כל מה שחשוב ויפה

מה נשמע // MinDesign

הפודקאסט של תום אבן ורועי בן־דור כהן עוסק בתובנות התנהגותיות: מהם הכוחות הפסיכולוגיים המשפיעים על ההחלטות והההתנהגות שלנו, ואיך זה קשור לאתיקה ועיצוב

MinDesign, הפודקאסט של תום אבן ורועי בן־דור כהן. הפרק הראשון עלה לאוויר ב־28 במאי 2021 ועד כה פורסמו 20 פרקים בתדירות של פעמיים בחודש.
ספוטיפיי / פלטפורמות נוספות

מי אנחנו

תום אבן – מעצב חוויית משתמש שאוהב מאוד פסיכולוגיה; מנחה סדנאות ליישום תובנות התנהגותיות, מלווה ומייעץ לסטארטאפים ומרצה לעיצוב ממשקים דיגיטליים בשנקר. רועי בן־דור כהן – מייסד חברת מחקר וייעוץ בתחום של תובנות התנהגותיות; בעל תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית ומנחה תהליכי חשיבה יצירתית.

על מה מדובר

מיינדיזיין הוא הפודקאסט הראשון בישראל שעוסק בתחום הנפלא של תובנות התנהגותיות. בתכנית אנחנו מדברים על על הכוחות הפסיכולוגיים המשפיעים על ההחלטות והההתנהגות שלנו, על איך אפשר לשפר חוויה של לקוחות וכיצד להניע משתמשים לפעולה. כל מספר פרקים יש לנו פרק מיוחד עם אנשי מפתח ומומחיות מהתעשייה הישראלית כדי ללמוד מניסיונם על יישום תובנות התנהגותיות בשטח.

תום אבן. צילום: מ״ל

תום אבן. צילום: מ״ל

רועי בן־דור. צילום: מ״ל

רועי בן־דור. צילום: מ״ל

השם שלנו

שם הפודקאסט הוא הֶלְחֵם של עיצוב ו־מיינד (מילה שממש מסובך לתרגם לעברית). כל הפרקים שלנו עוסקים במפגש של העולמות האלו ולאחר שחשבנו על יותר מ-50 שמות, רועי הגיע עם הברקה לשם קצר ופשוט. הלוואי והיינו מוצאים שם בעברית, פתוחים להצעות 🙂

הפעם הראשונה

לכבוד השקת הפודקאסט הפרק הראשון הוקדש לאפקט ההתחלה החדשה, אפקט פסיכולוגי חשוב שאנחנו מאוד אוהבים המסביר מדוע המוטיבציה שלנו גבוהה יותר לאחר ציוני דרך זמניים המייצגים התחלות חדשות. הפרק היה שיח בינינו, השקענו בו הרבה יותר מדי זמן עריכה (ככה זה כשמתחילים).

נשמע טוב

איך להניע לפעולה עם המודל של פוג: פרק על מודל פשוט ומבריק לשינוי התנהגות. אפשר בעזרת המודל להבין יותר טוב את הפעולות שלנו, לשמור על הרגלים טובים, להגשים שאיפות ויעדים.

על נאדג׳ ואחיו המרושע הסלאדג׳: נאדג׳ הוא עיקרון זוכה פרס נובל לכלכלה החושף את הכוחות הפסיכולוגיים הסמויים המשפיעים על ההחלטות שלנו לטובה. לנאדג׳ יש תאום מרושע הנקרא סלאדג׳ – שימוש בכל הטכניקות לרעה כדי לעבוד על המשתמשים. הסברנו על ההבדל בין השניים ועל אתיקה בעיצוב התנהגות.  

אולי יעניין אותנו גם

אנחנו מאוד אוהבים את האקלימיסטים – הפודקאסט הראשון בישראל על משבר האקלים. הוא בנוי כסדרה של שיחות בין ד״ר אבנר גרוס (חוקר שינויי אקלים) לנדן פלדמן (עיתונאי כלכלה עולמית בדה מרקר) על ​​איך יראה הכדור שלנו בעתיד הקרוב והרחוק.

אנחנו ממליצים לשמוע את כל העונה הראשונה בבינג׳, בטוחים שתלמדו המון דברים מפתיעים על מה קורה עם האקלים, מה אנחנו יכולים לעשות ומה צופה לנו העתיד. זה פודקאסט מפחיד ואופטימי בו זמנית על אחד הנושאים הכי חשובים וחמים שיש היום.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden