כל מה שחשוב ויפה

מה הולך // בכורות טריו בסוזן דלל ואירוע קונספט בלוקיישן סודי

תכנית 3|2|1: בכורות טריו וסולו במרכז סוזן דלל; עיצוב פנימישראלי: אירוע בסלון של בית ליבלינג; לחם וחמאה: אירוע חוויתי בלוקיישן סודי; ירושלים לאן?: יום עיון של התאחדות האדריכלים ובוני ערים בישראל

תכנית 3|2|1 // בכורות טריו במרכז סוזן דלל

ערב בכורות הטריו של תכנית 3|2|1 יתקיים ביום חמישי (30.3) במרכז סוזן דלל. במסגרת הערב יוצגו בבכורה שלוש עבודות הטריו של שלושת היוצרים שנבחרו להמשיך לשלב השלישי והאחרון: רכס יצחקי, אבשלום לטוכה ואופיר קונש. 3|2|1 היא תוכנית שנתית המיועדת לכוריאוגרפיות.ם ישראליות.ים בתחילת דרכן.ם, התומכת ביצירה חדשה. התוכנית תומכת בהקניית כלים לפיתוח זהויות חדשות של שפה ודמיון עבור המשתתפות.ים ומשמשת במה לפרי יצירתן.ם. כמו כן, התוכנית פותחת ומחזקת קשרים בין אמניות.ים מדיסציפלינות שונות ומהווה קרש קפיצה לקשרים בינלאומיים.

התוכנית מתפרשת על פני תקופה של שנה ומורכבת משלושה שלבים: סולו, דואט, טריו. התהליך מתחיל עם עשר.ה יוצרות.ים נבחרות.ים כאשר לאחר כל שלב, מספר הכוריאוגרפית.ים מצטמצם עד שנותרות.ים לסופו שלוש.ה יוצרות.ים. כל שלב מסתיים במופע במרכז סוזן דלל ומענקים של מלגות והזדמנויות מקצועיות לאמניות.ים מצטייניות.ים הנבחרות.ים על ידי ועדת שופטים חיצונית.

משתתפי התוכנית 1I2I3 במרכז סוזן דלל. צילומים: אסיה סקוריק

משתתפי התוכנית 1I2I3 במרכז סוזן דלל. צילומים: אסיה סקוריק


עיצוב פנימישראלי // אירוע בסלון של בית ליבלינג

מהו עיצוב פנים ישראלי? האם יש דבר כזה בכלל? מה מאפיין את התרבות של האקלים המקומי, וכיצד אפשר להתחבר אליה? מחר (שני 27.3) יתקיים בבית ליבלינג אירוע תחת הכותרת עיצוב פנימישראלי שבו יוצגו פרויקטים עיצוביים חדשים ופרויקטים במבנים היסטוריים שיעוררו דיון בנושא.

תכנון ״ורנקולרי״ שואב את השראתו מהסביבה הקרובה ומשלב חומרים, צבעים, טקסטורות ומסורות בנייה מקומיות. עיצוב תלוי־מקום הוא טרנד פופולרי, מכיוון שהוא מייצר זהות מקומית המתאימה, הן ברוח והן בחומר, למרחב המחיה שלנו. השימוש בחומרים מקומיים ובטכנולוגיות מסורתיות הוא הבסיס לתכנון בר־קיימא בעידן משבר האקלים. האם וכיצד תכנון שכזה בא לידי ביטוי בישראל? בערב יתארחו אדר׳ אסף לרמן, אדר׳ אירנה גולדברג וסיגל ברנוביץ׳, אדר׳ ניצה סמוק, ד״ר שני שילה. מנחה: אדר׳ שרון גולן, מנהלת מעבדת בית ליבלינג.

עיצוב פנימישראלי. צילום: יצחק קלטר

עיצוב פנימישראלי. צילום: יצחק קלטר


birds

לחם וחמאה // אירוע חוויתי בלוקיישן סודי

האמנים מרינה פוזנר ושחר מרקוס יזמו אירוע חוויתי של יצרים, זיכרונות וצללים, שיתקיים בחלל סגור ומפתיע ברחוב הרצל בתל אביב (לוקיישן מדויק יימסר למי שירכוש כרטיס). האירוע יוקדש לנושא לחם וחמאה והוא יכלול חמש עבודות וידיאו ארט, שלוש עבודות פרפורמנס, עבודת ניו מדיה וסאונד, עבודת מחול זוגית ושתי עבודות אינטראקטיביות עם…. לחם וחמאה. ישתתפו במסע החושי: אודי שרבני, וירג׳ין חליפה, יעל פולקה ונועה זיו, מיה שרבני, מור ג׳סיקה מזרחי, נריה אורבך, עומר לוז וגם פוזנר ומרקוס שיצרו עבודות בעצמם.

מרינה פוזנר ושחר מרקוס, לחם וחמאה

מרינה פוזנר ושחר מרקוס, לחם וחמאה


ירושלים לאן? // יום עיון של התאחדות האדריכלים ובוני ערים בישראל

יום עיון של התאחדות האדריכלים ובוני ערים בישראל ״ירושלים לאן?״ יתקיים ביום חמישי (30.3) בבית מזי״א בירושלים. מטרתו לאפשר דיון תכנוני מעמיק ושיח משותף עם עיריית ירושלים בנושא עתידה התכנוני של העיר. הוא יארח את אורח הכבוד פרופסור אדריכל ג׳וזף אסביו – אדריכל העיר ברצלונה לשעבר שיספר על תכנון העיר בשנים האחרונות. לצידו ישתתפו שורה ארוכה של אדריכלים, מהנדסים ואנשי מקצוע נוספים שידונו בנושאים כמו שימור והתחדשות העיר, המגוון החברתי, ציפוף העיר, עירוב שימושים ועוד.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden