כל מה שחשוב ויפה

מה נשמע // הקלט כסדרה

מני אבירם עוסק בתהליכי היצירה של סדרות דרמה ישראליות, ומארח בפודקאסט שלו מגוון של יוצרים.ות עם תובנות שהן חובה לכל חובבי טלוויזיה

הקלט כסדרה, הפודקאסט של מני אבירם וקשת 12 על סדרות דרמה ישראליות. הפרק הראשון עלה לאוויר ב־10 ביוני 2022 ועד כה עלו שישה פרקים, בתדירות של פעם בשבועיים.

מי אני

מני אבירם, מנכ״ל חברת ההפקות קסטינה תקשורת, בעל בלוג הרוקנרול קורדרוי באתר וואלה. לשעבר העורך הראשי של מגזין רייטינג ז״ל ומגזין די.ג׳יי העיר ז״ל. בקסטינה הפקנו את העונה הראשונה של הסדרה פאודה (בקופרודוקציה עם חברת טנדר), ואת הסדרות הטבח ובלאדי מורי.

מני אבירם. צילום: עופר חן

מני אבירם. צילום: עופר חן

על מה מדובר

הפודקאסט עוסק בסדרות דרמה ישראליות ומארח יוצרים מובילים. עד כה התארחו אדיר מילר, רון לשם, חגי לוי, דני סירקין ודנה עדן (״טהרן״), סתיו אידיסיס (״בלאדי מורי״) ורועי עידן עם שלום אסייג (״מאנייכ״). אפשר לשמוע אותו במאקו, בספוטיפיי, באפל פודקאסטס ובגוגל פודקאסטס.

השם שלי

כשחשבנו על שם לפודקאסט זרקנו כל מיני מושגים מעולם הדרמות ומעולם הצפייה בדרמות, ואז עלה ״הקלט כסדרה״. מעטות הסדרות היום שאתה מקליט כסדרה, אבל אני מקווה שבמקרה של הפודקאסט זה כן יקרה.

הפעם הראשונה

בפרק הראשון שעלה התארח אדיר מילר לקראת סיום העונה השלישית והאחרונה של צומת מילר. את הפיילוט הקלטתי עם סתיו אידיסיס, היוצרת של הסדרה ״בלאדי מורי״ שהפקנו.

נשמע טוב

הייתי מתחיל בפרק עם רון לשם, מהיוצרים הישראלים הכי מצליחים בכלל ובחו״ל בפרט, שמספר על המסע המרתק שלו בעולם הטלוויזיה האמריקאי ועל מה לדעתו צריך בשביל להצליח. הגרסה של HBO לאופוריה מבוססת על הסדרה הישראלית שהוא יצר ל־HOT, והתובנות שלו בנושא הן חובה לכל חובב טלוויזיה. הפרק עם סתיו אידיסיס הוא הצצה לחיי תסריטאית שהסדרה הראשונה שלה היא סיפור הצלחה – השג לא מובן מאליו, והדרך שהיא עברה מרתקת.

אולי יעניין אותנו גם

אני אוהב את בזמן שעבדתם של דרור גלוברמן ודני פלד ואת גיקונומי של ראם שרמן ודורון ניר. אהבתי גם את הפודקאסט של ג׳יימס אנדרו מילר על כמעט מפורסמים, אחד מהסרטים האהובים עליי בכל הזמנים. הוא כולל חמישה פרקים לרגל 20 שנה ליצירת המופת הזו, בהשתתפות הבמאי והשחקנים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden