כל מה שחשוב ויפה
איתן ויתקון בתערוכה אינטימיות
איתן ויתקון בתערוכה אינטימיות. צילומים: מל

אינטימיות בגלרית ״החלל - בית לאמנים ישראלים״

פורטפוליו Promotion: ורד גדש ודר מוספיר אצרו תערוכה קבוצתית של צילום, וידאו ובינה מלאכותית בגלריה החלל במושבה האמריקאית־גרמנית

בגלרית ״החלל – בית לאמנים ישראלים״, במושבה האמריקאית־גרמנית ביפו, מוצגת בימים אלה תערוכת צילום קבוצתית ״אינטימיות״. התערוכה מורחבת אונליין באתר הגלריה, וכוללת גם עבודות וידאו ויצירות המשלבות בינה מלאכותית.

״אינטימיות״ – המילה שמאחדת בין העבודות בתערוכה היא רחבה וכללית ובה־בעת מכונסת, אישית ופרטית. ״אינטימיות״ היא שונה לכל אחד ואחת מהאמניות והאמנים, וניתנת לפרשנויות שכל אחת מהן שופכת אור על הדרך שבה אנחנו תופסים את המקום שלנו בעולם, ומה מספק לנו נחמה וזהות בתוכו. האינטימיות היא קרובה, חשופה, מגלה אמת שלעתים אף מאיימת על הסדר הישן של הדברים.

אליסיה שחף

אליסיה שחף

אסקף

אסקף

אולי זו הסיבה שהכנסייה בצרפת גינתה בשעתה את קובץ הסיפורים ״אינטימיות״ מאת ז׳אן פול סארטר, הפילוסוף הצרפתי זוכה פרס נובל לספרות. כיום, בעידן הרשתות החברתיות, החשיפה האישית היא כמעט הכרח – אבל האם היא אינטימית? ומה היא אינטימיות בעצם, בעידן שלנו?

התערוכה מציעה פרשנויות שונות למילה ״אינטימיות״ דרך יצירות במדיומים של צילום וניו־מדיה. העבודות המשתתפות נוצרו בטכניקות שונות, החל במסורתיות כמו חשיפה ארוכה, ועד לשילוב של AI (בינה מלאכותית). דרך העדשה, ניבטים אלינו חתכים, פריימים, מתוך העיניים של זהויות שונות, נרקמים יחד, ומייצרים לנו תמונה שלמה וייחודית של המציאות האנושית העכשווית כיום.

בתערוכה משתתפות.ים: איתן ויתקון, אליסיה שחף, אסקף אברהם, אסף גאם הכהן, דין אבישר, דנה מאירזון, ניר הדר, שלמה ישראלי, שרית כוכב חביב, תמר בנין. לצד התערוכה, ממשיכה הגלריה בפעילותה השוטפת לחשיפת ומכירת עבודות של מגוון רחב של אמנים ואמניות ישראלים.

״החלל – בית לאמנים.ות ישראלים.ות״ היא גלריה ופלטפורמה להצגה ומכירת אמנות. הגלריה מציגה מעל 100 אמנים ואמניות ישראלים במגוון רחב של סגנונות. את הגלריה הקימה ורד גדש, שחזונה להפיץ אמנות ישראלית בארץ ובעולם, תוך תרומה לקהילה דרך אמנות ותרבות. לצד התערוכות מתקיימים בגלריה ערבי שיח והרצאות, ערבי קונספט, והיא מציעה גם שירותי ייעוץ ושילוב אמנות בחללים מסחריים, חברות ובתי מלון.


אינטימיות
אוצרות: ורד גדש, דר מוספיר
החלל – בית לאמנים ישראלים רחוב אוארבך 2 פינת אילת, תל־אביב-יפו
נעילה: 15.3

תמר בנין

תמר בנין

דנה מאירזון

דנה מאירזון

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. טלי

    כאשת אומנות אני מבינה שגלריה צריכה להרוויח. המחירים שמבוקשים נמצאים "בחלל" והסיכוי שיקנו נמוך. חבל כי זה לא מקדם אומנים.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden