כל מה שחשוב ויפה
סטודיו Yarnatak. צילומים: מ״ל

צבע טרי 2024 // עיצוב טרי

כ־40 תערוכות ופרויקטים יוצגו במתחם עיצוב טרי. ביניהם: נצה בר וענת רותם, סטודיו YARNATAK, סטודיו PULP, גור ענבר, ניר נריה ויואב בלבן, יערה נוסבוים, טל רייטר ושירה גפן

פורטפוליו בשיתוף צבע טרי


סטודיו YARNATAK | מאחות את השברים

סטודיו YARNATAK, מריה פייגין וגאיה בלורי, יציגו את הפרויקט ״מאחות את השברים״: שטיחי קיר ורצפה עשויים בטכניקת טאפטינג, אשר מתבססים על תפיסת הוואבי סאבי היפנית ותיאוריית הכד השבור, ומאחים יחדיו קרעי מפות של ישראל והמזרח התיכון, וכן חלקי אריחים ורצפות. ״המציאות בחודשים האחרונים הובילה אותנו לרצות ליצור עבודות שמאחות ומרכיבות מחדש את הקרקע עליה אנחנו עומדים. קולקציה אחת מורכבת משטיחים המציגים פני קרקע שפורקו והורכבו מחדש, וקולקציה שניה מציגה שטיחים המורכבים מחלקי אריחים שאוחו עם חלקי רצפה וקרקע״.

סטודיו Yarnatak. צילומים: מ״ל


נצה בר וענת רותם | מצב חמור

נצה בר וענת רותם, אם ובת, קרמיקאית ומאיירת המתגוררות בנגב, יציגו פרויקט שכותרתו ״מצב חמור״, ובו כלי קרמיקה מאויירים. הקולקציה שפיתחו כולל כלי קרמיקה מעוטרים בדימויים אופטימיים הנעשים בשיטת נריקומי – שילוב סוגים שונים של חימר, שעל גביהם איור ידני בצבעי אנגוב.

״אנחנו חיות ויוצרות בישוב קטן בנגב. נופי המדבר המקיפים אותנו ממלאים אותנו בהשראה. את הצבעים, החומרים, בעלי החיים והקרקע המדברית, שלכאורה לא צומח בה דבר, אנחנו מתרגמות לקולקציית עבודות המעוטרת בדימויים חולמניים, אופטימיים, תמימים, שמחים ומעוררי תקווה״.

נצה בר וענת רותם. צילום: אילן עמיחי

נצה בר וענת רותם. צילום: אילן עמיחי

צילום: ענת רותם


סטודיו PULP | טוטמים ורולרים

PULP, הסטודיו וחנות למוצרי נייר, מפתחים בכל שנה קו מוצרים ייחודיים ליריד צבע טרי. הפעם יציגו פסלי טוטמים דקורטיביים, עשויים בחיתוך צורני משאריות נייר של עבודות שנעשו בסטודיו. אלה קיבלו חיים חדשים ע״י כריכה וחיתוך ידניים מתוך תפיסת – אפס פסולת.

לצידם יציגו סדרה ייחודית של מוצרי נייר בהדפסים ידניים, שנבחרו מתוך אוסף של דגמי רולרים ששימשו לעיטורי קירות בשנות ה־50. את הדגמים הם מפתחים על פי רולרים מקוריים מהאוסף הפרטי של קטי קנבסקי מסטודיו EKA.

סטודיו PULP. צילומים: מ״ל

סטודיו PULP. צילומים: מ״ל


גור ענבר | GUR

גור ענבר יציג פרויקט המתייחס למהות הבית, ובו כלים שימושיים מפורצלן בסדרות בינוניות, לצד פריטים יחידניים כגון כדים גדולים מצוירים, שולחן מחופה קרמיקה מצוירת ועבודת קיר. בנוסף ישיק את המותג GUR by Gur Inbar, שיכלול מוצרי טקסטיל, מנורות וכלי אוכל והגשה.

״זו הפעם הרביעית שאני משתתף ביריד צבע טרי, והשנה אני מציג מהלך כולל שהסטודיו עובר – והוא החלוקה לשני תחומי הפעילות העיקריים שלי: עיצוב וייצור של כלים שימושיים בסדרות בינוניות; ויצירת פריטים יחידניים וספציפיים – אפשר לחלק את העשייה לעיצוב ולאמנות, אם נרצה לזלוג להגדרות. כולם מתחברים יחד לאסתטיקה ביתית״.

גור ענבר. צילומים: מ״ל


birds

ניר נריה ויואב בלבן | Tréso + Forma Fabrica

ניר נריה ויואב בלבן יציגו את פרויקט Tréso של עיצובים צבעוניים וידידותיים לסביבה המודפסים בתלת מימד, ואת הסדרה Forma Fabrica של כלי פורצלן המיוצרים בשיטה חדשנית ליציקת פורצלן בתבניות בד רב פעמיות.

״אנחנו עוסקים בקראפט דיגיטלי. הדפסה בתלת מימד מאפשרת לנו להביא לידי ביטוי את העיצובים שלנו בצורה מדויקת ומתוכננת, בטכנולוגיה שצורכת מעט אנרגיה וללא פסולת מיותרת – עיצוב שהוא מודרני, צבעוני ומרגש שמשלב אלמנטים טכנולוגיים וקלאסיים באופן נקי ומוקפד. כל הפריטים מודפסים בתלת מימד מחומר המופק מעמילן צמחי, מקור מתחדש וידידותי לסביבה״.

ניר נריה ויואב בלבן. צילומים: מ״ל


יערה נוסבוים | The Ball Dolls

סטודיו יערה נוסבוים יציג את סדרת The Ball Dolls, בובות ידידותיות לסביבה המודפסות במדפסת תלת מימד מחומרים אקולוגיים וממוחזרים. לצד הבובות יוצעו מגוון מוצרים נוספים מודפסים, כמו מזוזות, פמוטים מודולריים, סביבונים ומתלים לקיר.

״הבובות התפתחו בהשראת הלוגו של הסטודיו – שהזכיר לי דמות, ובעקבותיו התחלתי לשחק עם מספר צורות מצומצם ולבנות מהן דמויות. בעבודה על הסדרה המשכתי להקצין צורות, למתוח, להוסיף טקסטורות וצבעים וככה נוצרה קולקציית הבובות. הן עשויות בהדפסת תלת מימד והרכבה ידנית, על בסיס עמילן תירס – חומר מתכלה וידידותי לסביבה״.

סטודיו יערה נוסבוים. צילומים: סטודיו ditales

סטודיו יערה נוסבוים. צילומים: סטודיו ditales


טל רייטר ושירה גפן | טבע הכלים

טל רייטר ושירה גפן יציגו במסגרת שיתוף הפעולה שלהן פרויקט ״טבע הכלים״: כלים עשויים בטכניקה משולבת של ניפוח זכוכית עם דופן כפולה והחדרת חול, וקערות נייר בכבישה בתבניות עץ חשוף. ״זוהי סדרת כלים הנושאים את חותם החומר שממנו התגלגלו. הייחוד של כל זיכרון מייצר זהות שונה לכל כלי. הפער בין חפצים לחומרים גולמיים מאפשר לנו להקדיש תשומת לב לדרך שעברו, ולראות את היופי בהשתנות המתמדת שמעצבת את העולם״.

טל רייטר ושירה גפן. צילומים: נדב גורן

טל רייטר ושירה גפן. צילומים: נדב גורן


צבע טרי 2024
3-8 ביולי
מרכז הספורט העירוני, ררחוב שטרית 4, הדר יוסף, תל אביב

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

2 תגובות על הכתבה

  1. לילך

    צבע טרי הפך בשנים האחרונות גם במה לכלי אוכל ובית. לא בדיוק מענין את כל המתעניינים באומנות לשמה.

  2. שושי

    אפשר בבקשה לפרסם כתבה על חומרי הדפסה אקולוגיים בתלת מימד? הרגילים אינם מתכלים ובנוסף מפיצים גזים רעילים במשך שעות ההדפסה הרבות

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden