כל מה שחשוב ויפה

טבע משובש

פורטפוליו News: ב-1/4 תפתח בגלריה של המרכז האקדמי ויצו חיפה התערוכה טבע משובש, בהשתתפות האמנים הילה עמרם, סשה סרבר ותמר לם (אוצרת: ענת גטניו). 

בתערוכה מציגים שלושה אמנים המטפלים ביצירתם באופנים שונים בדימויים של טבע, ומייצגים אותו בדרכים שיש בהן מן המלאכותיות, המניפולציה והשיבוש. דימויי הטבע השונים אצל כל אחד מן האמנים מכילים גם היבטים מטאפוריים כאלה ואחרים. האמנים פועלים במדיומים ובטכניקות שונים: צילום, וידאו, פיסול והצבות בחלל.

TEVA_MESHUBASH

הילה עמרם, מציגה הצבה הנבנית כולה סביב פריט מרכזי – מזנון עץ בעל הקשרים אוטוביוגרפיים, כשממנו יוצאים אובייקטים פיסוליים קטני מימדים, כמעין לוויינים. עבודותיה של עמרם מכליאות את שאינו ניתן להכלאה ויוצרות אובייקטים פנטסטיים חדשים המשלבים בין הטבעי למלאכותי ובין המשחקי למעבדתי – שילובים בעלי הקשר אוטוביוגרפי. האובייקטים של עמרם נראים כתוצרים של ניסויי מעבדה המנסים לחבר בין תהליכי חיים לחפצי רדי מייד המוצאים מהקשרם.

תמר לם, מציגה בתערוכה מספר גופי עבודות בצילום ובוידאו, אשר מציגים את הטבע באמצעות דימויים ריאליסטיים ומלאכותיים כאחד, חלקם מהתבוננות וחלקם מבויימים. העבודות, בין אם צולמו בחוץ ובין אם צולמו בתוך בית , נעות בין יופי לאימה ובין מסתורין לפיוטיות. צילום של סבתה של האמנית (בת 104 המצולמת במיטתה) מניע את גופי העבודות האחרים של האמנית בתערוכה, ומעניק להם רובד מטאפורי אישי.

סשה סרבר, בונה בחלל הפתוח של הגלריה מיצב פיסול ובו מעין חורשה של גזעי דקלים הנישאים כלפי מעלה וחוצים את קומות המבנה. גזעי הדקלים הערומים והגדועים צבועים בצבע שחור תעשייתי, המשווה להם מראה מטריד של טבע לאחר שריפה או קטסטרופה. עצי התמר (בעלי הסמליות המקומית) ה"שתולים" בהקשר ארכיטקטוני המנותק מן הטבע, מהווים עבור האמן דימוי מטאפורי לתחושה של זרות במרחב הן מן ההיבט האישי-ביוגרפי והן מזה הקולקטיבי-פוליטי.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden