותו המגוונת של הסטודיו המתמחה בעיצוב לילדים״. שני הפרויקטים העיקריים שהוגשו הם פרויקטים בתחום האירוח המסחרי והיוקרתי: מועדון הילדים במלון שחרות סיקס סנסס, שנפתח לאחרונה, ומועדון הילדים במצודת דוד בירושלים. ״פרויקטים אלו מייצגים גישה חדשנית לגבי כל מה שקשור באירוח ילדים והבנה שהם לקוחות ראויים שיש להתחשב בהם.

״במקביל שלחנו גם שני פרויקטים שעוצבו במרחבים שונים בבתי חולים, מרחב מייקרים לנערים ונערות בבית חולים למתמודדים עם מחלות נפש באברבנאל, ומרחב תרפויטי בבית חולים תל השומר, שנועד לתווך תהליכים ניתוחיים לילדים ולרכך המפגש הטראומטי עם בית החולים״.

מצודת דוד, ירושלים

מצודת דוד, ירושלים

סיקס סנסס שחרות

סיקס סנסס שחרות

בית חולים תל השומר

בית החולים אברבנאל

בית החולים אברבנאל

בנוסף צירפה שני חי לתיק העבודות גם את שני המיצבים האמנותיים שהציגה במסגרת התערוכה קופסה שחורה במוזיאון העיצוב חולון, וב״גוף ראשון טבע שני״, הביאנלה לאומנויות ולעיצוב תל אביב במוזיאון ארץ ישראל. כמו גם את פעילות הסטודיו במרחב הביתי, עיצוב חדרי ילדים ואת הספר שרית שני חי: מרחבי ילדות שיצא לאור בשנה ומציג את פילוסופיית היצירה של הסטודיו לאורך השנים.

״עבורנו זהו כבוד גדול ומרגש במיוחד, בתור סטודיו קטן ואינטימי שמקדיש את פעילותו הייחודית לעיצוב לילדים. ההכרה בפלטפורמה בינלאומית וחשובה כ־Dezeen, מחממת את הלב״.

birds

בשנה שעברה זכתה שני חי בפרס העיצוב החברתי של מגזין Frame, בזכות עיצוב הפנים של בית־הספר ״ביכורים״ בתל אביב, בית ספר יסודי משולב לחינוך רגיל וחינוך מיוחד. זהו בית הספר המכיל הראשון בתל־אביב-יפו שנפתח בשנת 2018.

השופטים נימקו את הבחירה בשני חי בזכות היצירתיות, החדשנות בעיצוב, איכות הביצוע, וכן בזכות ערכו של הפרויקט לחברה. ״בעיצוב של ביכורים ניתנה לסטודיו שלי הזכות להיות מעורב ביצירת המודל העיצובי הראשון של בית ספר מכיל״, סיפרה שני חי בעקבות הזכייה. ״הפרויקט נתן לנו את האפשרות לחקור לעומק: מה קורה כשהעיצוב פוגש פדגוגיה, וכיצד נוכל להשתמש בעיצוב ככלי לשינוי חברתי, ולשיפור איכות החיים של כל הילדים״.

שרית שני חי

שרית שני חי. צילומים: רוני כנעני

בית הספר המכליל, תל אביב

בית הספר המכליל, תל אביב

מרחבי ילדות. עיצוב: נעמה טוביאס

שרית שני חי בתערוכה קופסה שחורה

מתוך התערוכה קופסה שחורה, מוזיאון העיצוב חולון

מתוך הביאנלה לאומנויות ועיצוב תל אביב, מוזיאון ארץ ישראל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden