כל מה שחשוב ויפה

מה נשמע // CHANGE IS

הפודקאסט של רעות בר קנא בוחן זוויות שונות של שינוי וחוסר וודאות: בתעשיית האופנה או בשוק העבודה, תהליך לשינוי מין (התאמה מגדרית) או תהליך של חזרה בתשובה

CHANGE IS הוא פודקאסט המתמודד עם שינויים וחוסר ודאות בחיים. השינויים מלווים כמעט כל תחום בחיים שלנו: קריירה, לימודים, זוגיות, משפחה, חברים, מגורים, כיוון לחיים ואפילו היקום. בכל פרק נוגעת רעות בר קנא בשינויים בנושא מסוים. עד כה פורסמו 13 פרקים בפלטפורמת ספוטיפיי, ״אין תדירות קבועה לעליית הפרקים, כשמגיע פרק טוב אני ישר מפרסמת״.  

מי אני?

רעות, בת 28, בשנים האחרונות עסקתי בעיצוב, מיתוג, UX, מחקר עיצוב, Product design ועיצוב גרפי, היום אני עובדת בחברת הסטארט־אפ mize. למדתי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון ותואר שני בפילוסופיה ותרבות דיגיטלית באוניברסיטת תל אביב. את פרויקט הפודקאסט התחלתי רשמית בתחילת שנת 2023.

רעות בר קנא. צילום: מ״ל

רעות בר קנא. צילום: מ״ל

על מה מדובר

השינויים שחוויתי בשנים האחרונות הובילו אותי ליצירת הפודקאסט שבו אני חוקרת שינויים מזוויות שונות, וכך גם מנסה להתמודד איתם. אני כל הזמן מחפשת יציבות מסוימת, אבל השינויים הם חלק כל כך משמעותי מהחיים המודרניים ולא הצלחתי להתחמק מהם. הם פגשו אותי בכל הרמות: מעברי דירה, לימודים, החלפת עבודות, בני זוג, שינויים כלכליים, שינויי אקלים, תמורות פוליטיות שעוברות כרגע על מדינת ישראל ועוד. החוט המקשר בין הפרקים הוא השיח סביב שינוי וחוסר וודאות, שבכל פרק נבחנים מזווית אחרת.  

כדי ליצור מגוון ובאמת ללמוד ולחקור, פניתי למומחים מתחומים מקצועיים, לדוגמה בחינת שינויים בתעשיית האופנה או שינויים בשוק העבודה, בשילוב עם סיפורים אישיים כמו תהליך לשינוי מין (התאמה מגדרית) ותהליך של חזרה בתשובה. כל אורח מביא את נקודת המבט האישית שלו, את התובנות מעולמות התוכן שמהם הוא מגיע. 

את הפתיח, המלווה את תחילתם של כל הפרקים, לקחתי מהשיר Too Late של המוזיקאי והיוצר Dor Heled, השיר מדבר על קבלת החלטות, שינויים ושליטה. 

השם שלי

הרעיון התחיל ממחשבה ליצור פודקאסט משותף עם חבר מהתואר השני, שחווינו יחד שינויים רבים המאפיינים את סוף שנות העשרים והיינו מקיימים עליהם דיונים פילוסופיים. הקלטנו כמה פרקי ניסיון, ולבסוף אני לקחתי את הפרויקט לבד.

כבר מההתחלה חשבתי על השם CHANGE IS. הקונספט הוא להשאיר את ההמשך פתוח: מהו שינוי? ובכל פרק לנסות לזרות אור על השאלה באמצעות בחינת נושא אחר.

birds

הפעם הראשונה

הפרק הראשון שהוקדש לנושא Tinder vs. LinkedIn, עלה ב־2.3.2023 ובו אירחתי את חן תא־שמע, שאיתו הקלטתי במקור את פרקי הניסיון. הפרק הוא מעין סיכום של השיחות האינסופיות שלנו על הדמיון הרב בין שתי הפלטפורמות ובין עולם הדייטינג לעולם חיפוש העבודה.

עוברים עלינו שינויים רבים בתחומים אלה, מהירים יותר או פחות. אנחנו חווינו אותם בשנים האחרונות בעיקר באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות, מה גם שעסקנו בנושאים הללו לא מעט במסגרת הלימודים ושיתפנו בתובנות שלנו. 

נשמע טוב

לפרקים אין סדר כרונולוגי, אני מציעה להאזין פשוט לנושאים שהכי מעניינים אתכם. אחד הפרקים המומלצים הוא Uncertainty in Buddhism שבו אירחתי את כביר, נזיר בודהיסטי שמתגורר בדלהי, ושוחחנו על התמודדות עם חוסר וודאות מנקודת מבט בודהיסטית. כביר הצליח להביא טעימה של חיים בתוך כאוס וקבלה של השינויים שעוברים עלינו, השיחה עמו הייתה בשבילי מרתקת ומיוחדת, אני מודה שהאזנתי לפרק מספר פעמים מאז שפורסם.  

אולי יעניין אותנו גם

אני מאוד אוהבת להאזין לפודקאסט Ologies של אלי וורד, שבו היא מאחרת מומחים מתחומים שונים ושואלת שאלות בסגנון הומוריסטי וקליל. פרק מומלץ במיוחד הוא Sexology שבו היא משוחחת עם שאנון בודרם על סקס ומיניות ללא פילטרים והן מביאות לשיח שאלות מהותיות שלא נהוג לשוחח עליהן ביום יום. 

ד״ר הנרי אונגר הוא פילוסוף ומרצה עם רפרטואר מרשים של הרצאות שנמצאות בערוץ היוטיוב שלו. אפשר למצוא מאות הרצאות בנושאי פילוסופיה, פוליטיקה, קולנוע, ספרות ועוד, תענוג להקשיב לו בכל פעם מחדש.  

אם אתם מעוניינים להשתתף או להציע רעיונות לפרקים עתידיים מוזמנים לכתוב לי! [email protected]

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden