כל מה שחשוב ויפה
רותי דה פריס, לוח השנה לקומפוסט, מוזיאון תל אביב
רותי דה פריס, לוח השנה לקומפוסט, מוזיאון תל אביב

Lovers & Shapes: רותי דה פריס למגזין קומפוסט‎‎ של מוזיאון ת״א

פורטפוליו Promotion: אירוע השקת לוח שנה 2022 של האמנית רותי דה פריס, בשיתוף קומפוסט‎‎, המגזין של מוזיאון תל־אביב לאמנות, יתקיים ביום שישי (31.12) בת״א תרבות קריית המלאכה

לכבוד תחילת שנת 2022 ייערך אירוע השקת Lovers & Shapes, לוח השנה החדש של האמנית רותי דה פריס, בשיתוף עם המגזין של מוזיאון תל־אביב לאמנות – קומפוסט – מיכל דיגיטלי הצובר תוכן ייחודי, ומשמש כמקום התרחשות למקרי אמנות שאינם בהכרח ״תערוכה״, ״עבודה״ או ״מפגש״.

מזה שש שנים יוצרת דה פריס לוחות שנה ייחודים ומיוחדים עבור חודשי השנה העתידיים. Lovers & Shapes הוא לוח השנה החדש של דה פריס, שפורס על 12 חודשיו מופע צבעוני של צורות גיאומטריות, המשתמש בפלטת הצבעים שבחרה לעונת הבכורה של מגזין קומפוסט.

דה פריס פועלת בטכניקות שונות הכוללות מיצב, פיסול, ציור, עיצוב גרפי, תפירה וקולאז׳. בעבודותיה היא מרבה להשתמש בחומרים מן הנמצא שהיא אוספת מהרחוב, משווקים ומעיזבונות שונים, ומפסלת אותם לכדי אוביקטים היברידיים המשלבים יצורים אנושיים ובעלי חיים.

עבודותיה הן לרוב גרפיות ומתקיימות בפער שבין דו־ממד לתלת־ממד, בין האוביקט לחומר שממנו הוא עשוי, ובין הדימוי הנחשק לייצוגו המלאכותי. פעולתה נובעת מתגובה הדדית בין מדיה, תרבויות, מלאכות יד מסורתיות ומקורות השראה בלתי נדלים שהיא משתמשת בהם על מנת ליצור עושר חדש של משמעויות אלטרנטיביות וא־היסטוריות.

לפני כשנה הוזמנה דה פריס על ידי צוות המגזין ליצור פלטה צבעונית המורכבת מזוגות של צבעים ומבוססת על הצבעוניות המוכרת שהיא משתמשת בה בעבודותיה. כחלק משיתופי הפעולה הרבים שדה פריס מקיימת, היא מעצבת בכל שנה לוח שנה גרפי בנושא־על היברידי, כמו ״נשים לוחמות״ (2017), ״נופים רגשיים״ (2020) ועוד.

לקראת השנה הלועזית החדשה, עיצבה דה פריס לוח שנה בשיתוף מגזין קומפוסט, השואב השראה מאותה פלטה צבעונית שיצרה למגזין. ב־Lovers & Shapes היא מתבססת על צורת העיגול, השלמה והחצויה, ובאמצעותה בונה את פניהם של דמויות נאהבים בעלי ערפול מגדרי ושיבוש גופני. הזרועות המחבקות מגדירות את הפורמט, מתמזגות עם הרקע, ואוחזות במסגרת המלבנית שבתוכה לוח חודשי צבעוני ובו משובצים חגים ומועדי ירח מלא.


אירוע ההשקה של לוח השנה יתקיים ביום שישי 31.12 בת״א תרבות קריית המלאכה (שביל המרץ 6) בשעה 12:00 בצהריים, ויכלול הרמת כוסית לשנה החדשה ותיקלוט של נדב דירקטור. במקביל לאירוע יעלה אייטם מיוחד במגזין שיחשוף את שיתוף הפעולה וילווה באנימציות שדה פריס יצרה במיוחד.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden