כל מה שחשוב ויפה
פטולה ישראל, מתוך התערוכה ניגריה5. צילומים: מ״ל
פטולה ישראל, מתוך התערוכה ניגריה 5. צילומים: מ״ל

הרשימה המשותפת // 28.10.2021

ניגריה 5 בגלריה קורידור, זהב של שוטים בגלריה כורש, עד־חצות בגלריה כברי, חתירה וברביזון בסדנאות האמנים ירושלים, להסתכל רחוק ולנשום עמוק באטלייה שמי, החוט המקשר ברחובות

ניגריה 5 בגלריה קורידור

התערוכה הקבוצתית ״ניגריה 5״, ריאליזם צורני באמנות ניגרית בת זמננו, שתפתח הערב (28.10) בגלריה קורידור (אוצרות: מיכאל דויד ברוכים, מיכל ויטל), מציגה חמישה אמנים ניגרים עכשוויים, העוסקים בטכניקה של היפר־ריאליזם באמצעות ציור. האמנות הניגרית זכתה בשנים האחרונות לצמיחה ופיתוח שהוביל לשיח אמנותי בין שדה האמנות האירופאית ״הקלאסית״ לאמנות אפריקאית מודרנית, המשקפת את העבר וההיסטוריה המקומיים. משתתפים: איו פילאדה, אוסקר אוקונו, פטולה ישראל, אנתוני אוגבו, אולטונדון בימבו.

אוסקר אוקונו

אוסקר אוקונו

איו פילאדה

איו פילאדה

אולטונדון בימבו

אולטונדון בימבו


זהב של שוטים בגלריה כורש

התערוכה הקבוצתית זהב של שוטים (אוצרות: דביר שקד) שתפתח הערב (28.10) בגלריה כורש כחלק מפסטיבל מנופים הירושלמי, מעלה שאלות לגבי מה היא פרובינציאליות. היא מביטה על המושג כתופעה אישית, חברתית ולאומית, ושואפת לעשות ניכוס־מחדש (ריקליימינג) למילה פריפריה. העבודות בתערוכה עוסקות בפרובנציאליות כמצב רגשי ותודעתי, יותר ממצב פיזי; בשאיפה להגיע למקום רחוק יותר, נוצץ יותר מהמקום שבו אנשים נמצאים, או שאליו משתייכים. משתתפים: אגוסטין חאיס, דוד גינתון, דגנית ברסט, זויה צ׳רקסקי, יואב וינפלד, נוי חיימוביץ׳ ותמיר ארליך, רוני טרבלסי.

זויה צ'רקסקי

זויה צ'רקסקי

יואב ויינפלד

יואב ויינפלד

רוני טרבלסי

רוני טרבלסי


עד־חצות בגלריה כברי

תערוכת הביכורים הקבוצתית ״עד־חצות״ שתפתח בשבת (30.10) בגלריה כברי (אוצרות: תמר הורביץ ליבנה, מיקי צדיק), עוסקת בשעת החצות, שעת המעבר בין יום אחד לבא אחריו. זהו רגע של סיום אבל גם התחלה, רגע שנבחר כשם התערוכה עבור שבע אמניות צעירות מצטיינות שמציגות את ביכורי יצירתן, ובכך מתחילות את דרכן החדשה. משתתפות: דנה בומץ, דועאא בסיס, שדא גדיר, פאיזה חדאד, סובחייה חסן קייס, סיראג עזאם, רזאן שאמי. 

רזאן שאמי

רזאן שאמי

דנה בומץ

דנה בומץ

דועאא בסיס

דועאא בסיס


חתירה וברביזון בסדנאות האמנים ירושלים

שתי תערוכות יפתחו מחר (29.10) בסדנאות האמנים בירושלים, כחלק מפסטיבל מנופים. ״חתירה״, תערוכה זוגית של חן כהן ושי זילברמן (אוצרת: אילנית קונופני), עוקבת אחרי דיאלוג זוגי בין שני אמנים, החוקרים יחד את הסביבה. העבודות הן תוצר של תהליך שבו האמנים מחליפים ביניהם מקורות השראה, אוספים חומרים וחולקים את החשיבה התהיות והפחדים. הפעולה הדדית אחד עם השני, מייצרת מקום פתוח וחשוף המעמיק את עבודתם. 

״הברביזון החדש מציירות נשים״ היא תערוכה קבוצתית של חברות הברביזון החדש (אוצר: אבי לובין) – האמניות נטליה זורבובה, אנה לוקשבסקי ואולגה קונדינה. הקבוצה פועלת במרחב הציבורי, משלבת עבודות שנוצרו מחוץ הסטודיו, בתהליך שבו הן יוצאות פיזית, החוצה אל הרחוב להתבונן ולצייר את המציאות ״כפי שהיא״ בעיניהן. 

אנה לוקשבסקי

אנה לוקשבסקי

נטליה זורבובה

נטליה זורבובה

שי זילברמן

שי זילברמן

חן כהן ושי זילברמן

חן כהן ושי זילברמן


להסתכל רחוק ולנשום עמוק באטלייה שמי

התערוכה הקבוצתית ״להסתכל רחוק ולנשום עמוק״ (אוצרת: סמדר שינדלר) שתפתח בשבת (23.10) מציינת עשור לפעילות אטלייה שמי בקיבוץ כברי. באטלייה הוצגו 35 תערוכות לאורך השנים, כשהקו המחבר ביניהן הוא דיאלוג בין אמנות עכשווית למורשת האמנותית של היוצר יחיאל שמי. בתערוכה מוצגות עבודות פיסול של אמנים ואמניות שהציגו לאורך השנים באטלייה, ויחד הן מייצרות חיבור בין־דורי של טכניקות, גישות ופרשנות לעולם הפיסול המקומי. 

משתתפים: יעקב דורצ׳ין, רוני חג׳ג׳, אירית חמו, שחר יהלום, אוריאל מירון, הילה טוני נבוק, אורלי סבר, שי עיד אלוני, מחמוד קייס, ענת קינן, אפרת קליפשטיין, מרב קמל וחליל בלבין, ברק רביץ, משה רואס, ליאוני שיין, עומר שיזף.

אורלי סבר. צילום: עדי שמעוני

אורלי סבר. צילום: עדי שמעוני

ענת קינן

ענת קינן

שי עיד אלוני

שי עיד אלוני


החוט המקשר בגלריה בבית יד לבנים ברחובות

התערוכה ״החוט המקשר״ שנפתחה בגלריה בבית יד לבנים ברחובות (אוצרת: רוני אנקורי) מחברת בין שלוש אמניות – טלילה צור עברון, יעל פלג צאלים ורחלי רוגל – שעבודותיהן מציגות פרשנויות והקשרים אישיים וקולקטיבים לאוביקט, למושג ולתפיסה של חוט. העבודות בתערוכה קושרות בין חוטים פיזיים לדימוי הסמלי של החוט בחיים של כל אחת מהאמניות ובהיסטוריה הנשית בכלל.

יעל פלג צאלים

יעל פלג צאלים

נועה־רחלי רוגל

רחלי רוגל

טלילה צור עברון

טלילה צור עברון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden