כל מה שחשוב ויפה

מייד אין פלורנטין

לפני כמה שבועות פרסמתי במוסף הארץ כתבה שתיארה את העיסוק הגובר של סטודנטים מהמחלקות לעיצוב תעשייתי בבתי הספר לעיצוב, בסביבת המטבח בפרוייקטי הגמר שלהם. בדקתי קצת למה זה קורה, איך זה בא לידי ביטוי וכן הלאה. אחד הפרויקטים שהצגתי בכתבה היה פרויקט הגמר של תומר בוטנר משנקר.

צילום: תמי דהן

הפרויקט של בוטנר נוצר מתוך רצון לפעול, ליצור ולהתפרנס בקהילה שבה הוא חי, ומציג תהליך של ייצור מקומי שיתופי, שבו מעורבים אנשים רבים עם יכולות רבות. בוטנר יצר סכיני מטבח “מתוצרת דרום־מערב תל אביב”, הכוללים צמד סכיני מטבח, סכין שף וסכין קילוף. הטכנולוגיות, אנשי המקצוע, ספקי חומרי הגלם, בעלי המלאכה והמעצב שהיו שותפים בתהליך ייצורם, ממוקמים ופועלים כולם בשכונת פלורנטין ובשכונות הסמוכות לה. הבחירות העיצוביות והחומריות נועדו לשקף את השעטנז הפלורנטיני ואת רוח המקום, ובמקביל, מבנה הסכין ואופן ההרכבה שלו מאפשרים התאמה “לפי מידה” לכל משתמש.

YouTube Preview Image

 

עכשיו תומר צריך את העזרה שלנו בלהוציא את הרעיון לפועל.

"המטרה הייתה לעזוב את בית הספר עם מוצר 'אמיתי' שאוכל לייצר ביום שאחרי", הוא מספר. "אני שמח לומר שהצלחתי במטרה הזו וכרגע אני מגייס כספים כדי להרחיב את העסק שהקמתי ולבנות פלטפורמה אינטראקטיבית שתוכל לתת ללקוחות את היכולת להתאים לעצמם את הסכינים המבוקשות. בחרתי לגייס כסף לא דרך משקיעים ספורים אלא דרך הקהל הרחב. בדרך זו כל אחד יכול לתרום קצת ולקבל תמורה והרגשה טובה. באתר אפשר לתרום לדוגמה 25$ שתמורתם מקבלים קרדיט ופוסטר של המותג; 150$ שיעניקו לכם חולצה, סינר, מגבר ונרתיק לסכין; 300$ שווים סכין; ו-3,200$ יגרמו לכך שאני אעלה על מטוס לכל מקום בעולם וארכיב יחד איתכם שני סכינים מותאמות בדיוק בשבילכם".

שווה!

רוצים סכין? היכנס לאתר ועיזרו לתומר. מה שכן אל תחכו, הזמן לגיוס הכספים מוגבל.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden